Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с форума


PRR

Recommended Posts

Моля ползвайте темата за да споделяте проблемите които имате след ъпдейта на форума. Нека имаме всичко на едно място за да е по-лесно за администриране и да минимизираме времето необходимо за оправяне на възникналите проблеми. 

 

Благодаря за разбирането!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Mishelle

    13

  • shaft

    13

  • maxrpm

    10

  • legaltk

    9

Най-много писали в темата

Разбрах какъв е проблема изцяло в моят телевизор е и ще помоля за съпорт. 

Когато съм ресетнал паролата съм дал грешен имейл и следователно ми е създал нов акаунт. Когато посочвам верният имейл не получавам за ресет. Може ли модератор да ми смени имейла или паролата на старият акаунт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си проблема, просто съм тъп и си пишех грешно username и от там не получавах имейл за ресет. 

Въпросният потребител “Милен Димитров” може да бъде изтрит.

 

Извинявам се за създадените грижи. ☺️

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надписа горе "изберете" е интересно решение

 

също така иконката в буукмарк менюто изчезна.....

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, въпреки ,че отдавна нямам автомобил от марката, редовно посещавам форума.

Предишния път  за няколко дни  се справихте , свикнахме,сега пак ще свикнем!

Много от надписите  са на английски и все още не мога  да се ориентирам какво означават надписите, но съм сигурен, че ще ги оправите  и тях!

Бъдете живи и здрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколко е проблем с новата платформа не мога да съдя, но липсва бутон едит на мнение, което е по-старо от месец.

Имам тема в продава, като не мога да си редактирам първото мнение (ако желая да корегирам цената).

 

Липсва bump бутон-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен форума не ми прие паролата.Смених я ,при което влязох и след около час профила ми даде че е заключен.Сега на сутринта пак сменям парола и ми създава нов профил.

 Кажете къде бъркам и как да влизам безпроблемнно без да сменям пароли.

 Като въвеждам паролата ми изписва:   The password you entered is icorrect.Please try again(make sure your caps lock is off).

  Your accaunt has been locked. Try again in 57 minutes.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 minutes ago, krasipask_ said:

При мен форума не ми прие паролата.Смених я ,при което влязох и след около час профила ми даде че е заключен.Сега на сутринта пак сменям парола и ми създава нов профил.

 Кажете къде бъркам и как да влизам безпроблемнно без да сменям пароли.

 Като въвеждам паролата ми изписва:   The password you entered is icorrect.Please try again(make sure your caps lock is off).

  Your accaunt has been locked. Try again in 57 minutes.

При мен също имаше проблем с паролата, но след смяната й си влизам безпроблемно във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

31 minutes ago, krasipask_ said:

При мен форума не ми прие паролата.Смених я ,при което влязох и след около час профила ми даде че е заключен.Сега на сутринта пак сменям парола и ми създава нов профил.

 Кажете къде бъркам и как да влизам безпроблемнно без да сменям пароли.

 Като въвеждам паролата ми изписва:   The password you entered is icorrect.Please try again(make sure your caps lock is off).

  Your accaunt has been locked. Try again in 57 minutes.

 

Вчера и аз се сблъсках със същото.

При мен проблема беше, че бях дал грешен имейл и заради това ми създаде нов акаунт, за когото при всяко излизане от акаунта ми във форума и последващ опит за влизане даваше грешка и искаше нова парола. 

После когато намерих имейла, с който съм се регистрирал първоначално и си написах правилно потребителското име  си оправих паролата и вече нямам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Езикът смятам върви със скина, а предполагам, че ще има пак къстъм скин на форума, така че може би само търпение трябва в тази насока :) Бавно става тая работа, особено ако се прави както си трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Milen Dimitrov said:

Намерих си проблема, просто съм тъп и си пишех грешно username и от там не получавах имейл за ресет. 

Въпросният потребител “Милен Димитров” може да бъде изтрит.

 

Извинявам се за създадените грижи. ☺️

Радвам се, че всичко е наред. Ще го изтрия когато приключи тази тема. А може и да си го запазиш като двойник :)

 

10 hours ago, Thunderbolt said:

надписа горе "изберете" е интересно решение

 

също така иконката в буукмарк менюто изчезна.....

"Изберете" е тестово. Иконката ще се появи отново, наред с други неща.

 

7 hours ago, shotik said:

Здравейте, въпреки ,че отдавна нямам автомобил от марката, редовно посещавам форума.

Предишния път  за няколко дни  се справихте , свикнахме,сега пак ще свикнем!

Много от надписите  са на английски и все още не мога  да се ориентирам какво означават надписите, но съм сигурен, че ще ги оправите  и тях!

Бъдете живи и здрави !

