Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OK1 за 3000лв , размисли и страсти


maxrpm

Recommended Posts

Колега,навремето съм се състезавал на Юндола, Котленския и Шипченски проход с варбург и Шкода 120L две доказани във времето надеждни и бързи спортни коли със задно разположен мотор. Патент който Порше крадат от Шкода.

Опитът ми показва,че извън изброените по-горе возила,само фелисията може да превземе така завой.

Верваш ли ми,че дори и най -съвременните спортни коли от 2006та нататък,няма да могат да ме изпреварят на пътя Ковачевци-Перник?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    23

  • Алекси Георгиев

    7

  • Typi_taratajki

    6

  • sauber

    5

Най-много писали в темата

Аз си мислех, че този форум се затаЙ в последно време, но фактът, че виждам "крАва да бозае под телЕ" ме накара да се позамисля!

Майко... Къде е МокАнина?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Pinion.Korona написа:

Колега,навремето съм се състезавал на Юндола, Котленския и Шипченски проход с варбург и Шкода 120L две доказани във времето надеждни и бързи спортни коли със задно разположен мотор. Патент който Порше крадат от Шкода.

Опитът ми показва,че извън изброените по-горе возила,само фелисията може да превземе така завой.

Верваш ли ми,че дори и най -съвременните спортни коли от 2006та нататък,няма да могат да ме изпреварят на пътя Ковачевци-Перник?

 

 

Добро утро и за много години!  Хубаво е човек да си вярва, ама не трябва да подценява младежта.  Да не те подгони  три цилиндровият "звяр", че да си посипваш  главата после!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Felicia-тa няма състезателни качества за планинско каране, обикновено София - Симеоново го качвам на 2ра -3та, тя е кола за драг на писта, предното предаване не и помага по никакъв начин , защото като поднесеш в завой се опитва да те изправи в пътя, 120 ката е много по - приятна и игрива кола за каране. Но , 120 ката е с меки ламарини и гние , а Felicia- та просто гние, като и при 2 те коли лошото е че нямат климатик и няма части. Като казвам че Шкода са спортни коли, автоматично изключвам 3 цилиндровите модели, те са само да се возиш и да даваш пари по ремонти за недомисления мотор с компенсиращия вал.

За по - нова кола винаги има пари , защото както обичам често да казвам - банката пари не връща, но не ми се ще да оставя 4-5ооо лв пред блока. А иначе и с 2те Шкодички съм си в лявата лента, незнам, тези по магистралата, явно не се научиха да карат, или просто си не могат. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Вартбурга , той е ясен , друтактов е и хората с колите около него , бягат далече , преди да са се задушили. Това може би, дори и мен, би ме било срам да го карам... Единствен плюс са му спирачките от Skoda Rapid и дотам ... ( а има и люк! .. )

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се извинявам за предишните си коментари. Не съм разбрал, че става дума за спортни олдтаймери :D Забравете за фокуса, че запали ли ще скъса всяка шкода на асфалтов път със завои :D А се намира и за под 3000 лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата за завой е с задно предаване. Не става въпрос за Oldtimer-и 120ката не е Oldtimer 2006 си ходех на даскало с нея всеки ден и си беше най - нормална кола. Сега (тоест догодина) ще се търси октавия 1. Мисля си го от отдавна и съм го решил, за момент просто стана дума за планинско и изказах свеото мнение, това не прави Шкодите лоши коли, просто са за драг, защото Шкода с задно няма , освен ако не осакатиш някоя ок1 4х4..

