Jump to content
Ако имате проблем с вход във форума, моля кликнете и прочетете. Прочетете повече... ×
skoda-auto.bg     autozone.bg

Levcho

AGM акумулатори - коментари за измерени ниски енергии.

Recommended Posts

Levcho
преди 32 минути, DoH_KuXoT написа:

какво стана, имаше доста ниски температури тия дни, има ли драми с акумулатора ? 

Ами с тез дни имах пробеги и м/у другата колата е в гараж под апартамент (не пада под +10 градуса) , поради това няма инциденти.

Но все пак не можах да разбера характера на този тип акумулатори и все още се боя дали ще изживея някое главоболие в най неочакван момент.

Но следя напрежението на акумулатора през ден-два. Ако падне пак до 11.40 Волта ще го зареждам със зарядно.

Ако някой ме светне и ми каже че този вид акумулатор може да издържи дълго време с много ниско напрежение и пак може да се съживи, ще съм по спокоен.

Такива мити работи... :)

А при Вас как е положението?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stanley

При мен Пасат-а го усетих, че почва да пали все по-мудно 3-4 дена и реших да заредя акумулатора. Сложих го на умното зарядно, стоя 6-7 часа и светна зелената лампа, че е готов. Сложих го на колата и след 2 дена пак започна да пали мудно и след 2-3 дена не можах да запаля. Реших и аз да го съживявам и долях дестилирана вода, пак на зарядното и преди да го монтирам реших да го тествам с товарна вилка при кварталния магазин за акумулатори и показа 8 волта, т.е. след 2 зареждания и доливане на дестилирана вода акумулатора си беше отишъл. 

Харесах си нов акумулатор (Ексайд премиум 77/760) и нося стария за изкупуване - в магазина ме питаха дали искам пак АГМ, аз викам НЕ. Продавача вика ми защото стария ти е такъз, затова питам ?!? Малко се изненадах, защото никъде по акумулатора не пишеше нищо, като АГМ или друго, което да ме подсети, че е такъв. Пишеше, че е БАНЕР и "Фолксваген оригинална част за вграждане". Та така, оригиналния акумулатор умря след 8 години служба. Надявам се новия да изкара поне наполовина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
lyubcho88

Не може да е AGM и да му доливаш десилирана вода. Или не е AGM или не е имало киселина вътре. AGM-a, е необслужваем тип батерия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stanley
преди 19 минути, lyubcho88 написа:

Не може да е AGM и да му доливаш десилирана вода. Или не е AGM или не е имало киселина вътре. AGM-a, е необслужваем тип батерия.

Сега, като го казваш това, се сещам, че аз занесох 2 акумулатора за връщане. Вторият беше от Тигуан 2014 и вероятно той е бил АГМ. Въпреки, че продавача ме пита кой от старите акумулатори е от моята кола, може да е искал просто да ми продаде АГМ, нали са по-скъпички.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
The Best Forman

Темата с доливане и съживяване на акумулатори ми е много позната ... преди повече от 10 години имах един акумулатор на 6+ години , който почна да умира . Четох доста литература за акумулаторен екзорсизъм и започнах да се правя на Бог ... купих киселина , мих и плакнах акумулатора докато спря да излиза утайка , разредих киселината , заредих го и резултата беше , че го издадох в магазина с нов електролит :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
lyubcho88

Аз знам, че след 4г нагоре всяка е подарък :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Levcho
Преди 1 час, stanley написа:

Сега, като го казваш това, се сещам, че аз занесох 2 акумулатора за връщане. Вторият беше от Тигуан 2014 и вероятно той е бил АГМ. Въпреки, че продавача ме пита кой от старите акумулатори е от моята кола, може да е искал просто да ми продаде АГМ, нали са по-скъпички.

преди 20 минути, lyubcho88 написа:

Аз знам, че след 4г нагоре всяка е подарък :D

Доколкота четох по интернет и набрах практика, AGM акумулаторите би трябвало да са наистина по издържливи. Нормален акумулатор ако "издъхва" за 6-7 години, АГМ акумулатора би трабвало поне 6-7 години да не издава фронта, ако разбира се не се получи мъртва клетка или подобни неочаквани дяволски работи.

Моя акумулатор падна до 11.2 волта но след едно зареждане и 450 км пробег, пак се посъживи. Колата е от 2013, на акумулатора му е 6-та навършена година.

Да видим до колко още ще го изцеждам. 😎 .... или някой де ще дойда и ще рева че не запали и се похарчих, че дано да не е сюрприз някакъв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
lyubcho88

До няколко дни го дават да падне на около -11°С и ще си покаже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
K0K0
На 2.01.2019 г. at 17:22, lyubcho88 написа:

До няколко дни го дават да падне на около -11°С и ще си покаже.

Разбира се, че ще си покаже! Като те ударят едни 200-350 кинта през джоба може и леко да ревнеш.😢

По темата: Не се опитвайте да зареждата AGM с разни там лидълски и кауфландски зарядни. Тези акумулатори се зареждат единствено и само със зарядни, в чието ръководство пише, че могат да зареждат въпросният тип акумулатори.

Те не са особено евтини и не влизат в търговската стратегия на въпросните хипермаркети.😕

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stanley
Преди 11 часа, K0K0 написа:

По темата: Не се опитвайте да зареждата AGM с разни там лидълски и кауфландски зарядни. Тези акумулатори се зареждат единствено и само със зарядни, в чието ръководство пише, че могат да зареждат въпросният тип акумулатори.

На моето зарядно закупено от ЛИДЛ пише, че може да зарежда и АГМ акумулатори.

Тъй като не съм инженер, първо чета инструкциите и после започвам да ползвам , противно на 90% от хората в БГ :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
lyubcho88
Преди 12 часа, K0K0 написа:

Разбира се, че ще си покаже! Като те ударят едни 200-350 кинта през джоба може и леко да ревнеш.😢

Те не са особено евтини и не влизат в търговската стратегия на въпросните хипермаркети.😕

И какъв е проблема и с електроцентрала да го зареждам? Просто трябва да може да се регулира тока на заряд да е по-малък от тоя дето си зареждаш оловно-киселинния. Лидл-ското заеядно е процесорно и има няколко етапа/цикли на заряд и поддръжка, което позволява да пълни вашите батерии на 100%, което не се случва никога в автомобила. Говоря за малкото 3.5А. Просто трябва да имаш търпение и да зареждаш с нисък ток.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване