Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DPF регенерация


edinichensluchai

Recommended Posts

Здравейте, предварително се извинявам ако вече има такава тема разисквана във форума (потърсих аз подобна тема, но не успях да открия). 

 

Накартко, Мая вече стана на почти 3 месеца и на  9,000 км и днеска за пръв път след като я паркарих и изгасих двигателят вентилатора продължи да работи изключително шумно. Предполагам, че процеса по регенерация е бил започнат и въпроса ми е свързан с това дали е проблем, че я изгасих докато е била в режим на регенерация?

 

Също така ми прави впечатление понякога (да кажем на 2-3 дни), че като паркирам (аз винаги изчаквам 10 секунди след като я сложа на P за да я изгася),  забелязвам, че колата поддържа 1,000 оборота в минута на празен ход и предполагам, че това също е някакъв вид регененрация.  В тези ситуации, отново си гася колата без да я чакам повече, но никога не бях чувал вентилатора да работи толкова шумно.

 

В тази връзка има ли някакви правила/добри практики които е добре да се спазват като цяло - кога да се гаси или не двигателя и тн? Добавки има ли смисъл да се слагат - като цяло се кара основно с нафта от уж "читави" държави, но знае ли човек.

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.