Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с чистачки


Chavdargadjev

Recommended Posts

Здравейте,проблемът е че чистачките които ползвам не изкарват 2 месеца и почват да мажат, влючително и тези на Bosh. В момента съм с на Wurth, течноста която ползвам е била винаги среден клас, в момента даже и ми е на Wurth течноста.Дали би могъл проблемът да е в рамената примерно,Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Chavdargadjev" - Качеството, дори на известните марки чистачки, много спадна последните няколко години. Въпреки всичко, за два месеца, не е нормално да се повредят. Чест проблем с рамената на чистачките е трудното им движение, поради корозия. Ако някога, по някаква причина, са сменяни само пружините, намиращи се от вътрешната долна част на рамената, с несъответстващи по дължина/сила на опън заместители, може и да има някакъв шанс, това да предизвиква прекомерно износване на гумените пера. Но за мен е малко вероятно. Опитайте да обезмаслите гумените пера. Ще имате успех ако с едни парцал, напоен обилно със сапунена вода, разтъркате няколко пъти самите гумени пера, оставите ги за две-три минутки да се накиснат, пак ги разтъркате и след това ги избършете с чист парцал . Само внимавайте да не е много топла водата, с която ще накиснете парцала, да не спукате, предполагам леденото в тази част на Година, предно стъкло..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачките на Вюрт са абсолютен боклук.

Долна китайска работа.

И Бош не стават,ебаси боклуците.

Скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мажат или насичат? Ако насичат в една от посоките, проблема е в рамото. Ако просто мажат, колегата по-горе е казал - обезсмасляване. Но да добавя да се обезсмасли и предното стъкло. Обезсмасляването става най-добре с препарат за съдове разреден с вода. Обилно и търкане с микрофибърна кърпа. Така свалям вакса/обезмаслявам аз от моята кола. Може да има някаква гадост, която трайно и стабилно да се е закрепила на предното стъкло. По принцип съм слагал всякакви боклуци чистачки. И от бензиностанции и от разни хипермакети, ама за два месеца само да се прецакват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си чистачки Mitutoyo - по 3-4 лева за брой и ще се родиш. Моите ги сменям веднъж годишно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.12.2018 г. at 17:59, sauber написа:

Мажат или насичат? Ако насичат в една от посоките, проблема е в рамото. Ако просто мажат, колегата по-горе е казал - обезсмасляване. Но да добавя да се обезсмасли и предното стъкло. Обезсмасляването става най-добре с препарат за съдове разреден с вода. Обилно и търкане с микрофибърна кърпа. Така свалям вакса/обезмаслявам аз от моята кола. Може да има някаква гадост, която трайно и стабилно да се е закрепила на предното стъкло. По принцип съм слагал всякакви боклуци чистачки. И от бензиностанции и от разни хипермакети, ама за два месеца само да се прецакват...

 

Първо насичат и след това почват да мажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията, ще пробвам частта с обезмасляването, и ще споделя какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да насичат има един от два проблема. Перата са "одървени" или рамото не натиска към стъклото както трябва. Но пробвай първо с обезсмасляването и после виж ако остава насичането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.