Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Октавия


Jorkata2

Recommended Posts

Здравейте, предсои ми покупка на работна кола. Спрял съм се на Октавия около 2000г. бензин, ще и слагам метан. Все още не съм избрал двигател. Тук идва първият ми въпрос, кой двигател ще ми препоръчате? Другото, което е много важно е цената. Дали може да се намери кола в прилично състояние, за около 2500 лева? Тъй като, бюджета с който ще разполагам едвали ще е повече от 4000, а трябва да остане заобслужване и метан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 115 според мен е най-подходящ евтин е за поддръжка обаче горят масло може да се наложи ремонт на мотора 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам от  бензиновите на Шкода дали има някои, които да не горят масло, поправете ме, ако греша. На колегата ще препоръчам да отложи покупката на кола, че с тоя бюджет трудно ще намери нещо читаво. Заложените пари за метан ще отидат за далеч по-неприятни работи след покупката. При такъв вид "ИЗГОДНИ" покупки радостта винаги е краткотрайна. Не го забравяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да увелича малко бюджета. Какво ще кажете за комбинация 1.8 т автомат, дали ще има проблем с метана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел, някой като каже: Трябва ми работна кола..

Километри ли ще се въртят с тази кола, за риба ли ще ходиш (че и тва си е работа), бетон ли ще прекарваш или ще извършваш превоз на хора, лишени от рейс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая писах. Но няма смисъл (изтрих го, ще синтезирам):

 

Прегледай primera p12, ако няма да вдигаш с нея над 140 км/час колата е топ! 

Редактирано от cenarius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, cenarius написа:

Бая писах. Но няма смисъл (изтрих го, ще синтезирам):

 

Прегледай primera p12, ако няма да вдигаш с нея над 140 км/час колата е топ! 

 

primera p12, за модел Нисан ли говорим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Алекси Георгиев написа:

Винаги съм се чудел, някой като каже: Трябва ми работна кола..

Километри ли ще се въртят с тази кола, за риба ли ще ходиш (че и тва си е работа), бетон ли ще прекарваш или ще извършваш превоз на хора, лишени от рейс?

 

Аз пък се чудя, какво има да се чудиш. С ходене за риба, малко хора се изхранват, аз лично съм го зачеркнал от графата работа. Намислил да превозвам мигранти, какво ще ми препоръчаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jorkata2,

 

Ако съм админ на форума след този ти коментар те банвам без да ми мигне окото. 

Ние искаме да ти помогнем ти се заяждаш все едно си кой знае къде.

 

Колата се ползва по много различни начини.

 

Мой приятел пътува всеки ден по 400км. На него му трябва кола точно за превоз на пътници! Събират се 1-2-3-4 и пътуват до работа. Всеки ден! 

Може като мен да ходиш на работа по 30-40км на ден само градско, тогава ти трябва малка икономична кола, която да може да паркираш някъде. Може и електричка да ти трябва.

Може да ти трябва като на мой добър приятел за шпакловка, допълнтиелна работа и други неща - демек комби носещо товар. 

 

Може да ти трябва пикап(ван) като на леля ми.

 

Може да ти трябва 1+1.

 

Хайде по-сериозно!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.12.2018 г. at 13:21, skauta написа:

Аз не знам от  бензиновите на Шкода дали има някои, които да не горят масло, поправете ме, ако греша. На колегата ще препоръчам да отложи покупката на кола, че с тоя бюджет трудно ще намери нещо читаво. Заложените пари за метан ще отидат за далеч по-неприятни работи след покупката. При такъв вид "ИЗГОДНИ" покупки радостта винаги е краткотрайна. Не го забравяй.

 

1.8 125кс. Проверено лично от мен в продължение на четири години и около 60 000 км. От смяна до смяна (около 10 000 км) и да има разход е под 100 грама.

На 16.12.2018 г. at 7:19, Jorkata2 написа:

 Дали може да се намери кола в прилично състояние, за около 2500 лева?

 

Не. Шкода държат много високи цени на вторичния пазар, без значение от модел, година, мотор и прочие. За тия пари ще е меко казано кошник и то много разплетен. По-скоро се насочи към друга марка. Мисля, че с такъв бюджет може да се вземе прилично Рено, което до колкото ми е известно е също толкова здраво и с евтина поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, cenarius написа:

Jorkata2, Ако съм админ на форума след този ти коментар те банвам без да ми мигне окото....

И аз така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, joro_kem написа:

И аз така!

Добре де, а неговият коментар преди това не е ли подигравателен. Какво иска да каже (бетон или хора лишени от рейс) каквото почукало такова се обадило. Мисля, че след като съм опоменал, че съм се спрял на Октавия, няма да возя нито бетон . След като няма какво да каже, според мен е по-добре да подмине темата вместо да се заяжда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sauber написа:

 

1.8 125кс. Проверено лично от мен в продължение на четири години и около 60 000 км. От смяна до смяна (около 10 000 км) и да има разход е под 100 грама.

