Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за 1.6 TDI


niki4BG

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

от няколко дни колата се затрудняваше с паленето, докато днес тотално отказа. Замерих и напрежението беше 10V при изключен и след бутане ( и последващо запалване ) 14V зареждаше акумулатора, смятам че е тръгнал да се предава, колата е 2016 година юли и е с оригиналния акумулатор. Нормално ли е да се предаде така скоро и ако да какъв бихме ми препоръчали за заместител? 

 

Благодаря Ви в аванс и спокойна вечер! :)

 

Админ

Цитат

Акумулатори с абревиатура EFB,са с фабрични проблеми

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално.

Зареди го и пробвай отново.

Какъв пробег имаш? Рядко ли я караш колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@niki4BG, не е нормално да е заминал за 2-3 години. И не е нормално да е на 10V. Колегата те е питал за режима на каране, но аз да добвя: някакви забравени консуматори? Или прекалена консумация? Примерно подгряване на седалки, фарове за мъгла, други такива? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не нямам консуматори, колата не бе карана на дълги разстояния в последно време. На 23312.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, niki4BG написа:

Не нямам консуматори, колата не бе карана на дълги разстояния в последно време. На 23312.

Препоръчвам ти  да заредиш акумулатора с уред и да го следиш особенно зимата. Ако си купиш нов и пак не караш колата, най късно другата зима ще последва същия филм както сега. А пък ако палиш колата на седмица по 10 минути за да се зареди акумулатора, ще се зарежда най мното 15%-20%.

 

И аз се занимавам с акумулатора по това време. моята кола не я карам често и се случва акумулатора да пада до 40% (показател на maxidot екрана) 11.25 Волта по измерване. Ако акумулатора ти е тип AGM, би трябвало да ти издържи още най малко 3 години. Мисля че с периодично зареждане трябва да изкара и общо 7-8 години.

 

Редактирано от Levcho
добавяне текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез дни някой сподели във ФБ групата за дефектна серия акумулатори , та невъзможни неща няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, The Best Forman написа:

Тез дни някой сподели във ФБ групата за дефектна серия акумулатори , та невъзможни неща няма. 

 

О да, прав си. Има и такъв вариант, вече доста по често срещан.

@niki4BGВ такъв случай обезателно посещение в ЕТ.

Редактирано от Levcho
добавен текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Levcho написа:

Препоръчвам ти  да заредиш акумулатора с уред и да го следиш особенно зимата. Ако си купиш нов и пак не караш колата, най късно другата зима ще последва същия филм както сега. А пък ако палиш колата на седмица по 10 минути за да се зареди акумулатора, ще се зарежда най мното 15%-20%.

 

И аз се занимавам с акумулатора по това време. моята кола не я карам често и се случва акумулатора да пада до 40% (показател на maxidot екрана) 11.25 Волта по измерване. Ако акумулатора ти е тип AGM, би трябвало да ти издържи още най малко 3 години. Мисля че с периодично зареждане трябва да изкара и общо 7-8 години.

 

Колата в взех на скоро. Гаранционна е и не съм я карал преди това, по пробега личи че не е карана активно. По принцип пътувам доста и с фабията, която имам нямах проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, niki4BG написа:

@lev4oвидях поста във ФБ страницата, акумулатора ми е същия! ( дефектен )

Ники дай моля линк от този форум, и аз да проверя моя акумулатор. (може и на лс да ми го пуснеш)

Или драсни някой ред за спецификите и марката на твоя акумулатор.

Очакваме да научим и резултата от обслужването в ЕТ.

Благодаря

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефектни акумулатори:

 

Цитат

Акумулатори с абревиатура EFB, са с фабрични проблеми

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lev4o, линка е даден от колегата. Утре съм в ЕТ и ще споделя мнение, но силно се съмнявам, че ще го подменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора си има гаранция и ги сменят в Еуратек при дефект. Купуват от тук, не ги внасят. Exide, Varta, Gigavatt.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано, дано. Ако ми предложат такъв избор бих се радвал на съпорт, към кой да се насоча ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Не успях да мина по гаранция за акумулатора, казаха ми че имало алармена система, която не е фабрична, точела много от капацитета на акумулатора и се запънъха със смяната му. Оставих да заредят стария и утре ще го натоварят, за да видим резултата. Предложиха ми Варта и отново Мол акумулатор, но цените им ми се сториха странно високи за 77 Аh и пусков ток 780 A, цена 285 лв. В сайтовете в момента ги намирам по 182 до 210. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, niki4BG написа:

Здравейте, колеги! Не успях да мина по гаранция за акумулатора, казаха ми че имало алармена система, която не е фабрична, точела много от капацитета на акумулатора и се запънъха със смяната му. Оставих да заредят стария и утре ще го натоварят, за да видим резултата. Предложиха ми Варта и отново Мол акумулатор, но цените им ми се сториха странно високи за 77 Аh и пусков ток 780 A, цена 285 лв. В сайтовете в момента ги намирам по 182 до 210. 

Жалко че не е минал по гаранция.

Сигурен ли си че си гледал цените на точно този акумулатор който са ти предложили в ЕТ? И аз доколкото проверих цените са около 280 лева. Трябва да е старт/стоп и ако тип AGM е по скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, niki4BG написа:

@lev4o би ли споделил линк. Най-вероятно не съм гледал start-stop.

Този е тип AGM

http://akumulatori.bg/127/Product/221/VARTA 70Ah Silver Dynamic AGM

 

А този стандартния

http://akumulatori.bg/129/Product/22/VARTA 77Ah SILVER Dynamic

 

А твоя оригиналния какъв е? Би трябвало да е AGM. Доколкото си спомням АГМ ги слагат на дизеловите, а ЕФБ на бензинови.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@lev4o Моят е EFB+ MOLL, от еуратек ми предложиха Varta, MOLL и някакви италиански. Ще видим днес след зарядка и натоварване с вилка как ще е, но предполагам резултата няма да е обещаващ! Поздрави и спорен ден, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми стана интересно, каква допълнителна аларма имаш и кой я е слагал ? Да ходиш сега да му набиеш сметката за акумулатора. Колата няма ли заводска аларма ?

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и Аз това се озадачих. Имало аларма, но не била заводска, не е стандартна. Поради тази причина ( консумацията от алармата била твърде висока ) не искат акумулатора да мине по гаранция, странно. Но живи и здрави, това да е кусура. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.