Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти за "Фаворит"?


Eney

Recommended Posts

            Притежавам ШКОДА ФАВОРИТ, произведен през 1990г. В книгата за Шкодите ФАВОРИТ и ФЕЛИЦИЯ пише, че на произведените до края на 1992г. автомобили отворите на болтовете на джантите са разположени на делителна окръжност 98 mm. От януари 1993г. разстоянието е унифицирано с това на Фолксваген - 100 mm. 

            Въпросът ми е: Някой карал ли е с джанти 100 mm на главини за 98 mm като се има предвид малката разлика в размерите (в книгата пише, че изпълненията не са взаимозаменяеми).

            Имам и втори въпрос: Някой знае ли, дали могат да се ползват 13 цолови джанти от Жигули на Фаворит, произведен преди 1992г.?

            

                   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13" жигулски имам още на Формана , та отговора на втория въпрос е да , може да се ползват.

На първия - не не съм карал , но ако си купиш болтове с изместване или както там им се казва , ще можеш да сложиш джанта 4х100 ... друг е въпроса до колко е финансово изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има немалко хора, които карат джанти 4х100 на главини 4х98, но е крайно нежелателно! Но на въпроса - да, става, ама заслужава ли си риска да се утрепем за едната джанта?

4ь98 е междуболтовото на Фиат, ладите също го ползват, има немалко варианти за джанти. Не съм запознат обаче с централния отвор как седят нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фаворит/Форман с главина 4х98 централния отвор е 59.1 по спомен.

Аз съм карал ББС 14" със собственоръчно направени фланци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Централният отвор става - за Фелицията си бях взел патерица от Фиат и ако не беше Ясен lent нямаше и да се усетя, че е на 98мм.

Даже още си я имам и ако на някой му трябва ще я менкам за една бира :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фелиция централния отвор е VAG - 57,1 мм , не знам дали гумаджиите предлагат двумилиметров съгласуващ пръстен

за лята джанта на италианско междуболтово и централен отвор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.