Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло на 6-степенно "DSG".


tuningmania

Recommended Posts

Привет,

 

Как да разбирам информацията, че ако отида в Официалният Представител на "Skoda" за България и поискам да сменят маслото на 6-степенното ми "DSG", ще заплатя 6 литра масло, на автомобила ще бъдат сменени малко над 5 литра а нова такава скоростна кутия при първоначално пълнене събира над 7 литра?

 

Някой чувал/виждал ли е, да съществува фалшификат, на този вид оригинално масло за "DSG"? Странно за мен, но за много други стоки, като се напише в www . google . com името на стоката и думата "Фалшификат" (на Английски Език), излизат безброй резултати, но като напиша "Fake OEM DSG Oil" (и всякакви подобни, но с точно този смисъл) и не излизат никакви резултати за фалшификати, все едно, че няма известен фалшификат на точно този продукт. Виждам, че има кръгли и правоъгълни туби, при някои логата на автомобилните емблеми, май-горе на етикета, са черно-бяли, при други пък (като в примерната снимка) - цветни.

 

s-l1600.jpg

 

Какво е положението със смяна на въпросното масло с машина под налягане, колко е опасно?

 

Благодаря за мненията ВИ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалшификат никой няма далавера да прави на това масло, защото консумацията му е над 4 пъти по-малка от колкото при моторното.

Кутията колко събира, колко се сменя и колко е възможно да се източи са различни неща. В кутията, както и в мотора масло винаги остава и то няма как да е 100 % чисто ново. Което не е проблем разбира се. Особено щом производителя така е преценил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз съм си купил от това  - http://avto-masla.eu/swag-dsg-gearbox-oil-1-lit-r.html 

 карам и нямам никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "adamadamov" - А къде си го сменял и как точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що не идеш директно в ЕураТек? Или в Трансексперт? Аз бих заложил на вторите със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "zloQQ" - Целта на Темата е да разбера как, какво и защо се случва, при смяна на масло на "DSG". А къде ще го направя после ще мисля..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.