Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Драг, писти, ластици, съревнования и тестове на спортни коли


Stucata

Recommended Posts

На тази писта само 3 стотни делят по-леката Fiesta ST (ок.200к.с.) от Megane RS (280к.с. и с Cup окачването):

 

 

...иии един скромен драг:

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stucata написа:

 

Сивика как догонва Голф Р-а :)

 

 

 

Ако хондата не беше с дизайн на РС количка за деца до 5 годишна възраст, а вътре изработена от пластмаса за сешоари/грижа за тялото, можеше и да ми хареса...

 

Иначе, като цяло бива. Макар да съм убеден, че на писта със завои, голфът ще я схруска като прегоряла солета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Боре написа:

Макар да съм убеден, че на писта със завои, голфът ще я схруска като прегоряла солета.

 

Civic-ът е по-бърз и на писта, и на драг, при това доста по-бърз. Иначе - да, шантав дизайн :D

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stucata Братле, ти КАКВО ЗАКУСВАШ ?!?

 

Искам и аз, от закуски да си го купя !

 

Майтапа настрана - това наистина е машина, за която да мечтае човек. Напълно те разбирам.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Боре, докато спестя от закуски, колата ще е достъпна за хранещите се с филия, намазана с маргарин и сирене от палмово олио ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Голфа, добре го държи, въпреки че Сивика е доста по-лек ... и вероятно с по-добра аеродинамика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, SKODA 105 RS написа:

Браво на Голфа, добре го държи, въпреки че Сивика е доста по-лек ... и вероятно с по-добра аеродинамика.

Така е - освен, че е по-лек, Сивикът 100% е по-аеродинамичен, а при скоростите, които стигнаха не е без значение.

А Йетито все си мислих, че ще опатка дизеляка доста по-категорично. Би трябвало да е по-леко, по-мощно е с немалко. Пак си го ши де :D

 

Иначе, ей го сивика - отлежава в мобилето от средата на миналата година (поне).

https://m.mobile.bg/details/11532413548437409

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, по-добрата аеродинамика на Сивика значи по-добро притискане, което води до по-голямо челно съпротивление, което пък пречи при движение с високи скорости по права линия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@axel, така е, повечето даунфорс помага в завои, а не на правата. Но невинаги подобрената аеродинамика води правопропорционално до увеличен даунфорс. От друга страна подобряването на коефициента на съпротивление дори само с 0,01 води до намаляване на вредните емисии на километър, т.е. образно казано с по-малко газ поддържаш една и съща скорост (към това се стремят производителите). Ако подобрената аеродинамика винаги би довела до повече даунфорс, това от своя страна би следвало да генерира необходимост от повече газ, за да поддържаш съответната скорост и би завишило емисиите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, но сивика има доста аеродинамични елементи, на които целта би трябвало да е притискане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@axel, между другото, този въпрос е често обсъждан из различните автофоруми :) Преди години бях чел интересни разсъждения, написани от някакъв механик на WRC екип на Пежо. Човекът беше физик и се аргументираше доста научно. Уви, беше на френски, който аз съм учил, но не и на такова специализирано ниво. В общи линии идеята му беше, че нищо не е толкова просто, както например ние сега си го обсъждаме и че в крайна сметка всичко около въпроса с аеродинамиката е физика и математически формули. Това, което бе написал е, че и с просто око може да се установи коя е по-обтекаемата форма, която преодолява по-лесно насрешния върдушен поток, но коя кола генерира повече даунфорс само може да се гадае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GTR track pack (640к.с., 830н.м.) vs. M5 competition (625к.с., 750н.м.) vs. 911 Turbo S (760к.с., 1000н.м. :))

 

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stucata, съгласен съм, но това си е част от форумния гъдел, да обсъждаме неща, които не разбираме.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.