Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1 фейслифт разлики


danielpld

Recommended Posts

Здравейте!За първи път карам Шкода и към момента ми харесва.Купих си 20V Turbo 2001 година,тъй като е изключително запазена.Въпроса ми е следния:

До колкото съм наясно 2001 година модела е фейслифт,но фаровете са сменени и са от предния модел най вероятно.Таа,каква е разликата между фейслифт и преди фейслифт моделите и има ли разлика в предните брони и възможно ли е производство 2001 да излезе със старите фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифтовите фарове са пласмасови, старите са стъклени. Всичко е възможно, особено при покупка на 17 годишен автомобил. Гледай двигателя и ходовата част, по-важни са от фаровете и броните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се притесни за фаровете толкова,просто исках да знам дали мога да ги сменя с тези на фейса и дали бронята е същата.Или общо взето каква е разликата оптично. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брони - предна и задна, решетка и фарове.лайстни на вратите. Предните брони не са взаимозаменяеми.Т.е. са, но трябва да смениш решетка, греда и фарове освен бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимки на колата, както и на интериора - главно уредите. Тогава ще видим, дали е фейс или пре. Иначе за минаване от префейс към фейс се сменя отпред очиларката, гредата и решетката. С малко нагласяване и натъманяване, може да не сменяш очиларката и гредата. Но новите фарове задължават за решетка. Отзад може да смениш стоповете - променят (според мен) в положителна посока нещата. С тяхната смяна се сменят и декоративните капачета под тях. Също има разлика в страничните лайсни на вратите - новите са по-тънки/тясни. Предните брони са също различни. За задните - не знам, но по спомен са еднакви. Аз имам една от задна от РС, която така и не сложих и сега прашасва в гаража. Ако решиш, че искаш РС задна броня и нови лайсни за вратите - можем да се разберем :) Да уточня, че задната броня НЕ е за комби (моята де) и съответно, каквото съм написал се отнася за лифтбек. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В талона пише ли, че е 2001 година. Моята е преди фейса 2000 година, обаче навсякъде излиза че е 2001. Чудна работа, но факт. Едва ли някой, ще се занимава да маха фарове и брони на фейса и да ги замени с по-стари. Освен ако не е удряна.

Редактирано от stan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stan4o, Излиза ти че е 2001, защото е произведена след август 2000. По спомен и около тази дата е и излизането на фейслифта, та напълно си е възможно да си е заводски така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 8.12.2018 г. at 14:52, danielpld написа:

Здравейте!За първи път карам Шкода и към момента ми харесва.Купих си 20V Turbo 2001 година,тъй като е изключително запазена.Въпроса ми е следния:

До колкото съм наясно 2001 година модела е фейслифт,но фаровете са сменени и са от предния модел най вероятно.Таа,каква е разликата между фейслифт и преди фейслифт моделите и има ли разлика в предните брони и възможно ли е производство 2001 да излезе със старите фарове?

Обаждаш ми се, идваш, говорим си, тестваме и кафета мафета в сервиза. Моята е 2002, 1.8Т, нагледно ще можеш да си сравняваш на спокойствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък нещата са още по-различни... Сравнявал съм мойте предна броня, предна решетка, задна броня и крилото на багажника с преди фейс и фейс лифт. Не приличат ни на единия, ни на другия модел. На изброените елементи има гравирани надписи "MS design". В документацията на колата фигурират  също няколко допълнителни книжки от MS design на немски, подпечатани август 1998-ма, когато всъщност се води и колата по талон. Не знам да има фабрична Октавия 1 с такава визия. Остава собственика й веднага след покупката да е свалил стандартните детайли и да ги е заменил с тези - аз иначе не си го обяснявам. Иначе интериорно си е преди фейса едно към едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Алекси Георгиев написа:

....

Значи трябва да си доволен - имаш поръчкова Октавия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, по склонен съм да вярвам, че собственикът й е бил за връзване, защото от Шкода нямат такова изпълнение фабрично и няма как да е купена в този вид. Но наистина датата по талон на колата и книжките от ms design са и двете 08.1998

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Оказа се,че модела е пре фейслифт.а по талон е май месец 2001г.Много интересно,тъй като фейса излиза юни 2000г.Собственика беше само един,но така и неуспях да го питам,понеже я закупих от упълномощено лице.Отказах се да я развалям и да сменям каквото и да било,ще я запазя в оригиналния и вид.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В талона пише дата на първа регистрация, а не на производство. А ако беше пуснал една-две снимки - щеше да го разбереш още в началото :)

Безпроблемно шофиране със Шкодата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.