Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ при избор на Октавия


advokata25

Recommended Posts

Здравейте! Интересувам се от закупуването на Шкода Октавия. Досега съм изполвал Ауди, но ми се налага да взема втора кола. Харесали сме Октавия на автосалон и ще съм ви благодарен, ако ми кажете какво мислите за нея. Предварително ви благодаря!

https://m.cars.bg/offer/c2660897

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ЕТ предлагат проверка по ВИН номер , но най-много да е на 200 000 вместо на 100 000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, от кола с теглич бих стоял надалеч. А на тази изглежда използван. Но пък може само велосипеди да са возили на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си заслужава да се види. Все пак е на 2 години и половина и е напълно възможно километрите да са си реални, но все пак е добре да се види в ЕТ за история да не излезе, че е била смляна някъде по улиците и да са я събирали после няколко месеца.

 

Успех с покупката дано излезе читава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих погледнал и тази обява, стига разбира се автоматичната скоростна кутия да не е задължително условие:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11527000915326610&slink=83qsnw 

На не много повече километри, но доказуеми, а също и с регистрация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Интересувам се от закупуването на Шкода Октавия. Досега съм изполвал Ауди, но ми се налага да взема втора кола. Харесали сме Октавия на автосалон и ще съм ви благодарен, ако ми кажете какво мислите за нея. Предварително ви благодаря!

https://m.cars.bg/offer/c2660897

Отиваш на място или по телефона да ти дадат вин номера.

Теглиш приложението на шкода на мобилния . Въвеждаш вин-а и ако имаш късмет изкача какво къде и кога да правили на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се кара в града, имай едно на ум за регенерацията на DPF-a. 1,6 не е за състезатели, но върви приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се кара в града, имай едно на ум за регенерацията на DPF-a. 1,6 не е за състезатели, но върви приятно.

А, става за състезатели. Пък и при яко натискане няма проблеми с регенерацията.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се кара в града, имай едно на ум за регенерацията на DPF-a. 1,6 не е за състезатели, но върви приятно.

Какъв е проблема при градско каране и въпросната регенерация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при градско каране е, че по принцип се кара в ниски обороти, което води до по-често запушване на филтъра за твърди частици.

Аз проблема си го решавам, като на светофарите се изстрелвам с рязко настъпване и продухвам филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам да има проблем. Този филтър е там, за да работи по указания начин. Демек - там е, за да регенерира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох за тази, че са се разбрали да я видят в ЕТ и пред ЕТ джамбаза се направил че говори по телефона с някой, който му дава 23хил. и си тръгнал, а колата след това отново се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз ходих да я гледам тази кола. Колата е края на 2015. Ето какво бях написал. Това го писах на 06.09. 

След като направи такъв номер, предполагам, че има какво да крие. Това е моето виждане по въпроса и не ангажирам никой с него :)

 

Здравейте,

да разкажа за тази обява, ако някой я гледа.. 
Карах колата, вървеше добре и нямаше приплъзване на DSG-то, но я карах малко и не беше загряла.
По-интересното беше развитието след това. Разбрахме се да я закараме в Еуратек за преглед. 
Дойде джамбазина с колата пред Еуратек и аз влизам при приемчика да кажа, че сме дошли.
След една минута, докато изчаквах вътре, влезе говорейки по телефона и ме извика отвън.
Направи се, че уж говори с някакви, които я гледали преди мен и се пазарили за цената.
Разговора беше..."с момчето сме пред шкода да влизаме да я гледа...казах ти ако ми дадеш 23 000 тръгвам веднага да ти я дам"
И така си тръгна. Аз влязох да се извинявам вътре за станалото и за проваления преглед...
Според джамбазина колата е докарана от него на ход. На мен ми казаха, че май 2018 е била около 92000 (предполагам че 91 и нещо са закръглили) и е влизала за сервизна акция.
На километраж е 91 XXX и явно от Германия до България е карал на заден.
Пребоядисвана е задната врата от страна на шофьора. Предния калник от същата страна е наместван. За мен колата е удряна, докарана на автовоз и правена тук.
Иначе ми хареса много и ако от Еуратек ми бяха казали, че няма проблеми и е направена както трябва, щях да я взема.
Колата днес (два дни след случката) е паркирана на салона на първа линия и се продава smile.gif

Редактирано от churchil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с пребоядисването как решавате, че колата е удряна? Аз наскоро си боядисах половината кола, и то не защото е била удряна а имаше нормални забележки от камъчета и т.н. А дори и да е удряна какво значение има, ако е направена както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че се направи на интересен, злепостави ме пред хора, които ми направиха услуга и запазиха час за същия ден, въпреки че всички часове им бяха заети. 

Няма как да се разбере дали е направена както трябва, след като не може да се прегледа колата в избран от мен сервиз. Говорим за кола 2015 година, не 2005.

Нямаше да има проблем ако бяхме минали преглед в Еуратек както ни беше уговорката, а не да дойде до там да ми говори измислици и да си тръгне .

Тогава сигурно даже щях вече да я карам аз, а не да седи на салона.

Проблема изобщо не е в боядисването. Коментара ми е какво му е било отношението, какво аз съм видял аз и какви изводи съм си направил.

Който иска е свободен да отиде, да си купи точно тази кола и да си я кара. Съжалявам, че изисквам нормално отношение и корекност от хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се филмирай, правилно си се отказал, работата с конкретната обява е съмнителна. Виж това да "изискваш" нормално отношение и коректност от джамбазина е наивност. Ако го получиш ще е по-скоро изключение. Ама така са нещата на тоя пазар, така са били и така ще бъдат.

 

Иначе вметката за боядисването също е уместна, колегата е прав. Много хора си пускат колите за боядисване по каско, заради дребни забележки. Ударите лесно се хващат, просто трябва внимателен преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.