Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Драг, писти, ластици, съревнования и тестове на спортни коли


Stucata

Recommended Posts

Ако никой няма нищо против, предлагм тук да споделяме клипчета с автомобили, които са със спортна насоченост. 

 

Ето как Агерата пръсва Вейроня :) 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз следя този канал от известно време. Винаги съм знаел че руснаците са фенове на Шкода, ама чак толкова не съм очаквал ... пръскат кофата

Редактирано от SKODA 105 RS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците пръсват от тунинг де що може :) Ето едно тяхно назобано Йети (с моя матор 1.8, с хибридна турбина К04 на АПР, кулер и даунпайп), но нещо имам проблем с пускането на клипчета, затова в линк:

 

https://youtu.be/WI11n8JGkHc

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдеее, 1.8тси-то громи тежкото Ауди :) Пример за сходни параметри (1.8тси срещу 2.0т, автомати), но разликата в теглото си оказва влияние:

https://youtube.com/watch?v=C7-KCsggUKo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, SKODA 105 RS написа:

Старата школа подава бинокъла ?

 

 

 

Ехеееее, тази Октавия с какви доработки е, че така безмилостно го опраска ГТРа? :D

 

А ето ги братушките как си правят драг на снежното хълмче :)

 

 

...иии best performance car на годината за под 60 паундюги, ама е малко ала-бала без Купрата и Ролф Р...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Мисля да ходя до гърция, да ги разпитам :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://m.facebook.com/porfiris/ - тези са в Солун. Добри отзиви има за тях.

 

....и 2.5, петачето на Ауди ?

https://m.facebook.com/porfiris/

 

 

Lexus LFA vs. Lexus LC500 :)

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше тук във форума тема за една черна Шкода правена при Порфирис в Солун. Страхотна работа беше! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 60 км.ч. и от 80 км.ч. Шкодата е "чао, чао" :D А

Иначе, атмосфернякът не чака бууст и излита с насттоването на педала.

 

 

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата е спортен автомобил. Винаги съм го твърдял и ще продължа. БМВ -прехвалена работа.

поведението на моята фелисия е меко казано спортно в завоите,а за октавия 1,2,3 да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в килограмите. При положение, че Събчо е 4х4, на старт тази Октавия няма шанс.

 

Това Супърба на Ники ли е? Говори се, че на Междене е напляскал бая напомпани РС-и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е Ники, но е като неговия двигател. За старт е ясно - трудно може нещо да му се опре на Супърба :) Иначе, да, на Междене ги е разпукал :D Сякаш само чичо ви Самуил му е взел гонка, но и там май е имало някаква причина Супърба да не е първи (лош старт?). Забравил съм вече, защото не съм присъствал, а спомените ми са от разкази. 4х4 с 280 коня и не ти трябва повече ;) Дано пуснат О4 с такава модификация!

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко интересни клипчета от архива:

1. Маджо с 460 к.с. на двигател срещу Сеат Леон Купра 2 стейдж 2+ 333 коня на колела:

 

 

2. Маджо срещу 2 набоцани БМВ-та (5та и 3та серия), всяко по 350 к.с. на задно:

 

3. Ускорение на Рено Меган РС (новият, с 280 к.с.), бяхме на автомат, който много се бави при смяната:

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koenigsegg Agera RS1:

 

Lexus RCF, 2019г. (467 к.с.):

 

Ето как BMW M5 turbo шие Вейрон :):

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Renault Megane RS, версия "Trophy", с 300 к.с. (вместо стандартните 280к.с). Увеличената мощност се постига с по-голяма турбина и по-добра генерация. Иначе ходовата част е същата като в CUP версията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо мнооого прясно и любопитно - сравнение между O3 VRS230 preface (комби) и O3 VRS230 facelift (седан) :) Подозираме, че отново разликата в ускорението е повлияна до много голяма степен от разликта в килограмите (общо около 80-100кг в тежест на комбито):

 

 

На втория път комбито бе пуснато леко напред, за да бъде седанът догонващ:

 

А ето как 1.4тси (150 к.с.) шляпа безмилостно Супърб 2.0тди (190к.с.):

 

 

Тук Octavia VRS245 смазва Seat Leon 3 1.8tsi, 4х4, Revo Stage 1 (245к.с.):

 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

8ма серия е стандартно със завиващи задни колела (т.е. не е опция). 

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stucata няма и 20 пъти така и огасва... колко ли литра е резервоара, 120 или повече? От 40 на 35% падна горивото набързо! Иначе бяга много, много, стрела! 

 

P.s. тамън ми хареса, ама 500х евро и втора ръка не се намират често. Явно не са хубави, не ги карат много :d

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.