Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Данъка за стари автомобили


Драганов

Recommended Posts

Куриерите са даже малък пример. Тия които са с хранителната логистика имат още повече коли (бири, безалкпхолни, млека и изобще всичко що е в хранителен магазин). Има и много фирми дистрибутори с по 2-3-4 коли. Да, всичко това е N1. Но пак смятам, че леките коли за лични цели, които са закупени с N1 са повече.

Ако някой може да извади статистика от някъде ще е интересно :)

Пак казвам, говоря на изуст и по лични впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • Отговори 127
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sauber

    15

  • Izolini

    14

  • lyubcho88

    14

  • johnnie213

    11

Най-много писали в темата

Днес минах и си платих данъка (район Красна поляна в София ако има значение).
125 kW/170 к.с. CR във Octavia vRS 11.2009 с евро 5А - 113 лева. Миналата година беше към 325 лева - повече от доволен съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година, около 260 лв.
Тази година 103.28 лв. ЕВРО5 е колата.
И едно лично мое мнение - повишаването на данъка на старите коли няма да доведе до намаляване на замърсяването.
Резулттът е единствено повече пари за крадливите общинари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.03.2019 г. at 15:10, komitoff написа:

повишаването на данъка на старите коли няма да доведе до намаляване на замърсяването.
Резулттът е единствено повече пари за крадливите общинари.

Абсолютно съм съгласен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е защото,увеличението е незначително.Ако се вдигнат купом,данък,гражданска и зверски изисквания за ГТП,картинката ще е различна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, различна ще е... Като се наложи да платя 2000 лева администрация на кола, струваща същата сума и... Няма да имам кола. Толкова е просто ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Темата е отново актуална.Днес ходих до Общината.По калкулатор на столична община за колата от подписа ми с Евро 4 ми излиза 160лв данък но днес в Общината 215лв. Пратиха ме при инспектора в Общината по адрес за проверка.Та внимавайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен според калкулатора и след това в данъчното разлика нямаше.

Единствената разлика тази година спрямо миналата е че е вдигнат с 4лв и 50-тина стотинки, но това го отдавам на минаването в графа 11-15г.

Автомобила не е мощен ?

Редактирано от ngkrastev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Speedster написа:

Темата е отново актуална.Днес ходих до Общината.По калкулатор на столична община за колата от подписа ми с Евро 4 ми излиза 160лв данък но днес в Общината 215лв. Пратиха ме при инспектора в Общината по адрес за проверка.Та внимавайте

 

Не разбрах само в крайна сметка колко плати? 

 

Питам, защото и при мен е така тази година - аз съм с Евро 4, което е най-масовото в момента, и "пичовете" решиха, че ще си върнат загубите от миналата година (явно). И аз бях със 142.36лв данък, сега съм със 199.92лв. Преди година беше още по-лошо, дори - 263лв беше. И все пак, бавно, но сигурно се приближава отново към тази сума.

 

Колкото до годините, преди бяха до 5, от 5 до 14 и над 14, нещо такова?! Моята кола влизаше в графа от 5 до 14, а сега в 11-15... За мен е едно и също и миналата и тази година, не съм минавал в друга, много по-различна графа. Миналата година беше на 12г, сега е на 13г.  Просто решиха, че ще си съберат загубите от миналата година и направиха по-висок данък за Евро 4, което е най-най-най-масовото в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загуби нямаше миналата година. Навакса се от N1ците, там увеличението в проценти беше брутално (по 1000 и кусур %).

Има евро указания и разпоредби, които трябва да спазваме по параграф екология и прилежащите наказателни/стимулиращи данъци и такси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка зависи и в коя община си. Аз съм в Община Лозенец(за съжаление) и по калкулатор ми го даваше под 80лв. но платих реално 130лв. Доста е относително с тия калкулатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да попитам, някой плаща ли данъка през електронните услуги на НАП? Дали е ок така?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Amonzzy " - ОК е, но при Успех Задължително "Save"-ни и Запази Документ от Плащането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола през сайта на Upay, който извлича данните от базата на НАП, излиза 79,67. Миналата година беше 72,40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Izolini " - Като нещо се сваля, дори и с 1%, цяла седмица празненства. Като нещо се вдига с 10% - мълчанието на Агнетата. Генетичен Материал..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен положението с данъка за Шкода Октавия 1 1.9 TDI 110 к.с. (81 kW) 2000 г. с ЕВРО 3 е следното:

2012 г. - 167.67 лв

2014 г. - 111.78 лв (колата е навършила 14 години)

2019 г. - 98.01 лв

2020 г. - около 156 лв (в сайта на НАП с ПИК код снощи гледах, но довечера пак ще погледна от справката на общината точната сума).

Гледам при мен увеличението спрямо миналата година е около 60 %. В писанията преди Нова година в пресата ни уверяваха, че увеличението ще е между 10 и 40%. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Izolini написа:

На моята кола през сайта на Upay, който извлича данните от базата на НАП, излиза 79,67. Миналата година беше 72,40

 

На моята тази година е 83.86 съгласно информацията в НАП (2 вноски по 41.93), когато тръгна да го плащам обаче ми става 79.67 общо, втората вноска става 37.74. Може би има някаква отстъпка. Миналата година беше около 73 лева общо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 5 % отстъпка ако платиш целия данък до края на април.

По калкулатора на общината ми излиза 107.81 лв - от къде идва разликата до 156 лв? :) Предполагам има някакви грешки в информацията от сайта на НАП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, johnnie213 написа:

Има 5 % отстъпка ако платиш целия данък до края на април.

По калкулатора на общината ми излиза 107.81 лв - от къде идва разликата до 156 лв? :) Предполагам има някакви грешки в информацията от сайта на НАП.

Или в калкулатора...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера като си погледната справката за данъците в сайта на общината и ако цифрите са същите ще пусна едно запитване до кмета на София през  https://call.sofia.bg/. Два пъти съм го ползвал този сайт за връзка с общинските власти и си свърших работа. Иначе звъненето по телефони е "умряла" работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко проверих в Upay, колко ми е данъка за тази година и излиза 185,88лв, а по калкулатор ми дава 85 лв. @Izolini много странно каква е тая разликата от над 100лв. спрямо твоята при положение, че колите са ни едни и същи с изключение на това, че моята не е DSG. Има ли къде да се провери дали е станала някаква грешка някъде по системите им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mqnkoffкаква категория ти пише в талона? Да не са те праснали с 4? Или при декларирането в МДТ да е пропусната категорията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini и аз за това се сетих но си е катeгория М1 и EURO 5 по талон. Дали има вариант да не са оправили нещо, тъй като като я купувах преди 5 години я взех от фирма и не съм сигурен тогава ако е била N1 и евентуално да не са го променили в данъчното и аз незнам вече с тия техните системи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.