Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скърцаща седалка


alexander80

Recommended Posts

Привет, от няколко седмици се появи един много досаден и, за мен, необясним за нова кола проблем. Шофьорската седалка се разскърца, и то яко, по конкретно при страничните бордове на облегалката. Скърца като старо легло с пружина и както може да се досетите е адски неприятно по разбитите софийски улици. Нито аз, нито жена ми сме с наднормено тегло, т.е. седалката се експлоатира съвсем нормално... Някой има ли подобен проблем и може ли да ме посъветва какви мерки да взема? Чудя се дали ако отида в ЕТ за такова нещо ще ме вземат насериозно или само ще си загубя времето.

Знам, че не е болка за умиране, но направо ми се забива в мозъка това постоянно поскръцване, и то на кола на 15k километра, а не си е работа постоянно да надувам музиката, за да го заглушавам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да е ако не си пробвал да разместиш облегалката пробвай.

На Супърба ми шофьорската седалка имаше едно странно прещракване като от наместване на зъб, беше само при десен завой и само веднъж. Ходи два пъти до ЕТ и все ми обясняваха, че всичко си е наред, Последният път ми казаха, че седалката ми е в най-ниската позиция и ако я повдигна ще се оправи. Не повярвах, но след като я повдигнах съвсем лека всичко заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В гаража има някаква влага през есенните месеци, ама чак да се е мокрила... В купето не съм забелязал да прониква. Ще пробвам да я поразместя (за това не се бях сетил) и ще ги видя в ЕТ какво ще кажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно колата да има преден подлакътник? Ако е така провери дали скърцането не е от търкане на седалката с него.

При мен случаят е такъв, но шумът се появява основно при ляв завой когато част от теглото ми се прехвърли на дясно към подлакътника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има подлакътник, но не мисля, че скърцането идва оттам.

 

Идва при натиск на местата, на които съм сложил стрелки. Конкретната снимка е от кола без подлакътник, но мисля, че се вижда за какво става дума: 

 

zwl4XkI.png

 

Бих приел, че е от него, но скърца по-равно и от двете страни

Редактирано от alexander80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.