Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блокирано запалване


Stanislav

Recommended Posts

Здравейте,

 

Вчера паркирах автомобила си( Руумстър, 2007, 1.6 бензин) , всичко нормално и днес сутринта не можах да запаля. Акумулатора е сравнително нов, а и всички лампи, аларма и т.н. работят. 

Най-вероятно има грешка, която блокира запалването, защото и при завъртане на ключа не се чува изобщо опит стартера да запали. 

Въпроса ми е дали има нещо, което мога да направя сам или единственият вариант е да се придвижа с издърпване до майстор с диагностика.

Интересното е , че от нищото просто отказа.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблем с ключа възможен ли е?

 

Здравейте, ами сигурно, знам ли.. всичко е възможно.. Вечерта ще опитам с резервният ключ, но до сега не съм имал "грам" проблеми с този, това ми е учудващото и така изведнъж да откаже..

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а при завъртане чува ли се цъкане от към стартера 

А ако се чува цъкане и после нищо, симптом на какво би било?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а при завъртане чува ли се цъкане от към стартера 

Ами по мое мнение и спомен от сутринта, НЕ, не се чува звука при нормално палене. Възможно ли е стартера да 'умре' просто така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери си акумулатора, може да има отечка някъде и да ти пада волтажа, на мен това ми се случи веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблем с ключа възможен ли е?

 

 

Вечерта ще опитам с резервният ключ, но до сега не съм имал "грам" проблеми с този....

Направи си услуга и занеси колата на електричар. Не я пипай сам моля ти се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проблема не ми се вярва от акумулатора да е понеже съм палил със слаб акумулатор-пътник на около 10 волта, но все пак замери колко показва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.