Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спечен механизъм на чистачки


HuKu4a

Recommended Posts

Колеги и аз имах същия проблем с чистачките (бавно се движеха и накрая блокираха). Но от май месец 2018г. едно майсторче с голф 4 ми каза да ги смазвам с тънко масло. Взех си масльонка с тънко масло и на 2 седмици капвам по малко на осите на чистачките, и след това разбира се ги пускам да си поработят. Вече година и половина нямам никакви проблеми.

Само за информация: един друг тръгна да ми говори за 180 лв за цял механизъм и т.н. Така че си спестих тези пари с тази профилактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ако се свали механизма и се почисти и след т’ва смаже так, както трябва - получава се безпроблемна работа в следващите 3-4 години. Щото нещата е хубаво да се решават за по-дълъг период от време. На две седмици да смазвам с масльонката...бих забравил да си кажа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто в началото и края на зимния сезон пръсках обилно с WD40 осите и нямах проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.