Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на резба за подгревна свещ?


rjotto

Recommended Posts

Здравейте!

Имам шкода октавиа 2 комби 1.9 tdi 105 к.с. 4x4.

Дойде зимата и съответно колата започна да пали по-трудно. При предишен преглед беше установено, че има изгорели подгревни свещи.

И така стигна се до подмяна, но "майсторът" който ги е подменил предния път ги е пренатегнал и при ваденето резбата на леглото, в което се завива свещта се смаза.

В две или три от стъпките на резбата на свещта имаше заклещени стружки алуминий. Човека, който ги смени каза, че щом новата свещ се е завила нормално, значи ще държи и няма проблем. Аз обаче се притеснявам да не би да има попаднали стружки вътре в цилиндъра и евентуално при последваща смяна как ще се развуе старата и ще се монтира новата подгревна свещ.

 

Та питането ми е следното:

Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

Безопасно ли е да се кара така колата?

Има ли начин да се ремонтира резбата на леглото за подгревната свещ или евентуално да се подмени?

 

Само да отбележа, че не разбирам от коли и затова може би въпросите ми може да ви прозвучат смешно, за което се извинявам.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показвам ти сета, а ти или майстора вижте какво фи и каква стъпка на резбата ти трябват. Технологията е с метчика да се нареже малко по-широка резба. Става и без разпробиване, защото в алуминий тръгва леко. Навива се стоманената втулка и става бетон. В нея няма риск и от ново превъртане. Ако достъпът до отвора е труден може да се наложи да се работи на свалена глава.

 

V-Coil-Wire-Insert-Thread-Repair-kit-for

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, dimitar_ak написа:

Показвам ти сета, а ти или майстора вижте какво фи и каква стъпка на резбата ти трябват. Технологията е с метчика да се нареже малко по-широка резба. Става и без разпробиване, защото в алуминий тръгва леко. Навива се стоманената втулка и става бетон. В нея няма риск и от ново превъртане. Ако достъпът до отвора е труден може да се наложи да се работи на свалена глава.

 

V-Coil-Wire-Insert-Thread-Repair-kit-for

 

 

Благодаря за подробния отговор.

А сега след като е сложена новата свещ, проблем ли е да си работи така и евентуално чак при следваща подмяна да се направи?

Може ли да ми препоръчате читав човек или сервиз, който може да извърши качествено въпросната операция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, rjotto написа:

Здравейте!

 

Човека, който ги смени каза, че щом новата свещ се е завила нормално, значи ще държи и няма проблем. Аз обаче се притеснявам да не би да има попаднали стружки вътре в цилиндъра и евентуално при последваща смяна как ще се развуе старата и ще се монтира новата подгревна свещ.....

 

Здравей,

 

Карай, няма проблем. Т.е. послушай майстора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 21.12.2018 г. at 17:55, joro-120L написа:

 

Здравей,

 

Карай, няма проблем. Т.е. послушай майстора.

 

Разбирам. Както винаги се притеснявам повече от необходимото.

Благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.