Този път забавата беше заради смяна сървъра и най-вече заради проблем, произтичащ от използвания преди 12 години на форумен софтуер, който така и не беше написан като хората. Надписите на английски със сигурност ще бъдат заменени с български. Но предпочетох да пусна форума в този вид, вместо да чакате и те да бъдат оправени. Т.е. това са неща, които могат да се работят в движение и ще бъдат коригирани в рамките на няколко дни.

 

2 hours ago, joropet said:

Не че е проблем - дали може да добавите tapatalk съвместимост? 

Жорка, ти от години го искаш този тапаталк, знам. Това, което ме спира за момента е, че това си е чист троянски кон. Освен това ще взема да се изкуша да ви залея с реклама - тапаталк и това предлага :)

 

1 hour ago, Onewithforce said:

Доколко е проблем с новата платформа не мога да съдя, но липсва бутон едит на мнение, което е по-старо от месец.

Имам тема в продава, като не мога да си редактирам първото мнение (ако желая да корегирам цената).

 

Липсва bump бутон-а.

Бутон за редакция на мнение от години не е имало за повече от час след написване на тема или отговор в тема. Причината е в злоупотреба на някои потребители с тази опция. Аналог на бъмп ще има.

 

1 hour ago, krasipask_ said:

При мен форума не ми прие паролата.Смених я ,при което влязох и след около час профила ми даде че е заключен.Сега на сутринта пак сменям парола и ми създава нов профил.

 Кажете къде бъркам и как да влизам безпроблемнно без да сменям пароли.

 Като въвеждам паролата ми изписва:   The password you entered is icorrect.Please try again(make sure your caps lock is off).

  Your accaunt has been locked. Try again in 57 minutes.

Писали сте ми на мейла. Получил сте и отговор.

 

1 minute ago, cuca7 said:

Не може ли да обърнем език на български?

Българси сме все пак!

Виж отговора по-горе към shotik...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, __smirnoff__ said:

Езикът смятам върви със скина, а предполагам, че ще има пак къстъм скин на форума, така че може би само търпение трябва в тази насока :) Бавно става тая работа, особено ако се прави както си трябва

Благодаря ти. Всичко ще си дойде на мястото. Ще бъде нагласено и ще стане отново уютно.

 

Ето и едно кратко обобщение на ситуацията, в което се надявам мнозина от вас да намерят отговор на въпросите, които ги интересуват.

 

Паролите. За част от потребителите ще се наложи, ако форума не ви приема паролата, да използвате опцията за "забравена парола". Лесно е и работи на 100%. Знам, че е неудобство за вас, извинявам се за което, но това е единствения неразрешим проблем, който остана след тази мащабна актуализация. Вярвам, че положеното усилие за ъпгрейда си заслужава използването на "забравена парола". И ви благодаря за разбирането.

 

Езика на менюта и бутони във форума. Винаги е бил на български. И пак ще бъде такъв. Предпочетох да пусна форума в този вид, вместо да бъде недостъпен още 2-3 дена заради езика.

 

Визията на форума. Ще бъде сменена когато намеря подходяща такава. Знам, че настоящата не допада на някои от вас. Но пък и не е чак толкова лоша. Такива са модните тенденции в интернет пространството, затова и разработчика на софтуера е длъжен да се придържа към тях.

 

Забавянето на пускането на форума. Настоящата актуализация беше неизбежна. Старата версия спря от към поддръжка на разработчика. Заради което се наложи миграция към новата. Открити бяха проблеми, свързани с използваната преди 10-12 години друга форумна платформа. Проблеми, които можеха да бъдат заобиколени. Но това със сигурност щеше рано или късно да рефлектира негативно върху форума. Затова реших да забавя пускането му, но всичко да стане както трябва. Наложи се намеса и помощ от страна на американския съпорт (форумната платформа е щатско дело) и част от нещата ставаха бавно заради часовата разлика и отминали техни празници. Със съдействие се включи и съпорта на хостинг компанията, чиито услуги ползваме за форума. Описвам всичко това, макар и накратко, за да стане ясно, че прехода не беше просто стъпка напред. Всичко вече е така направено, че аналогично на преди, всякакви актуализации, било по софтуер или сървър, няма да ги усещате под формата на недостъпност на форума.

 

Какво ново ще ни предостави форума. Накратко - всичко модерно към момента. Силно мултимедийно е ориентиран. Снимки, клипове, документи - всичко се визуализира по нов начин. Ще имате много нови опции, било като лична кореспонденция, било като начин на публикуване на съдържание. И не на последно място - форума е 100% съобразен с GDPR. В момента се добавят последните модули съгласно изискванията на ЕС.

 

И не на последно място искам да изкажа своята огромна благодарност на един ГОЛЯМ ЧОВЕК - Венци (shaft), който отдели адски много време да ми помогне по цялата тази актуализация. Независимо от всичко, което му се е струпало в момента като ангажименти. Браточка, да те ш...... п..... мравки. Благодаря ти за всичко, приятелю!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблема е при мене - но не ми се получава.!! 

