Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с форума


PRR

Recommended Posts

Предложение: като отваряме тема с непрочетени нови мнения предлагам темата да се отваря от последното мнение на последната страница, а не от първото мнение на първа страница, което е от преди ......Х..... години.

В старата версия беше направено да работи точно така.

 

Благодаря и стискам ръка на всички, които са работили по миграцията на форума!

Вярно е, че Шафта е ГОЛЯМ ЧОВЕК - виждал съм го ......!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    13

  • shaft

    13

  • maxrpm

    10

  • legaltk

    9

Най-много писали в темата

@legaltk, Като се натисне на "точката" от ляво на заглавието би трябвало да отиде точно на първото непрочетено мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига бе, моля ви се! Винаги щом мога ще помогна, особено на приятели!!! 

 

Идват още изненади, все приятни, но стават бавно нещата :)

 

Скоро ще “опечем“ и скин и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ни е честит новият по-модерен форум!

 

Благодарности и поздравления за свършената работа на Юли, Венци и който още е бил ангажиран!

Може би не всеки осъзнава колко много главоболия и нерви вървят ръка за ръка с една такава 'задача'. Особено когато се появят някакви пречки или проблеми (били те предвидени или не).

 

Браво! ??

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! Аз само от телефона “цъкам” за момента и съм сигурен, че като се доизпипат всички неща - крайния продукт ще е перфектен!

Благодаря на замесените!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.12.2018 г. at 19:52, Deimos написа:

Може би не всеки осъзнава колко много главоболия и нерви вървят ръка за ръка с една такава 'задача'. Особено когато се появят някакви пречки или проблеми (били те предвидени или не).

 

Браво! ??

Мите, не съм забравил помощта ти от преди десетина години. Тогава ти помогна за основата, на база на която е надграждан и развиван този форум. За което винаги съм ти бил адски признателен и благодарен :)

 

Забелязвам, че част от потребителите тук се опитват да си генерират нова парола, съобразявайки се със съобщението в горната част на форума. Но някои от вас няма да успеят, защото пощата, която са използвали към потребителското си име, е невярна или вече несъществуваща. И форума няма на кого да изпрати данните за вход. Което не е по вина на администрацията или на софтуера.

 

Ако срещате подобен проблем и/или желаете ръчно да активирам даден потребител, моля, използвайте формата за контакт, която ще откриете в най-долната част на форума.

 

Данните, които следва да изпратите са

- потребителското ви име;

- мейл адреса, използван към него;

- нов мейл адрес, в случай, че стария не е активен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ме светне от къде на телефона да изключа мобилната версия?

Щото преди имаше един ГОЛЯМ надпис, дето и за идЕоти като мен вършеше работа, ама сега не го намирВам.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, по принцип всеки мобилен браузър, който ползваш, трябва да си има опция за десктоп версия на всяка страница. Надписа от предната версия на форума беше за улеснение.

 

Току що го пробвах, при мен си зареди веднага версията за настолен компютър, значи не е от настройките на форума. Какъв мобифон ползваш, и с какъв браузър?

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го, но до сега не бях обръщал внимание да има такава опция.

Иначе телеэона е Xiaomi MiMax 128 и Chrome browser.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПичоЖе, иначе казано Пичове, няма отделна мобилна версия на форума, ами това е така нареченият "responsive" дизайн. Тоест, интерфейсът, дизайнът и т.н. за мобилно и за компютър си е едно и също нещо, просто телефоните работят на различна резолюция и виждате различни неща. Това, че телефоните ви поддържат full-hd или 4K и други такива лъжливи изгъзици, съвсем не значи, че работят на тази резолюция (погледнете си ppi-те и ще разберете защо е така):) Реално viewport-a на телефона е около 400 пиксела широко и 800 пиксела високо (в портрет режим / прав телефон) - примерно казвам. Когато цъкнете "request desktop site" браузърът реално подава друг scale на viewport-a, като на компютър, който лъже системата, че не е телефон и не е с малка резолюция, тогава се появява голямата резолюция, нооооооооо трябва да зуумвате, нали, заради малкото екранче и голямата резолюция, защото всичко е мега "ситно", пък. ;) 

 

Това е някакво решение, но по-скоро няма смисъл от него, защото респонсив дизайна е достатъчно добре направен, за да си бачка перфектно на всякакви размери екрани, а "request desktop site" беше с друга идея, когато имаше отделни мобилни уеб приложения/сайтове, но се изроди и пак си действа, но по друг начин вече... :) 

 

Та така...

 

За да тествате горното, смачкайте си екраните на браузърите на компютрите (хващате прозореца и го мачкате по широчина, да стане тесен прозореца) и ще видите каквото виждате на мобилния си телефон, но на голям екран с по-голям шрифт и по-голям scale и т.н. :)

 

Ето и пример при мен как е на компютъра - така го виждам и на телефона:

chrome-computer.jpg

 

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Джуджи, това е мобилната версия, братле. При мен на телефона тя не се вмества в екрана, трябва да я местя ляво-дясно, докато пълната версия застава идеално. Ама аз все пак съм с вратата на обора за телефон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти мани портата-телефон, проблемът е друг и той е точно банерът на Октавията горе :) Той изкуствено разпъва екрана и затова местиш наляво-надясно. 

 

Пак казвам, няма мобилна версия, има респонсив версия една и съща е за голям, среден или малък екран. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банера е оправен. На малки екрани повече няма да създава ядове. Всичко вече е 100 responsive (пропорционално или както се превежда на български). Ице, как е сега визуализацията на врата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, много те моля, възстанови ми категорията "фен на клуба". Да мога да си ползвам благинките, произтичащи от това.

Благодаря. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин някак си ей този линк да се добави горе в дясно някъде за да ми е по-лесно? https://www.skodaclub.bg/forum/index.php?/discover/content-posted/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До лупата иконата вляво. Създай си филтъра да ти показва каквото искаш и го кръсщаваш както искаш. Аз съм го кръстил „Последни 4 дни” и ми показва всички мнения от последни 4 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, Саше. След като използваш въпросния бутон ти се визуализира един предварително заложен филтър, който ти можеш да промениш чрез антетките (заглавията на колоните - филтрите) по свое усмотрение, след което имаш възможност пък да го запишеш като отделен изглед - както ти е кеф.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази лента е изключително удобна, аз моята си направих по моите необходимости.

Даже има опция вместо да се мъчиш да цъкаш на малката точка пред заглавието, да си го нагласиш, когато цъкнеш върху заглавието на темата направо да отиваш на последното не прочетено B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.12.2018 г. at 17:12, Mishelle написа:

Банера е оправен. На малки екрани повече няма да създава ядове. Всичко вече е 100 responsive (пропорционално или както се превежда на български). Ице, как е сега визуализацията на врата?

Остарявам! Чак днес реших да пробвам пак мобилната версия и всичко е точно. @Mishelle, даже първо изобщо не видях какво си писал и бях почнал да отговарям на @shaftследното:

"Явнo банера вече не е проблем! Мобилната версия застава перфектно на екрана, няма нужда от местене. Пробвано на 4 различни телефона с размер от 4.0 до 6.44"

Скинем ти капу, Юли!

5g0pe92.gif.3471ad1b0682d344ee6224268955f12f.gif

 

ПС: Ей, майкоу, какви 'убавини позволява новата платформа, а?

 

ПС2: Обяснете на мен, малоумника, къде има бутон "преглед преди публикация", че редактирам по 5 пъти като не мога да видя как излиза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.