Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Допълнителен монтаж на електрохроматично огледало


skitnik

Recommended Posts

Здравейте,

Наложи се да подменя челното стъкло на колата и за късмет(както се оказа после) доставиха грешния тип стъкло. Момчетата от Триплекс предложиха да изчакам да ми доставят ново или да ми подменят обикновеното огледалото със самозатъмняващо се, по чисто естетически причини. Захватите на оригиналното и електрохроматичното са различни. Понеже трябваше да пътувам в чужбина и нямах време да чакам избрах вторият вариант. Взех си колата, всичко беше добре направено, но огледалото не беше подвързано и заслепяваше много добре. Та се наложи да се заема със неговото свързване.  Като човек с базови познания по елсистеми и сръчен в ръцете се справих за 4 часа от началото до края, понеже се заиграх да изпипам всичко. Имах ел. схемите и подвързах всичко по тях. Разписани са букси, бушони - всичко от което имате нужда. Трябва да се свали плафона и пластмасовия панел на предната лява колонка. Окабеляването мина между тапицерията на тавана и ламарината, от огледалото до бушоните. Панела се сваля лесно, издърпва се в горната част да освободи леко от щипката и после се придвижва нагоре, за да излезе от каналите. Плафона е на 2 болта. Огледалото има нужда от 4 кабела.

Маса, захранване и две управления - маса от плафона и + от светлините за заден ход. Масата се взема от болт под плафона, захранването от бушона разписан на схемата, управлението от буксата на плафона. Другото управление, + от задния ход, всеки си преценява сам. На мен ми беше по лесно да пусна кабел под мокета до задния ляв стоп. По схема се включва в някаква букса, но не ми се търсеше. Стана много прибрано. Не се изискват никакви намеси по компютри или нещо друго. Ако на някой му трябват ел. схемите, мога да пусна връзка евентуално. Екстричката си я бива, малко е бавно затъмняването, но определено върши работа

Поздрави

Редактирано от skitnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, каква е връзката със светлините за заден ход? Или просто спя с отворени очи, или нещо не намирам логика...

Иначе - наистина малко бавно работи и при мен (О2), но вечерно време не съм усетил да ме заслепява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като светнат светлините за заден ход има вероятност огледалото да сработи и да затъмни.  Затова му се казва да не го прави?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.