Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде е казанчето за хидравликата на О2 fl.?


GT_power

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Да ви попитам, къде се намира казанчето за хидравличното масло при О2, fl, CR 2.0? Бих искал да проверя нивото. 

Досега не съм карал кола с ел. помпа на рейката. Има един лек шум при завой за момент - като изжужаване нещо но е за секунда две и спира. Това го прави само в движение при започване на завиването. При въртене на място и от край до край, няма никакви шумове или съпротивление. Та се чудя, дали е нормално...?! 

 

PS: а дали ще ми кажете и къде е казанчето за спирачната течност? 

 

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такова,защото не е с хидравлика а с електромотор шумът е по-вероятно да е от нещо по окачването,а съдът за спирачна течност е до акумулатора 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е като тропане (туп туп туп) най-верпятно е от Макферсоновите лагери. Под капака на автомобила близо до предното стъкло са разположени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,при мен е същата работа,не е тропане,по-скоро изжужаване както казва колегата,или нещо като стържене.Ще се радвам ,ако някой каже къде да търсим проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, звучи като"жужене" а не потропване. Все едно има момент, в който е под напрежение. Но интересното е че това го прави само в движение и при навиване на "половин" волан за секунда-две. Иначе при маневриране го няма или при навиване на волана докрай. Докато при хидравличните, именно се усещаше напрежение, когато е навит волана до крайно положение. 

Пообразовах се малко за тези изцяло електро-рейки. Странно решение, не знаех че са изцяло с електромотор, без хидравлична течност. Знаех, че има такива с ел. помпа вместо ремъчно задвижване на усилвателя, но иначе с течност. Дали е по-добро не знам .... Едва ли е по-надежно. 

Видях и къде е съда за спирачна течност ?

Колеги, благодаря ви за насоките и разясненията! Беше ми много полезно. Отскоро имам колата и това ми е първи дизел въобще (от 23 години шофиране), та затова имам някакви наблюдения, които не знам доколко са нормални... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има подобен шум който се чуваше само при малка скорост и завит волан. Според майстора ми беше от лагер те на диференциала. Според него не беше проблем така да се кара докато не се наложени да се прави нещо по кутията или съединителя. Аз обаче реших да сменя профилактично маслото и този шум изчезна. Малко след това трябваше да сменя съединител и двойния лагер на кутията (имаше шум от него и новото масло не го оправи ) та сменихме и лагерите на диференциала които видимо имаха износване и потъмняване и явно наистина е било от тях, а новото масло временно ги е уплътнило.   За сега вече повече от 20 хиляди километра нямам подобни шумове.

Та първата. Пробвайте с ново масло на скоростната кутия пък ако не спре шума когато му дойде времето ще го оправите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.