Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фаворит - радиатор на парното


Шкодилаци и Динозаври

Recommended Posts

Здравейте имам проблем е радиатора на парното . Забелязах лек теч под пластмасовата кутия проверих маркучите не е от там, което ме навежда на мисълта, че радиаторчето е заминало , защото когато парното не работи не тече когато го влюча обаче без значение на топло или студено почва да капе веднага . Въпроса ми е лесно ли се демонтира и монтира въпросния радиатор . и ако някой го е правил бих бил благодарен да сподели впечатление . Много благодаря за вниманието 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти опиша лесния начин за сваляне на радиаторчето : първо сваляш акумулатора ,махаш маркучите от радиаторчето и отвиваш жилото от кранчето(едно винтче)След това с една плоска отвертка трябва да свалиш -то е като капак на радиаторчето(изпъкналата част на кутията от към акумулатора) .Като махнеш капачето ,радиаторчето го издърпваш настрани и готово. Настрани по посока гнездото на акумулатора..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се захващам с мисията .А перката отпред демонтира ли се ? и това винтче което освобождава жилото къде се намира точно пак ли от страната от към акумолатора ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,перката не се демонтира. Жилото е при маркучите , то е кранче към самото радиаторче (спира и пуска охл.течност към радиаторчето).Много често има течове и от това кранче .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за помощта . Всичко си разглобих почистих подвързах наново и сега мога да кажа че е наред системата . Проблема беше точно в тава кранче . Разглобих го , наново го сглобих и подвързах маркучите . Радиатора си беше здрав . Благодаря за помощта Мисията е успешна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кранче, ако е като на 120ка, а мисля, че е такова...има един уплътнител О пръстен. Трябва да се смени.

Ако теча е бил от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.