Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лизинг от Еуратек


Tonchew_TDI

Recommended Posts

Здравейте колеги! Нов съм във форума. Карам предимно Ваг автомобили. Предстои ми покупка на малък градски автомобил разглеждах тук-там оферти, обикалях по автокъщите, почти нищо не ме грабна, много забележки, абе ужас! И една вечер разглеждайки разни автомобили, попаднах на употребявани "проверени" автомобили от Еуратек и си харесах една Фабия 2 2008г 1.4ТДИ. Четох за този мотор, малко си е шумничък наистина, но пък всеки казва че е доста здрав, а и ще се кара от жена, градско, така че мисля че това не би било проблем. Също така ме грабнаха и лизинговите им условия. Моят същински въпрос е, имате ли наблюдение над тези "проверени" автомобили и има ли някакви скрити условия и проблеми при този вид лизинг? Пуснал съм документи чакам за одобрение, но не намерих много теми за такива коли и на лизинг.

Ако темата не е за този раздел, ще помоля да бъде преместена, а не премахвана! Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък дизел за градско? 5 месеца топло няма да види тази женица... Отделно, дизел си гори като е студен. Бих прегледал бензинови такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, за лизинга на такива автомобили не мога дам мнение, но пък мога да кажа за колата като ползвател (68~70 к.с, BNM двигател).

В отговор на колегата над мен. :)
Шумен е да и то може би в повече двигателя. Топлото, ако всичко е наред технически при мен идва 2-3-4 км. За разход макс ама макс на мен зимата ми е давал 6, иначе си слиза и под 6. Този месец Фабията става 10 години. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то дизела си загрява бавно по принцип. Това не е толкова проблем, стига колата и мотора да са читави! И бензинови разглеждах, но разхода на хартия ако е 5 в действителност там ще е 7 и нагоре, а подадеш ли малко газ се покачва още и това не ми харесва на бензиновия агрегат. Трябва газово устройство а-у и като цяло съм фен на дизеловите автомобили. Благодаря за съветите момчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е перфектна за целта. Ако е малкия 1.4 тди - 70кс/51kw няма и DPF, който е проблемен при градско каране. Мисля, че по-мощния вариант на 1.4 тди е с DPF. Мощността може да е малка, но въртящия момент е 155Nm от 1500 оборота, което я прави много удобна за каране в града. Като цяло тези Фабии са много здрави - за 9 години на моята са сменени двете тампончета на стабилизиращата щанга, накладки и стандартното обслуждане. Няма ръжда никъде. Моята е на 145000 км. Също и маховика не е дву-масов - смяна на съединител не е скъпа. Горенето е както са написали по-горе. Шумна е наистина, но се свиква и не е фрапантно. От тук нататък зависи как е поддържана - не вярвай много на Еуратек - направи си оглед. Изискай всички документи които имат в ЕТ - застрахователни събития, обслужване. Трябва да имат и протокол от технически оглед при обратното изкупуване. Поискай телефон на предишния собственик и говори с него - може да излезе нещо. В сервизната книжка обикновенно има телефон на собственика. Успех!

Редактирано от slavid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 литра за 3-ти цилиндров двигател на купе като Фабия е множко. Отделно трака като развален. И не загрява за 5км. Само вдига стрелката, и пуснеш ли парното там си и остава. Дизел да работи недозагрял, го убива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 литра за 3-ти цилиндров двигател на купе като Фабия е множко. Отделно трака като развален. И не загрява за 5км. Само вдига стрелката, и пуснеш ли парното там си и остава. Дизел да работи недозагрял, го убива.

Не че се заяждам колега, но как да ги отсичаш тези неща, за разхода ми е чудно. Може да погледнеш официалните цифри от ръководството. Съгласен съм за 5км, може, аз съм само с лампа, по нея съдя, нямам стрелки и скали, за жалост. Поздрави!

 

 

post-2406-0-02908400-1541186394_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах такъв двигател на Ибиза. При първото палене го угасих,и слезнах да видя дали нещо е изклопал. Същата Ибиза с 1.2 бензин, вървеше доста повече, и даваше 1.5л над дизела. На официалнни данни не вярвам. И супърба ми, трябваше да гори 4.5-5 на дълго, ама даваше 6, и то ако го карам до 120. От тсм нагоре си погорваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.