Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Махане на асфалтови "пръски" от боя


joshuah

Recommended Posts

Привет Колеги,

 

 

На скоро се сблъсках с един малък проблем. Открих по колата малки черни "точици/пръски" по предния капак, преден десен калник, дясна врата и дясно стъкло!!

След като говорих с един познат ми каза, че това най-вероятно е асфалт, който е полепнал по колата след като съм минал покрай някой ремонт или кола е вдигнала асфалтовите пръски когато сме вървяли по наскоро асфалтирана улица.

 

За махането му, пробвах първо с чист спирт върху памучени тампончета ( като тези които жените ползват за да си махат грима, не знам как се наричат ), резултата е НУЛЕВ, не могат да се махнат и не се и опитвайте, най-много да си надраскате лака на колата!!!

 

Бензин също няма да разтвори асфалта, за коресилин не съм пробвал но нямам и желание, защото е доста агресивен и мисля че ще навреди на лака/боята и то сериозно.

 

Решението за махането на тази гадост? КРАВЕ МАСЛО!!

 

Да точно така, обикновенно КРАВЕ МАСЛО. Не ме питайте от къде го разбрах това...

 

Слагате малко краве масло на памучено тампонче и започвате да търкате където са точките, като натискате леко без да прекалявате. Асфалта пада в рамките на 10 секунди, без да остават след по лака/боята на колата.

 

Ако имате подобни пръски на стъко, може да ги махнете или с кравето масло или с бръснарско ножче много внимателно. Аз го направих с ножчето, защото не знаех за какво става дума и ми се стори най-лесно и бързо.

 

Имам снимки на тези "пръски/точици" но така и не разбрах как да ги прикача от компютъра си.

 

Надявам се това да помогне на някой който се сблъска със същия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колеги,

 

....Бензин също няма да разтвори асфалта...

 

Как разбра или предполагаш....

 

п.п. Добре. Точно с бензин най-лесно, бързо и ефективно се премахва асфалт по колата.

Ако не го разтваря и почиства, значи не е асфалт.

Редактирано от joro-120L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра или предполагаш....

 

п.п. Добре. Точно с бензин най-лесно, бързо и ефективно се премахва асфалт по колата.

Ако не го разтваря и почиства, значи не е асфалт.

 

Пробвах с бензин! Нищо не стана. За нафта както писа колегата по-долу изобщо не съм пробвал.

С кравето масло падна веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен що става с бензин, не знам. Няма да тръгна да я мажа с краве масло, разбира се.

С нафта не съм пробвал. Най-малкото е мазна, миризлива, бавно изветрява и след това трябва да я мия и нея от ламарините.

А на вас млади момци ще ви кажа, че едно време хром броните и тасовете хората си ги мажеха с мн. разреден асфалт, разтворен с бензин.

Да не им корозират през зимата. На пролет се измиваха с бензин и светваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе сигурен съм че и с бензин става!

Веригата на мотора с какво я миеш?!

Ибаси и маслото дето го ядете при вас :D  едва ли ще е масло туй нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа колега, специално ходих да си купувам бензин, защото и на мен ми казаха за бензина че става. Останах меко казано разочарован след като резултата беше нулев.

 

Знам че това с кравето малсо може да звучи абсурдно, и на мен така ми звучеше като ми казаха. Но в крайна сметка стана и падна без никакъв проблем, ако не е асфалт не знам какво може да е, за да се изчисти с краве масло, но не с бензин...

 

Просто споделих опит, може да е полезно на някой :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всяка мазна субстанция маха твърдо залепнали неща. Със зехтин махам остатъци от лепенки, етикетчета и т.н. Страхотен чистител е спрея за спирачки, маха всичко, предполагам е на някаква нафтена основа. Невероятно гадно се чистят лепенките които не са премахнати след монтажа на дограма, със спирачния чистител, лепилото пада като у тях си. Асвалта съм го махал с нафта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа колега, специално ходих да си купувам бензин, защото и на мен ми казаха за бензина че става. Останах меко казано разочарован след като резултата беше нулев.

 

Просто споделих опит, може да е полезно на някой :).

 

 

Това, че споделяш опит е добре. Нищо, че е възможно да се внесат корекции и оптимизация и от други препатили хора.

Щом с бензин не си успял, значи е нещо друго. И аз съм чистил пръски от асфалт, но обикновено са по праговете. Чак на стъклото не съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен, като ми боядисваха колата в един бояджийски сервиз са ми я напръскали с филер, ама понеже в последствие го видях и не си го признаха естествено и си остана така без последствие за тях, големи мизерници излязоха, но в случая нищо не можах да направя, защото и застрахователите застанаха на тяхна страна, а бе въобще беше голяма разправия и нерви, да не ви се случва. Въпросът ми е мога ли с нещо да го изчистя тоя филер, пробвах леко с коресилин, но не стана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като идвам на НИМ ще нося една вълшебна гъба и ако има някое по-скапана място ще пробваме с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо, няма проблем, може да пробваме, а това с WD40 дали няма да нарани и боята се чудя. Пробвал ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не, но съм гледал чудеса от храброст с него по YouTube

Това което чета навсякъде за търкане с коресилин е, че лака се матира от него и после трябва пастиране.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един специален препарат за махане на лепилни остатъци с антистатик - Космофен 20. Ползват го и в рекламните агенции да чистят автомобили когато махат рекламни надписи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

...Колегата преди няколко дни се прибра с цялата дясна страна опръскана от асфалт , пробвахме един препарат на Сонакс и много ме е яд , че не снимахме преди и след. Точно за 10-15мин нямаше и следа от асфалта - пръскаш Ффнимателно, чакаш малко да го "разтече" и забърсваш с микрофибърна кърпа (човека от Сонакс препоръча ако може да е с по-дълъг косъм).  Направо си е магическо, за сега 2-3 дни няма следи от щети от препарата по боята. 
 Препарат срещу петна от асфалт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.