Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествена течност за чистачки


stronger1969

Recommended Posts

Здравейте,препоръчайте зимна течност за чистачки която след употреба и пускане на чистачките не замазва ,побелява на стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година от колега от форума си взех течност за зимата, която си ползвам и лятото. Има два вида по спомен. От безвредните и от "опасните" за вдишване/пиене. Аз лично съм много доволен от течноста, а мисля също, че още колеги бяха взимали. Jordito е колегата - ако искаш му драсни съобщение - много е точен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих Wurth от Autozone.bg:

https://www.autozone.bg/зимна-течност-за-чистачки-Würth-концентрат-5л.

 

Честно казано - супер доволен останах. Първоначално си беше шок за цената, но като направите сметката, че това може да се разреди доста, защото е концентрат - аз си го разредих 1:2 и съм доволен. 1:1 е по-правилният вариант, но и 1:2 е окей. Тествах при -12 и нямаше обледеняване, не мажеше, не замръзна изобщо, а фаровете ми бяха обледенени в същото време (не успях да ги почистя). 

 

Между другото има и още нещо - течността е леко мазничка, което е супер, според мен! Не позволява на стъклото да се изсушава, което е доста вредно за чистачките, полепва гняс по-лесно и т.н.

 

Доволен съм, а бях се засилил към лидълската течност, която е 9-10лв... :) Като си направя сметката - Wurth-a повече си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си взех въпросния Würth преди няколко седмици от същото място и съм доволен. Мислех да взема на Сонакс варианта, който предлагат, но нещо им беше свършил и не ми се чакаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wurth-a e по-добре от Сонакс-а :) Определено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, аз пък си взех Сонакс концентрат от Аутозоне и мога да заявя, че е най-доброто което съм ползвал до момента. Без силно миризма, без петна по лака и най-важното - на дълъг път, когато двигателния отсек е добре загрял и пръсна, не се разделя на вода замръзваща по стъклото и пара, както са готовите разтвори по 2,3-5 лв. 

Принципно зимната течност не трябва да съдържа метил и при загряла кола да не се разделя на вода и алкохол. Цената на 5л читав концентрат е 15-20 лв. Цените не са стряскащи според мене. Трябва да се пробват и което ти харесва, като цена/качество.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм само веднъж на Сонакс и не ми се видя супер яката течност... Знам ли :) Може да бъркам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си взех да пробвам Quixy и мога с ръка на сърцето да заявя, че...е точно същия ташак като всички останали по хипер маркетите :)

Ще пробвам и аз Вюртската, макар че ич не ми се занимава с разреждане и складиране... Цената му не е драматична. Ако се разреди 1 към 1 си става 10 кила за 27 лв. Ако се разреди 1към2 направо става без пари за читава течност.

На Шел течността е сравнително читава и е 16 кинта за 4L. Демек е по-скъпа в пъти от Вюртската.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко години правя така - останалата лятна течност (от това лято около 2 л.) Quixy измешах с 1 л. концентрат Würth (от Аутозон) и за половин зима реших проблема :)

Редактирано от The Best Forman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за колегата JORDITO, доста поръчки изпълнява и за двата вида течности на колеги и досега няма нито един недоволен. Няма да сгрешиш, звънни му.

тел.0888317528- Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм доволен от Сонакс-а, до сега все с него си бях, но не ми хареса цената тази година. Та реших да пробвам тази на колегата Жоро, но изчаквам да изпръскам последното количество Сонакс. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От три години ползвам течност Kuttenkeuler купувам я от тук  https://www.autotrade.bg/catalogue/technost-chistachki-60degc-30l_372/  и съм много доволен .А лятото ползвам оригинална на БМВ която същ е много добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам една чешка течност за чистачки от Кауфланд. ( ето тази )Марката е Sheron. Не е скъпа и съм доволен. Избягвам българските, защото масово са нахакани с метанол. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години си взимам от ОМВ. Готова за 10-15 лв. Не мирише, чисти перфектно и спрях да се занимавам с преливане в туби и търкаляне на такива из багажника. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам тази концентрат е и съм много доволен.Купувам я от Шел но не винаги я има.

https://www.google.com/search?q=Shell+Winter+SW+conc&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiwstuxnZPfAhWECywKHX0kBR0Q_AUIDygC&biw=1536&bih=750#imgrc=fSxHZUX6bFgS6M:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, markoni120 написа:

+1 JORDITO

 Аз също си взех от него и имах възможност да я тествам, определено съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши му на лично. Аз вече втора зима взимам. Даже за да не го разкарвам за една туба събирам поръчки от няколко души. Досега няма един недоволен. Цената е много конкурентна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stronger1969" - Препоръчвам продукта на Колегата "JORDITO"..

 

До "winrg" - Лично аз си взех от модела с Етанол, кяото е малко по-скъпа :) За Цени нека самия "JORDITO" ТЕ ориентира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според етикета на течността, производителя е русенската фирма Пачико. Т.е. течността е българска. На сайта си нямат качена течност за чистачки. Понеже JORDITO не пише в тази тема, реших да звънна в Русе и да питам каква е цената. Свързах се с търговският им мениджър. На въпроса ми колко струва тубата концентрат, дамата ми отговори, че не знае... Помоли да направя запитване по мейла, за да ми даде цена... В случая май най-удачния лаф е "българска му работа".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ние (Пачико) я произвеждаме. Цените за форума са:

Зимната течност със съдържание на метанол е 12 лв с ддс за 5 л. концентрат на минус 65 градуса.

Зимната течност с етанол и аромат на зелена ябълка е 18 лв с ддс за 5 литра туба концентрат на минус 65 градуса.

Доставката е до врата клиент за София. 

Пишете на лично телефон и адрес и я имате.

Надявам се да съм бил полезен.

Съжалявам, че колегите не са ви били полезни по телефона. Ще бъде коригирано още утре.

Поздрави

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jordito да даде сигнал дали ми е получил "съобщение". Излиза ми като "status update", което явно е някаква нова функция на форума...Аман от технологии :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.