Сега съм с  нов профил - не ми е проблем!!?

 За мене е важно да ползвам форума независимо с какъв профил съм.На някоя от месечните срещи ще се консултирам с някой по вещ !

 Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има още доста добавки и промени, но всичко с времето си ;) Има мноооого благи неща, които чакат - всичко ще се оправи. 

 

Относно паролите: моята също трябваше да я сменя. Не е заради минималните изисквания, а вероятно заради различен алгоритъм на криптиране ;) Това се случва понякога. В най-новата платформа е различно според мен. Така потребители, които са се регистрирали преди около и повече от 10 години са засегнати...

 

Кликвате на "забравена парола" пишете си същата, като старата и нямате проблеми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle, не те критикувам , дори  се радвам ,че искате  с екипа  да намерите по- доброто решение за форума !

Това ,че  е имало забавяне, вече си  го описал , аз не разбирам от тези неща, но нека всички други ,които са по-напреднали  в тази сфера,освен да критикуват , нека и помогнат  да си стане място  за контакти  на членовете  на форума които имат  автомобили  с марка Шкода и такива като  мен , които по някаква причина  са  с други автомобили. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го приемам като критика. Макар, че имаш основание да критикуваш. Това е форум за вас, потребителите, и ако нещо не е наред сте в пълното право да попитате защо е така. А аз се опитвам да обясня, макар често да не се справям по оптималния начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се променя, скайпове, майпове, вайбъри, браузъри, всичко се променя. Интерфейсът се изменя доста често вече. Дори и нещата на Гугъл си смениха интерфейса, всичко стана много по-различно, по-трудно, според мен, но пък дизайнерски по-добро. И така... 

 

Тук, обаче, не е точно така. Тук можеш да си пейстнеш линкче към картинка, да урадиш ентер и то ще стане картинка и т.н. Супер много приятни нещица, които са измислени за улеснение. Вместо да имаме лента с 1762357612485713984098 броя бутончета, сега има лента с 10 бутончета (може и още да се появят), като всичко останало е направено автоматично. 

 

Пействате си линк към youtube и след натиснато ентерче, то си става вградено видео :) Супер яки неща има.

 

Също така, ако някой цитира или спомене някого в някакъв пост - то този споменатия ще получи известие, че някой говори за него и т.н. Това е супер яко! Например за мен е много важно това нещо, защото доста често казвам нещо и някой ми е отговорил нещо, но аз не следя на 100% темата и не разбирам, че някой нещо ми е казал... и т.н. Сега вече това се разбира :) и е много по-приятно.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как и дали е възможно да се спре Activity Log - a тоест да не се записва ? Има ли някакъв начин при маркиране на текст , да не изкача постоянно бутона за цитиране на съдържание? Има ли аналог на функцията да си гледаш последните теми в който си писал?

Има ли как да се заключи профилното съдържание за нерегистрирани потребители ?

Аватарите имат бъг при качване от линк пише The file must be smaller than 0mb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, текста е направен за четене. Ако го маркираш, значи има причина да го правиш. А след като има причина да го маркираш, защо да не е за цитат? Преди трябваше да се цитира целия пост, после, ако искаш да стане грамотно и точно, трябваше да махнеш това от цитата, което не искаш да коментираш. И чак след това да добавиш коментара си. Сега всичко това е много по-просто и интелигентно реализирано - маркираш, цитираш, пишеш и публикуваш.

 

Има аналог на функцията, която търсиш. При това разширен и по-добър. В най-горната част на форума (под логото) има бутон Полезно. Ще ти покаже няколко неща, едно от които е падащо меню Моята активност. Там е всичко, което търсиш.

 

Заключване на профилно съдържание за нерегистрирани потребители го оправих. Прав си. Профилите не трябва да се виждат от гости най-малкото защото така се виждат и от търсачките.

 

Аватара има лимит 50kb и резолюция макс. 150px.

 

Лога ще го гледам по-натам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз явно съм доста старомоден , може, ама ми е някво трудно, напудрено и лъскавко и социално, ясно ми е че старата платформа , щом няма support, някой ще и набие exploit ите rm -rf и довиждане. От my activity не виждам в коя тема има нови мнения. Не виждам кой чете тема, не виждам кой е онлайн. Текста го маркирам, защото ми е по - лесен за четене ... a това което казваш че преди това е било по трудно с цитатите му се вика да можеш да ползваш компютър, а не като сега както свикнаха всички мързеливата... ;) То ся остава и ъплоуда да става с drag&drop а писането на мнение с гласови команди.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да изтрия персонализиран профил от моята активност?

Имали възможност въпросният профил да се pin-не към лентата с инструменти?

Редактирано от Milen Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се аз как да си върна стария профил,който е със същiя nickname и вероятно email?Вече не помня.

Редактирано от Deodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.