Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Tips and tricks за Шкода Йети


b3lq7a

Recommended Posts

Пускам тема за активиране на допълнителни функции, добавени екстри, афтърмаркет и оригинални джаджи и др. за Шкода Йети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео:

https://www.dropbox.com/s/4qk9prklf7pjcfa/VID_20180819_160301.mp4?dl=0

 

FxdKJPGs.thumb.jpeg.69cd5379e8a8554b1b02ab5724de4e58.jpeg

 

Деактивирането на ESC (ЕSP) на Йети заводско е невъзможно (скопена функция). След бърза корекция в ABS модула през ВАГКОМ става на повечето Йетита! След продължително задържане на бутона за деактивиране/активиране на ASR, първо ще се деактивира ASR функцията и ще изпише на таблото същото, а след 3-4 сек. ще има звуков сигнал и съобщение за спряна ESC функция на дисплея.

 

Предполагам това е добре да се ползва при активиран Offroad mode или на широко, обезлюдено место, за да не стават грешки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*Cluster Staging or Celebration instruments - стрелките поздравяват водача на контакт като при спортните коли.

 

*Hill Hold Control - контрол на спирачките при наклон при тръгване от място. Да не се товари съединителя или ръчната спирачка.

 

* DRL светлините изключени при пуснат мигач

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със стрелките при мен не се получи. Таблото ми е последна версия(а Йетито е 2012 преФЛ с табло на ФЛ) и трябва да се отключи. Пепино ще си играе с него...

 

Колега добре се включи и ти, хубаво е да съберем това полезно инфо на едно место за нашите любими "снежни човеци". Аз имам една изненада - eLSD засега само на предния мост, не остава време да го настроим и на задния мост), но тия дни ще я качи Пепино (предполам или аз, ама трябва да ми каже как точно). Той я прави при мен още преди 3 год. Ще пиша за това допълнително.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолега знаеш ли дали стоповете от ФЛ заедно с крушките дали ще паснат ?

Редактирано от yeti-bulgaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Aндроид навигация със зелена подсветка да пасне на интериора.

Диодни ленти с дистанционно за промяна на цветовете опасани в купето на колата.

Пълен лед пакет H4 къси, H7 за мъгла, габарит и дневни.

Редактирано от yeti-bulgaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Активиране на hill hold. Трябва да имате сензор за наклона. Ако има офроуд бутон, най-вероятно и сензора го има.

https://www.myturbodiesel.com/wiki/hill-hold-activation-and-disable-with-vcds-mk6-vw/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Новото попълнение в Йетито е ключ за автоматични светлини. Евтино решение за хората, които нямат сензор за светлина. В алиекспрес китаеца предупреждава, че може да има луфт от горната страна тъй като ключа идва по - малък. При мен пасна перфектно. Настроено е на ауто, когато е тъмно да светва габарита и след check-а на светлините да запали късите. През деня светва дневните светлини. Зелената подсветка се връзва с другите атрибути. Coming & Leaving home не успях да подкарам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте,

 

Някой може ли да обясни как функционират светлините във външните огледала. Не става дума за мигачите, а за светлините в долната част на външните огледала. Прави ми впечатление, че при отключване на колата от централното, понякога и двете огледала светват, но понякога светва само едното. Интересно ми е на какъв принцип работят тези допълнителни светлини. Оставал съм ключа на светлините на "auto" и съм изключил функциите "coming home" и "leaving home", ако това има значение за отговор на въпроса.

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.