Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

боза и отчитане на дрегер


princo77

Recommended Posts

Колеги здравейте, имам книжка отскоро.
Въпроса ми е следния: Понеже знам, че ако пиеш боза може да отчете на дрегер,ако те спрат за проверка. При такъв случай какво трябва да направя? Дори и баничка с боза ли не можем да ядем  Или няма шанс да покаже? Трябва ли да чакам определено време след подобна закуска за да се кача на колата? Какви са начините да бъде отчетен алкохол в организма ни? Освен Дрегер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в бозата алкохол няма, ОБАЧЕ!!!

Внимавай да не е резлива! Ако киселее, нещата не са на добре. Не се качвай да шофираш, за да не стане положението...лигаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, Благодаря колега, просто мисля, че някой ми беше казал че съдържала някакво малко количество алкохол, но не мисля че от една боза може да отчете нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай Листерин, вода за уста, половин час преди да "духаш" на дрегер и гледай смях! Боза ще узори дрегера, освен ако не си врътнал по стара и няколко литра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@princo77 Имаш право да поискаш кръвна проба, ако не си уверен във верността на показанията на "дрегера".

 

@Pepino Оная боза, дето я наливаха от кран в стената, понеже не беше наблъскана с консерванти и имаше захар вместо аспартам, беше продукт от процес на млечно-кисела ферментация. То и в прасковите и дюлите няма алкохол, ама като поседят в бурето гушнати с малко захар и работата се променя. Виж какво казва за бозЪта чичо Гошо:

Цитат

Тук е мястото да уточним, че днес никой не прави боза със захар. Причината е, че бозата със захар излиза много по-скъпо от тази с подсладители. Заради това тя не може да стане “резлива”. В нея има 0 процента алкохол. Сертифицирано!

 

Всички митове за бозата са верни, включително този за цицитe - ако се изпие достатъчно боза от индивид от женски пол цицитe ще пораснат, гарантирано! За съжаление след диференциала, баджаците, шкембето...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, боза се пие от кърмачките за по-голям млеконадой. Иска ти се големи цици.

 

по другия въпрос - 5л. боза, за да отчете дрегера. Бая пасти требе да се изядат.

п.п. да бе, чекай боза да вкисне. колкото вкисва и киселото мляко. Седи в хладилника един месец и нищо му няма. тва да не е едно време...

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкарахте ме в мисъл... Да купя ли 50 литра боза и да й сложа 15 кг. захар  в един бидон? Ако до 40 дни не е годна за ракия - ще накарам жената да изпие количеството. Ефекта и в двата случая ще е задоволителен (за мен).

Наздраве, приятели! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко стотин мита за дрегерите. Вода за уста, боза, бомбони "Болеро" и още какво ли не. Има още няколко стотин как да им се противодейства.

Дали са верни или не - няма значение. При положителна проба от дрегер се ходи на кръвна проба. И ако действително не си консумирал алкохол, няма как да имаш проблем.

 

Дрегера отчита концентрацията на алкохол в издишания въздух. Кръвната проба отчита концентрацията на алкохол в кръвта. Дрегера не е прецизно устройство и никъде по света не се използва дефинитивно. На много места в света не се използва въобще. По принцип с малко обучение от специалист, средностатистическият човек може да определи някой дали е употребил алкохол или не. Достатъчно е да се наблюдава така нареченият нистагъм на очите, както по вертикала, така и по хоризонтала. В България се използват Дрегери поради ред причини. Първо защото пътния полицай по дефиниция е малоумен. Второ защото няма никой, който да има желание да го научи на нещо. И трето, защото се предполага, че с дрегера е "по-сигурно". Реално дрегера служи само за ориентир и нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добре колеги, а да речем изпия 150 грама уйски, колко време е необходимо да минат,ако ги изпия вечерта в 24:00 на другия ден 18:00 ще съм се изчистил ли напълно ? 18 часа след консумацията ?

Поздрави !

Редактирано от princo77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително е, защото различния организъм различно преработва алкохола.

Пил съм до среднощ (повярвай много повече от 150гр.), лягам, спя 6-7 часа, ставам, тръгвам за работа и ме спират. Надувам... Приятен ден - приятен и на вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че се смяташе 0.2/час т.е. ако ви спрат и дрегера отчете 0.6 , а при отчитане на кръвната проба 0.2 след час , значи реалната проба във времето на проверката би следвало да 0.4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, зная че е относително, зависи от организма, но мисля, че 150гр. би трябвало да са се разградили за 18 часа и ако ме спрат и искат проба би трябвало да покаже 0,00.Не си позволявам да карам и пия но от чиста информативна гледна точка искам да си знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От боза и дрегер към истински алкохол и дрегер.

Литър концентрат изпит от 8 до 12 вечерта в 10 сутринта е 0.00

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даваш уравнение с неизвестно. Все едно да питаш колко ще изгори колата от София до Бургас. Зависи дали караш с 90 или с 250. Липсва средната скорост в уравнението. В твоя случай липсва възможността на конкретния индивид да разгради алкохола. Като трябва да имаш предвид, че това също зависи от текущото състояние на организма и количеството ензими, които са на разположение към момента на пиенето в черния дроб. Универсален отговор няма.

 

Аз като човек, който пие 5-6 бири, 5-6 уискита и 1 чаша шампанско за година, никога не съм имал такива терзания :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно следва да се вземат предвид и други фактори, като например - умора, дали се консумира храна (и колко) с консумацията на алкохола, има ли физическа активност (танци да речем) и сигурно още ред други.

Както вече се спомена, най-сигурният начин дрегера да отчете 0, е да няма никаква консумация на алкохол, ако ли не - има таксита, градски транспорт, дринк енд драйв, пешачката, спане по спирки и/или каквото там го прави хепи човек ;)   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "princo77" - Както за всякакъв Алкохол, така и за Боза, никой и никъде не може да ТИ даде точна формула, кога един Организъм ще преработи спирта..

 

До "sharpshooter_" - Българина най го прави "хепи" да си пийне.. За мое Съжаление..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 31.12.2018 г. at 15:19, cuca7 написа:

Хм,ако испиеш едно кило на мойта ракия нема до може да станеш в 10:00.

Въпроса не е в количеството, защото ако изпиеш 3л и в 17:00 няма да станеш!

Тая твойта ракия - да не я продаваш по бензиностанциите?!

И ние вАриме ракия и си я пиеме, па не сме получили обрив до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.