Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Китайски чистачки.


The Best Forman

Recommended Posts

Май ще си променя мнението за китайските изделия .

На 04.01.2018 год. посетих ЕТ за обслужване и си купих оригинални чистачки с идеята , че поне 2 години няма да ги пипам. През изминалите почти 12 месеца лека - полека качествата им взеха да се влошават (подскачат по стъклото още от втория час , стържат , а от миналата седмица взеха и да мажат).

Алтернативите ми бяха - 2х40 за Шампион или 10 за китайчета и реших да пробвам китайците.

От две чистачки смених перата на всички чистачки и неочаквано без да правя нищо друго вече не ми подскачат перата по стъклото и за сега не скърцат и чистят без значение мокър или полусух е прозореца :)

И на шест месеца да ги сменям ми е все тая при тази цена .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "The Best Forman" - Качеството, както на Оригиналните, така и на Марковите чистачки, много се влоши напоследък. Май стана по-добре всяка година с нови, вместо четири години с Оригинални, защото Цената е четворна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми пристигнаха комплект чистачки предни +задна на BOSCH AEROTWIN от Казаков за 57лв с доставката.Бъдещето ще покаже добри ли са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си луд! Аз си купих Бош Айро на 3 месец в дъждовното лято ги изхвърлих, скъсаха се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно днес щях да ходя към Еуратек да си купувам чистачки с идеята като тази на "Тhe best Forman", че 2 до 3 години чистачки няма да пипам. Обаче след прочетеното, рязко се отказах и мисля да пробвам и аз китайчетата ??
Преди години си бях взел Бошовски.. наистина 3 пълни години си чистиха като нови, без да скърцат и т.н Скоро пробвахме пак Бошовски на една от служебните.. Нищо общо още от ден 1 ? Може и да съм нацелил менте, но риска не си струва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тогава да не плача, че новите китайски чистачки, които сложих на пролет сега скърцат немилостиво. Но поне чистят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, marinpetroff написа:

....

Да кажа само , че оригиналните не са толкоз безнадеждни ... ако са сравнително нови си вземате един молив 6В и веднъж сесмично или месечно (зависи колко са ползвани) си надрасквате перата на сухо и спират да скърцат временно... ако мажат - спасение няма.

Специално за задната понеже съм сменял на старата Фабия перото с такова на Шампион ... ами няма нищо общо с китайското ... аз лично за първи път виждам моя Фабия да си чисти така тихо и без да подскача задното стъкло.

За Фабия 3 специално са достатъчни една 75 см. от която се прави дясната и задната , а с една 60 см. се прави лявата.

Редактирано от The Best Forman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.