Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на водна печка WEBASTO на шкода октавия 2011г


m_nsnchev

Recommended Posts

Здравейте не намерих друга тема по въпроса за това пускам нова такава.

Не знам дали всички октовии загряват бавно но мойта опредалено загрява бавно за това реших да и помогна с една такава печка .

Намерих си такава втора употреба набавих надявам се и всички останали компоненти и сега предстои монтаж.

Ако някой го е правил нека сподели детайли .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега! Много полезна екстра е това. Ще се радвам ако имаш възможност да направиш повече снимки и да опишеш целия ретрофит подробно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Решаваме че, ни е достатъчно студено и си заслужава инвестиция в порядъкът на 650-1000лв.

Печки втора употреба се намират от 250 лв. в моргите до 400 лв в интернет не споменавам конкретни сайтове и търговци да не се сметне за реклама.

В някои чужди сайтове може да се купи пълен комплект за около 1400 лв. плюс транспорт. В България също има представителство на фирмата която продава печката и предлага монтаж но не знам точната цена.

След като сме избали начина по които ще се снабдим с печката си я купуваме при необходимост я доокомплектоваме (това е задължително когато я купуваме втора употреба.) Намираме си от интернет инструкция за монтож на нашата кола и започва монтажа. http://mmc-manuals.ru/all_webasto/install/cars/Skoda/Octavia/A5/1316419B_EN_Skoda_Octavia_2009_16_20_TDI_CR_SG_Handel.pdf

За монтажа ни е необходимо:

038831599.jpg?r=0

- печка (зависимост от инсталацията работят като дотоплител тръгва със старта на колата (Х1 е с 3 кабела) или като автономен отоплител пуска се с таймер, дистанционо или gsm) (Х1 е с 4 и повече кабела)

038831601.jpg?r=0

038831600.jpg?r=0

038831619.jpg?r=0

- водна помпа (обикновено е комплект с печката)

- горивна помпа

- електро инсталация със съответните букси и релета (може да се купи готова 216лв.  а може да си я направите и сами 30-40лв.)

- горивопровод оригинален или заместител + гумен маркуч и колена масло и гориво устойчив.

- модул за дистанционо управление и или таимер

- по желание свето диод с резистор (около 600 ом) за индикация за работеща печка.

- по желание сирена зумер потвърждаваща дистанционото включване.

-ако сте с климатроник и модул за управление на климатроника IPCU(песка вентилатора на 30% подава му около 9v) -има български по 50-55лв и оригинално 130+ доставка.

038831611.jpg?r=0

- водни съединения.

- стоика -тук е малко по сложно или трябва да се купи оригинална за вашата кола или да си я направите сами (аз ползваг готови профили от магзината мрежа )

от към рога г-образна планка а от външната страна шина. печката до колкото знам може да работи монтирана във всички посоки само не легнала с горивопроводът на долу.

 

2 Сваляте фаровете, бронята,в моят случаи левият подкалникът  акумолаторът,стоиката на акумолаторът, кутията на въздушният филтър кората на таблото под волана.

3 Започна монтажа 

- малко железарска работа и монтаж на самата печка. (първата снимка)

- маркучите за водата източва се антифриза разкача изходът на печката се свързва с входа на парното входът на печката с откаченият край на малкият кръг. 

- монтират се релето с предпазителите и се изтеглят кабелите до печката , до под таблото където ще са дистанционното и или таймер и  IPCU и горивната помпа.

- закрепват и свързват дистанционно сирена диод IPCU (свързва се към управляващата верига на вентилатора)

за сега съм стигнал до тук при първа възможност ще продължа и ще опиша процеса.

но остава гориво проводът и помпата за горивото.

- накрая се прави настройка на самата печка с компютър с програма ORBBASTO и диагностичен кабелкабел

надявам се да съм бил полезен и ако съм збъркъл някъде ще се радвам да ме поправите

Редактирано от m_nsnchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Привет, какви са  преките впечатления след инсталацията ??? Би било интересно да се сподели, как се  отразява на разхода и какъв е ефекта ( не става  дума за това какво е написано  на книга   а  как се усеща  )  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Привет!

Аз моята си я купих с печка, но спрямо месеците в които не я използвам, дори не ми е направило впечатление да имам по-голям разход. Аз за друго се притеснявам - акумулатора! Webasto съветват, колкото минути работи печката, после поне толкова минути шофиране.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Odhinn " - За акумулатора - зависи на какви разстояния се Шофира Автомобила. При Градско Шофиране Зимата аз си го дозареждам с висок клас зарядно през около две седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря  за  мненията  !!!

С  риск да   разводня малко темата, напоследък  китайските  сайтове  предлагат и печки , но относително  да кажем приемливи цени в сравнение  с новите от известните марки. Единствено ме притеснява , че повечето от предлаганите са  ако не  греша  " сухи"  печки, които подгряват само  въздуха ако правилно съм се ориентирал.

Зная, че  винаги е  добре да се има "едно на ум"  за китайските  стоки, но аз лично  съм ползвал мултимедия и навигация на предишната  Шкода и  съм доста  доволен. Особено ако  става  дума  за съотношение , цена - функции !!!  :)

Оригиналния  Колумбус  се  бъгна нещо и след като разбрах ,че  ако се  поръча пак оригинален - струваше по онова  време  над  4  - 5  хиляди лева....  направо ме  заболя  сърцето. реших пробелма с  един "китаец"  , който издържа  около 5  години и вършеше  доста добра  работа. Дойде му  времето и на него и  го замених с  по-хубав  "китаец"  за  доста по ниска  цена, но за  сметка на това  с още  функции :)

Та се  чудя , дали и когато става  дума за печки , не са  стигнали вече  достатъчно  добро ниво ?

 

Като цяло  въпроса  е :   Дали някой има  мнения  е  евентуално преки впечатления от китайски печки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.