 

А Ford, бих си купил само мустанг шелби, ама стария. Не харесвам фордове, по ирония на съдбата съм се возил в КА , даже собственика и жена му тогава, успяха да се изч*кат на задната седалка, може би защото Маша беше дребничка, ама тоя Ford беше ужас отвсякъде...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъзикам се. Но 10 години карах О1 и Фокус1 паралелно. И двете бяха комбита. Октавията я взех от ЕТ, фокуса от Дупница. Октавията направи при мен 180 хил. със... абе без проблеми. Фокуса "издържа" 50 хил. и ми предадоха мотора в леген :DИ двете бяха по 100 к.с. Ами, да ти кажа фокуса беше много по добър откъм пътно поведение и удоволствие от шофирането от октавията. На един и същи път просто нямаха нищо общо като стоене на пътя. А октавията имаше ASR, уж да помага. Фокус е като лагерница в завоите. И не, не съм фен на марки и модели. Карам каквото мога да си купя и покрива изискванията ми спрямо бюджета :) Покрай работата ми съм карал и съоръжения, които иначе не бих могъл да подкарам. Верно, форума е на Шкода, Шкода са добри коли, а според моите критерии даже отлични, за това и съм си купил Шкода. Но, ако искаш кола със поне малко спортен дух за 3000 лв, а и да не е пълен скрап, не намесвай Шкода в разговора :)

А, Варбург как се появи в историята, не е истина :D Имам и история с Варбург и Москвич, компетишън за издръжливост. Голям смях беше, но бяхме млади и заблудени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата за окти , отива за догодина, разкажи си историята с Москвича, чичо караше 412 преправен на фургон в началото на 90те, после си взе друг, бежов по талон, но реално беше сив,  и от началото до края , така и не успяха с дядо да уставновят защо спирачките и на двата, не са като хората ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.12.2018 г. at 9:47, cuca7 написа:

Напротив,в пъти по-надежден от на Голф5 и производните му.

 

Така е, доста по-надежден е от на Голф 5, но това не го прави безпроблемен. На голф 5 климатичната инсталация и особено компресорите са си трагедия.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах двама колеги, единият имаше Варбург, другия Москвич. Тоя с москвича беше голям мераклия. Москвича беше много тунингован за времето си. Предимно интериор и екстериор. Прагове, спойлери, раздути калници. Вътре табло и салон от някаква западна кола, абе страшна работа, и то направено добре. Карбуратор някакъв специален, генерация Кремиковци едишън, скоростна кутия от някаква друга кола (нея обаче я смени след състезанието). 

И само се дръгнеха коя кола е по "яка". Като тоя с варбурга просто дразнеше другия, щото оня младеж и се пали и... знаете как :) Обаче на един банкет се напихме яко и се обзаложиха, кой ще стигне по бързо от София до Бургас. Тръгнахме една събота сутрин, рано, че нема климатици, и газ. До Ихтиман плътно заедно със кой колко може газ. И на баира към тунела Варбурга изостана. С москвича минахме тунела и по надолното летим :D И на Пазарджик ще зареждаме, че в резервоара водовъртеж с тая скорост. И варбурга ни отсвири. Стигнахме го до слизането на Чирпан, до там беше пистата. После се затрихме в Ст. Загора, пътя отбит през Раднево, веселба. И не се засякохме повече с варбурга. До Ветрен. Там настигнахме пушека, а колата малко преди караулката на входа на  Бургас.

Тия двамата от 95-та спорят, къде точно почва Бургас и кой е стигнал пръв :D

Лично за мен, москвича загуби време с грешна стратегия в бокса. Пушехме и двамата с шофьора, а в колата не се пушеше. А аз и бира пиех и трябваше да източвам конденза. 

Равносметката беше, че варбурга се оказ много икономична кола, москвича... 

Москвича си е москвич. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино преживяване, готини години! А Бургас е ясно , започва на кръговото , което незнам имало ли го е през 1995 та. Но пак, баса е бил готин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 1995 та нямаше мобифони още, съответно сте се уговорили, преди да тръгнете,  къде да се чакате, спечелил е този , който е стигнал на уговореното място 1ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Немаше ни мобифони, ни интернет, а Азис беше..." Не помня имаше ли го въобще Васко пе'ераса :)  
Октавия 1 е много добра кола. Просто бюджета е доста определящ за качеството на бройката. Но пък щом се отлага, цените може да паднат още и да се намери нещо читаво до тогава :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предната ми кола се струпаха съединител, дискове и накладки, дебитомер, датчик на колектора и няколко пъти индикира проблем с центровката на ГНП, трябваше да правя и брони, та решихме да разнообразим с жената и си купихме импулсивно следваща кола за 5600 лева.

С такси, ТО - консумативи и ВСИЧКИ течности (автомат е), нови зимни гуми с джанти втора употреба,  няколко дребни ремонта за до 100 лева общо, долни шарнири, задни накладки сметката удари 9000 лева за няма половин година. Това е без повреда - технически изправна кола. Не ми се мисли, ако беше друго. С предишната ми (Опел Астра Г) за 5 години дадох по-малко. Сега се оглеждам за нещо дизелово от ВАГ групата, ама като гледам е зле работата. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Toshiro написа:

 Сега се оглеждам за нещо дизелово от ВАГ групата, ама като гледам е зле работата. 

 

Ако е дълбок джеба може да пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една кола може да я поддържаш и да не я поддържаш. В единия случай сметката ще стане х2, в другия ще се хвалиш, че за 5г не си дал и над 100лв, ама като се качи някой може и да не му се повярва, че ще стигнете за където сте тръгнали :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, lyubcho88 написа:

Една кола може да я поддържаш и да не я поддържаш. В единия случай сметката ще стане х2, в другия ще се хвалиш, че за 5г не си дал и над 100лв, ама като се качи някой може и да не му се повярва, че ще стигнете за където сте тръгнали :D

 

По принцип се отнасям безкомпромисно към поддръжката. Сега като се замисля не ми е правилна сметката за предишния автомобил, защото го продадох на цена, силно съобразена със състоянието и близка до тази на метала и реално това ми е амортизация/поддръжка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Toshiro написа:

На предната ми кола се струпаха съединител, дискове и накладки, дебитомер, датчик на колектора и няколко пъти индикира проблем с центровката на ГНП, трябваше да правя и брони, та решихме да разнообразим с жената и си купихме импулсивно следваща кола за 5600 лева.

С такси, ТО - консумативи и ВСИЧКИ течности (автомат е), нови зимни гуми с джанти втора употреба,  няколко дребни ремонта за до 100 лева общо, долни шарнири, задни накладки сметката удари 9000 лева за няма половин година. Това е без повреда - технически изправна кола. Не ми се мисли, ако беше друго. С предишната ми (Опел Астра Г) за 5 години дадох по-малко. Сега се оглеждам за нещо дизелово от ВАГ групата, ама като гледам е зле работата. 

 

 

Това колко е излязла една кола след покупката е много субективно. Аз купих кола за 7600 лв., която точно след 2 седмици вече беше 13 000. И то без да съм правил ремонти. Само обслужване и консумативи. Зависи в какво състояние иска да подкара човек колата и как да я поддържа :) Можеше да не боядисвам джантите, което ми струва 350 лв. Можеше да не купя два комплекта гуми за общо 1600 лв :) Дискове и накладки можеше да не сменям баш веднага. Ама нали съм я купил да я карам и да е на 100 % :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Толедо 2-ра генерация (също на платформата на Голф 4 като Октавия 1). 5 години съм го карал без да пипам нищо по ходова част, освен 2 кормилни накрайника, потропваше си от време на време, но да ме е страх че няма да пристигна, за където съм тръгнал, никога не ми се е случвало. 1200лв. ми излезе ревизия на ходовата част и окачването и отпред, и отзад на 90%(на 90%, защото не съм сменил само тампони на задния мост и тампоните на предните носачи, защото ще слагам полиуретанови). Разделено на 5 години, направо съм си се возил без пари. Двигателя(1.8 без турбо) не го коментирам, защото е уникално здраво куче, щом толкова време вече трае постоянните ми издевателства. Ако не беше само постоянно развалящия се климатик, колата нямаше да има равна.

 

Колкото повече й трепериш на 1 кола, толкова повече се чупи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това мнение беше безкомпромисно вярно! Подкрепям с две ръце написаното в него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.