Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разходомер и реалност


Наско_Н

Recommended Posts

Касовите бележки след година в папката еднам се четат , но на българската колонка при оставащи 80-90 (до там карам най-често) 47.200 , а на унгарската 43.00 при оставащи към 50 км. по спомен ... дали лъжат българските колонки незнам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касовите бележки след година в папката еднам се четат , но на българската колонка при оставащи 80-90 (до там карам най-често) 47.200 , а на унгарската 43.00 при оставащи към 50 км. по спомен ... дали лъжат българските колонки незнам :)

Добре де, когато зареждаш разхода по компютър и колонка не съвпада ли?

При мен разликата е минимална, което означава че не лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го смятам от април на април , другото не го гледам .

Средно минавам с едно зареждане 700 км. в града и към 850 средно на дълъг път.

Рекорда ми е 960 км. с един резервоар , но не беше чисто ( имаше и малко градско ).

 

П.П. Между другото въпросните 43 л. заредни на една селска бензиностанция в Унгария са след 960 те км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Никой не е казал, че побира 60 литра. Казах, че побира 12-15 литра след като изключи пистолета. Никога не съм го пълнил от чисто празен, та да твърдя, че побира 60 литра.

 

Колега, днес реших да накарам бензинджията да напълни резервоара до капачката и събра 47 литра, а аз имах около 9-10 литра в резервоара. След това покарах 320 км при среден разход 5.5л/100 км за тия км и чак тогава стрелката започна да отлепва от най-крайното деление на бензина.

 

Така, че се съгласявам и потвърждавам, че резервоара може да събере едни 10-12 литра отгоре на посочените по книжка 45, ако имаш желание и нерви да си играеш с пистолета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олекна ми ;) Сега ще кажат, че не ме цакат само мене на колконките :D Аз не се разправям с бензинджии, сам си зареждам и е винаги докато видя бензина на гърлото. И всеки път минавам около 280 км. "безотчетно" на стрелката. Това на фабията.

При октавията е тотално различно. Гърловината е толкова тясна, че няма шанс да доливаш, след като щракне пистолета. И след като светне лампата за ниско ниво, събира само 40 л. дизел. Няма "бутон" за обезвъздушаване. И реално с фабията мога да измина повече километри с един резервоар, отколкото с октавията. Малко е парадоксално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко снимков мат'рял, за да подкрепя казаното до тук с факти :

 

 Изминати 319 км Since Refuel , среден разход 5.6л/100км и се вижда къде сочи стрелката на горивото ...KgfW5Lr.jpg

3vftDRW.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последни данни , моята Фабия може да харчи и 9.2/100 по борд , като изляза извън обичайните си маршрути :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно поради тази причина коригирах показанието на моята стрелка - да показва горе-долу нещо реално. Преди, при изминати около 200 км едва отлепваше от максимума, на 400 км беше по средата, а на 700 км вече в червената зона.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е свързано с реалноста и стрелката на таблото, но не мога да не споделя. Последният резервоар, който заредих беше на Круиз Н99 или както им се казва "супер" бензина. Ами, голяма разлика. Направо не ми се вярваше, че би могло само бензина да има такова влияние. Зареждал съм и други "супер" бензини, но тоя направо ме изкефи. Може би си пасна най добре с Racechip-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е свързано с реалноста и стрелката на таблото, но не мога да не споделя. Последният резервоар, който заредих беше на Круиз Н99 или както им се казва "супер" бензина. Ами, голяма разлика. Направо не ми се вярваше, че би могло само бензина да има такова влияние. Зареждал съм и други "супер" бензини, но тоя направо ме изкефи. Може би си пасна най добре с Racechip-а :D

И разход под 6/100 при яко натискане по магистралата, а и след нея. Ще видя как да се снабдя с чип за отстъпка и мисля да ми стават основен дилър :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.