Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква е ходовата част на Оctavia 1 combi


Панко

Recommended Posts

окачването не е на носачи мисля,че му казват "магаре" много е здраво и частите са евтини 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предното окачване е като на Golf4

https://skoda.7zap.com/en/cz/octavia/oct/2003-252/4/407-407005/

Има партномера и може да си провериш каква им е цената в някой магазин за части.

https://skoda.7zap.com/en/cz/octavia/oct/2003-252/4/411-411000/

ето и останалата част.

Миналата седмица сменявах разни неща по предницата. Ето малко цени:

- маншони на каретата - 20-25лв комплекта

- тампони на стабилизираща щанга - 10-15лв за 2бр

- малки тампони на носач - 12-15лв за 2бр

- големи тампони на носач - 27-30лв за 2бр

- тампони на макферсона (с лагер) - 40-45лв за 2бр.

- вътрешни накрайници на рейка - 66-75лв за 2бр

- външни накрайници на рейка - 30-35лв за 2бр

- биалета - 30-35лв за 2бр

- шарнири 36-40лв за 2бр

- амортисьори предни 200лв за 2бр (monroe), 300-350лв за 2бр (sachs)

 

Друго май не остана :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го лъжете момчето! Защо го лъжете?

И на мен ми казаха, като я купувах, че на Супърба й били евтини частите, но да ти кажа, че това не отговаря на истината.

Лятото смених две перки излезнаха ми 300лв и то китайски, щото оригиналните са по 700лв. Заради навлизане на вода във фара модула на ксенона сдаде фира - оригинален 870лв, алтернативен на Хела 450 лв

Предницата зависи при кой ще я правиш и с какъв ремонтен комплект, щото ако отидеш в кварталния гаражен сервиз с китайски комплект ще те оправят 500 - това ти казвам с китайски части в сервиза на комшията.Шкодата въобще не е евтина за поддръжка, ако мислиш да я обслужваш в Еуратек с оригинални части!

Октавийката е малко по-евтина, но малко...пак казвам - малко. Не очаквай да поддържаш Лада Спутник. Аз лично не съжалявам, щото си харесвах големи коли с комфортна возия и Супърба ми отговаря точно на вкуса. Няма да жаля пари за нея...затова съм си я взел - да й се радвам.

Пак ти казвам хубава кола е Шкодата, но поддръжката й е скъпа!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че цените по горе дето съм дал са на LEMFÖRDER с малки изключения KYB за клиент, от проучването дето правих и от това какво съм платил за моята предница. Ментажки алтернативи може да вземете на двойно по-малко пари, всеки сам решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е здраво. Но ако си купиш кола с  разбито и ще го правиш, не е добре. Чисто нова Октавия 1,комби,за 10 год. и 180 хил. съм сменял два пъти тампони на макферсона (каквото и да значи това). И веднъж тампони на носачите, и някави гумички на компенсационната щанга, че скърцаха зимно време. По стотина лева са тампоните. В Еуратек си я правех, нямам спомен да е било драматично скъпо. Сменях актуатор на турбото и съединител. И това е всичко, което е правено по колата въобще. 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.12.2018 г. at 21:34, Панко написа:

Благодаря на мен ми дадоха информация че е като на на Vw pasat 4 

на пасат В4 окачването е почти като на голф 4, вероятно пишеш 4, а визуализираш В5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B5 платформата е една и съща за Audi А4 (B5), VW Passat (B5), Skoda Superb (B5).

PQ34 е платформата която е за VW Golf4, Bora / Audi A3 (8L), TT / Skoda Octavia 1, Roomster 1 / Seat ....

Окачванията между двете платформи нямат нищо общо.

На B5 е иновативна, с 8 алуминиеви носача на едно колело и вози наистина приятно, докато на PQ34 е с железни носачи, подобна на по-старите VAG платформи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.