Jump to content

skoda-auto.bgskodaclub.bgskodaclub.bg

ma_in

Октавия 2 и аз - неочаквано добра комбинация

Recommended Posts

ma_in

Здравейте форум.

Наскоро изпаднах в ситуация да си търся спешно кола, след като ми писна да наливам пари в един пасат.

Гледах всякакви 4х4 коли и сув-чета до 10к и за 3-4 дни скачах от хюндай теракан до фиат панда  :crazy:.

Шкода и ФВ и ваг, като цяло бях отписал, заради неприятните финансови спомени от последната кола.

Шкоди бях карал преди години като служебни коли и общо взето бях запознат с колите и може би заради това странях от Октавия, специално.

Обаче след няколко дни мислене, реших че няма бягане от групата и избрах колата по моя майстор.

Човекът е специалист по ваг групата и има лична кола Октавия 2. Другите ми съображения бяха, че имах 2 чифта нови гуми с джанти като за такава кола, знам всички майстори из София, които са запознати с тези коли и е една лек автомобил, който няма да те убие с разходи за поддръжка.

Та още на първият оглед си харесах една Октавия 2 и на следващият ден я купих.

След дългият увод, да споделя все пак и какво си взех.

Октавия 2 - 2007г. 2.0 TDI BMM  двигател.

Външно си има забележки, като за 11 годишна кола. Тук там някой е отворил врата, леко обърсано и т.н., но са все неща, които трябва да загледаш.

Като плюсове - супер много екстри и доста запазена отвътре. Регистрирана и обслужена с оригинални консумативи.

На първоначалният оглед, както и на тест драйва забелязах нещо да почуква отпред, но това се оказа единственият проблем, на който все още не съм обърнал внимание.

Досега само каране, нафта и бдц - 5000 км. Като цяло не очаквах да ми хареса толкова, при положение, че като бяха нови не ми правеха голямо впечатление, но може би е заради екстрите и това че тази си е моя. :doubleup:

Прикачам и 2-те снимки които имам.

https://drive.google.com/open?id=1YdjOGF5_BbI54XwshTJntqr93lYSXc5q

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
cuca7

Честита да ти е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stronger1969

Честито колега,и безаварийно шофиране. :doubleup:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tuningmania

До "ma_in" - Честито и безаварийно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
legaltk

Супер е! Браво!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ma_in

Малък ъпдейт по темичката.

Рециклирах турбинката, защото извиваше малко повече отколкото ми е комфортно да ида на дълъг път и да съм спокоен, че няма да търся репатрак. Доколкото разбрах от майстора, заради ДПФ-а се вади по-трудно от на 2.0 16v.

Оправих тропането отпред, оказа се тампон на макферсон. Ако на някой му чука и не може да се открие откъде при оглед - оттам е :)

Смених биалетка, и 1-2 тампона, които били омекнали, но така и така някой е разкачил нещата та и тях. Сега вози супер стегнато.

Преди няколко месеца тръгнах маслото да сменям, но по книжка видях, че идва и за ремъци и ролки, та смених всичко, заедно с течности, масларии и филтри.

Единственото което в момента седи да чака топло време е компресора. Има страшни скърцащи звуци от ролката, но се оказа, че и той си е позаминал, та чака смяна.

Не бързам особено, защото в момента си работи, но за лятото ще го сменя и него.

Като цяло доста приятна кола за каране, зимата ходих на доста интересни места и навсякъде мина :) 

Определено ще ми остане колата за всеки ден още дълго време.

Това което продължава да ме дразни са седалките и шумоизолацията. Това може би са най-некомфортните седалки, дори дачия дъстър бие в това отношение.

Като пример - София-Бургас, още на Стара Загора вече ме боли нещо и не мога да си намеря място. Това го помня още от преди, като имах служебни. Силно се чудя дали ако сложа от vRS ще стане по-добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zloQQ

Пробвай ако някой колега търкаля такива седалки :) При мен също може, но съм с фейслифт и нямам идея стават ли. Аз нямам грижа със седалките, но помня, че като съм карал такава Октавия - някак странна ми се стори наистина седалката. Нямах оплаквания, ама си я настройвах 10 минути преди да ми стане удобна :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
niki

Може седалки и от а3 и от голф 5.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Съгласявам се" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.