 

Не. Шкода държат много високи цени на вторичния пазар, без значение от модел, година, мотор и прочие. За тия пари ще е меко казано кошник и то много разплетен. По-скоро се насочи към друга марка. Мисля, че с такъв бюджет може да се вземе прилично Рено, което до колкото ми е известно е също толкова здраво и с евтина поддръжка.

Карал съм Лагуна за служебна кола, 500 лева на година беше само предницата. А ми се иска да е по-голяма от Клио и Меган. Ще гледам да увелича малко парите, накрая ще дойде на късмет явно. Дано не се удавя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cenarius Този Нисан е страшна пръчка от към подръжка! Мой близък приятел вече втора година си продава неговия, ама никой не го иска.

Рено Меган е по-малко, но със значително по-здрави и с по-евтини части.

 

@Jorkata2 Колега, ако нямаш скрупули към "немаркови" автомобили, погледни Dacia Logan MCV. До скоро във фирмата имахме 4 такива, едната беше на близо половин милион километра, карана доста по черни пътища и строителни обекти. Сега останаха 2, които са на 220-240 хиляди и са чук! Подръжката е смешни пари. Не вози лошо, не е тясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini Погледнах в мобиле Дачиите, но и те да по 4-5 хиляди, а не ми се дават толкова пари за Дачия. Благодаряти за идеята, хубаво е да знам, какви са ми алтернативите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jorkata2, изобщо не ми е подигравателен тона!

Мой познат обслужва две села във врачанска област, който са лишени от транспортна връзка с града.

Също както каза колегата... Друг мой познат се занимава със строителни дейности и няма да ти казвам колко цимент, лепила и шпакловки, плочки и гипсокартон е прекарал именно с Октавия комби... И тн и тн...

Така че, давай повече яснота във въпросите си, отколкото в отговорите си!

И да допълня, че без пари работа не се върши - иска си вложения, за да има извлечения.

Жив и здрав бъди!

Редактирано от Алекси Георгиев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен с Алекси Георгиев. Въпросите са по-скоро с цел да се свърши работата, не да се заяждаме :)

 

И също бих попитал - за работата, която ще се върши с колата :) Щото аз например, с моята ремонтирах апартамент, ходих на дълъг път с хора, редовно мъкна тонколони и разликата е почти никаква, освен, че тонколоните не седят на задните седалки и не им е тясно в багажника. Но ако повече хора ще се возят - бих искал да е с Пасат, примерно, щото е малко по-коНфортен :)

 

Иначе - за мазилки, шпакловки, гипс, цимент, пренос на апартамент, и за още ред работа, Октавията не мрънка ;)

 

Ама ако ще е основна строителната работа - защо не избереш нещо от рода на 1+1 и отзад - каросерия за яко товарене ;)

 

Та така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не мисля, че е уместно във форум на Шкода при конкретно зададен въпрос от потребителя, вие да започвате да му набутвате други марки коли и да разтягате локуми, колко и какви предимства имат. За какво ще се използва, колата не мисля, че ни е работа, щом човека си е преценил, уважете му мнението и се придържайте към въпросите от първия пост, който е задал. Извинявам се на Юли, че малко на админ се направих, ама  просто не издържах, да хване да стегне малко редиците.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.olx.bg/ad/skoda-octavia-1-8i-turbo-kozha-promo-tsena-do-30-12-2018-CID360-ID7Fs3u.html

Конкретно за това, какво ще кажете? Притеснява ме, че е Швейцарка. Имат ли склонност към гниене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, pri_valo написа:

И аз съм съгласен с Алекси Георгиев. Въпросите са по-скоро с цел да се свърши работата, не да се заяждаме :)

 

И също бих попитал - за работата, която ще се върши с колата :) Щото аз например, с моята ремонтирах апартамент, ходих на дълъг път с хора, редовно мъкна тонколони и разликата е почти никаква, освен, че тонколоните не седят на задните седалки и не им е тясно в багажника. Но ако повече хора ще се возят - бих искал да е с Пасат, примерно, щото е малко по-коНфортен :)

 

Иначе - за мазилки, шпакловки, гипс, цимент, пренос на апартамент, и за още ред работа, Октавията не мрънка ;)

 

Ама ако ще е основна строителната работа - защо не избереш нещо от рода на 1+1 и отзад - каросерия за яко товарене ;)

 

Та така :)

1+1 не ми върши работа. Спрял съм се на Октавиа комби, защото ще се возят и хора и (мазилки, гипс, шпакловки и др).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, skauta написа:

 За какво ще се използва, колата не мисля, че ни е работа, щом човека си е преценил, уважете му мнението и се придържайте към въпросите от първия пост, който е задал. Извинявам се на Юли, че малко на админ се направих, ама  просто не издържах, да хване да стегне малко редиците.?

 

Благодаря за подкрепата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола дето си избрал си е топ изпълнение в Шкода( Лаурин/Клемент) мисля, не съм сигурен, но определено си заслужава да я погледнеш. Действай бързо, че тия не се задържат много и по-рядко излизат, дано всичко с механиката да е ок, определено ще спечелиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.