Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Капачки за Бъдеще


sauber

Recommended Posts

Колеги, привет,

Искам да ви призова да се присъедините към една прекрасна инициатива. Тя се казва "Капачки за Бъдеще". Сигурен съм, че има колеги, които са запознати. Надявам се да има и такива, които участват. Инициативата е страхотна, постига резултати и не изисква почти никакви усилия. Можете да научите повече за нея тук - https://www.facebook.com/kapachkizabudeshte/?timeline_context_item_type=intro_card_work&timeline_context_item_source=1653214286&fref=tag&__xts__[0]=68.ARBAXzrNa77a_5lWUHSsU3ElMMuMODJtA19HDIA8sQ_lvAYQxIqsGeSrQVc2sx3NjSHwcxWio3RcG8SQDyT432020sEprKljWqmor9fY-eHR2UaUPiOc22Q3dY8wi7pUD1H30ciYNYLGmjol38lgiki7XHmeJKYJM0KL-aw3FOlW45gKQMj0Aq0&__tn__=-UK-R

 

 

С един удар, два заека! Хем рециклираме, хем помагаме на новородени!

 

Снимката е от моя офис, събраното количество е за месец от четирима човека. Аз лично събирам и вкъщи. Разпространявайте, помагайте, събирайте! Нека свършим нещо полезно!

post-13784-0-96877500-1536066753_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми се е запалила и сега капачки се търкалят и из двете коли :) Обмислям покупка на кошчета за отпадъци от ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо само капачки? Щото са малки и лесни за пренасяне? Ми бутилките какво ?

По 1 лв да бяха искали по-добре.

И после франко Китай за рециклаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се събира всякаква пластмасата. Капачките чисто логистично са лесни и заради това е фокусирана инициативата там. Ако отидеш с вдна баничарка бутилки, няма да те върнат. Но са трудни за съхранение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам също бая такива от пиринско... :blush: скоро ще ги инвестирам в каузата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо само капачки? Щото са малки и лесни за пренасяне? Ми бутилките какво ?

По 1 лв да бяха искали по-добре.

И после франко Китай за рециклаж.

Хората, които са подели инициативата осигуряват транспорта/извозването. Събират се само капачките, понеже не заемат обем в сравнение с бутилките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и за бутилките има чалъм. Смачкваш я, а някои могат и да се навият на руло или да се усучат, и завиваш капачката. 

Иначе и в нашия офис събираме от няколко години. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и за бутилките има чалъм. Смачкваш я, а някои могат и да се навият на руло или да се усучат, и завиваш капачката.

Иначе и в нашия офис събираме от няколко години.

“Space saver” хахаха. Като сме по планините, така тъпчем повече боклуци в чувалите, а и у нас така мачкам. Аз също питах за бутилки и ми казаха, че нямат против, но ако хората, които носят капачки, донесат към всяка капачка и бутилка - обема нараства осезателно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак заради жената събирахме алуминиеви отпадъци, инициатива за кучета водачи нещо беше. И, естествено, отпадъците бяха кенчета от бира предимно :D Събирахме дълго и много. Мачках ги и в чували, и в мазето. И дойде време да ги връщаме, за да дарим парите за инициативата, а и в мазето не се влизаше. Набухах комбито до горе, със свалени седалки (смятайте колко бира бях изпил :D ). И к'во, 17,70 лв. :D Викам на жената, дари на хората 100 лв. и не ме занимавай повече с тия кенчета. Сега с капачките е по леко, че тя ги носи в офиса и периодично. Ама са навсякъде :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 200-250 капачки - за 4 месеца толкоз съм събрал (нещо много наблегнах на стъклни бутилки явно). За сега съм ги обещал на една мома (във връзка със същата инициатива), но ако тя не ги вземе ги предоставям на всеки желаещ.
Междувременно работя усърдно да им вдигна бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги, привет,

Наближава кампанията по събиране (на 13ти), инфо във Фейсбук - https://www.facebook.com/events/2155727184510729/

 

Ако сте от София и не ви е удобно да отидете да предадете събраното от вас количество, пишете ми за да видим с какво мога да помогна :) Не съм част от организаторите, нито съм пункт за събиране, но съм взел кампанията доста присърце :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.