Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да се пофаля с разхода :))


Моджо

Recommended Posts

Днес ми се удаде възможност да тествам бу-то чисто извънградско, без магистрали само с преминаване през населени места.

Маршрут Горна Малина - Твърдица - Горна Малина по подбалканския.

Каране - като както си карам - бабешката, пенсионерската, кой както му вика. Аз му викам спазване на правилата. Извънградско 80-85-90 , в града 50. Подчертавам 80-85-90, което не е 90-100. Даже и 90 не беше често, ама това за целите на теста.

 

Показания по борд

Отиване - ср. разход-3,4, ср. скорост-68, изминато разстояние 214 км, време 3 часа и 9 мин.

Връщане- ср, разход-3,6, ср. скорост -67,изминато разстояние 214 км. време 3 часа и 13 мин.

 

Това е за бензин, колко е вярно не знам, не я карам на бензин.

 

Зареждане догоре Шел Карлово-Твърдица- Шел Карлово - зареждане догоре - разход на Газ 4,2 л/100.

Тва бетер дизел да го ева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Аз му викам спазване на правилата. Извънградско 80-85-90 , в града 50. Подчертавам 80-85-90, което не е 90-100...

 

:eusa_clap: Поздравления за шофирането и за постигнатия личен рекорд относно разхода! :) Жалко, че са единици хората, спазващи стриктно ограниченията на скоростта. Щеше да е далеч по-спокойно, по-безопасно и очевидно по-евтино ако единиците бяха неспазващите законите за движение по пътищата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го ли пише в профила? 1.0 75 ph с ”фабрична„ газова.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждане догоре Шел Карлово-Твърдица- Шел Карлово - зареждане догоре - разход на Газ 4,2 л/100.

Тва бетер дизел да го ева.

 

Бре !!! Възможно ли е да си махнал стелките и като караш краката ти да опират асфалта и да си помагаш с крака? Като Флинтстоун?

Как ги правите тия разходи направо се чудя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми как - каране с акъл и без излишно бързане. Както на някой му е тръпка да натиска, така на мен ми е тръпка да видя колко икономично мога да карам. Досега не съм карал кола , която да не мога да я сваля под заводския разход.

Същия маршрут с "натискане" се минава за 15 минути по-бързо и разход с литър и повече нагоре. С риска да те "щракнат", че имаше поне на 5 места патрулки. Ква е файдата да "гониш"? То 75 коня са се счупили да вървят :))

Просто си спазвам ограниченията. Ако си го наумя и още повече мога да я сваля, но вече ще е мазохизъм.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми как - каране с акъл и без излишно бързане. Както на някой му е тръпка да натиска, така на мен ми е тръпка да видя колко икономично мога да карам.

 

Ех Моджо !

Завиждам ти честно.Очевидно си в душевен мир  и хармония със себе си.

Не мога да стигна твойто ниво :eusa_think: Нямам нерви за таквоз шофиране.Даже и на кола избягвам да се качвам.Скучно ми е.Затова или не карам или с мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то с 90 макс  каквато и да е колата ще мирише горивото.Малко хора имат нерви да карат с такава скорост аз поне не познавам.Моята фабия я карам със 110 и си ми харчи 8 газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такова каране, спестените пари трябва да ги дам за валериан :D Опитвал съм така и издържам точно 10-15 км. И после пак как си знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завиждам ти на търпението и здравите нерви. Наистина-казвам го съвсем добронамерено. Ми да се похваля и аз със моя-Димитровград-Слънчев Бряг-Димитровград - 500км-140 по магистралата и около 100-110 Бургас-  Слънчев Бряг /въртях и 10-15 км из слънчака/- 4 човека и пълен багажник - заредено догоре гориво. След връщане заредих 36 литра, което е 7,2/100. Това е направо перфектен разход за Шкода Суперб 1.8Т-150 коня. Да добавя че това е разход на бензин.

Редактирано от bushido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода ти наистина е впечатляващ! Когато се налага да се карам след някой спокоен човек и моя разход пада доста - това при 70-80км/ч.

Някой правил ли е засечка колко вярно е показанието за разхода по борд-компютър?

Моята е 1.2 tsi 90к и едно магаре ;-). Докарвал 4.4л/100км при ~300км пробег (Казанлък - Варна през Обзор, t.e. без магистрала), при макс 100км/ч и спазване на ограниченията в населени места. Признавам си, че рядко изпреварвам - то народа е озверял :-) и просто не ми дават възможност :-), пък и почти винаги децата са в колата.

Редактирано от slavid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То затова се получават задръствания. Не стига, че има камиони, а и като се появят коли с пенсионерско шофиране..... За ограниченията е хубаво да се спазват особено в населени места. Иначе извънградско дали ще караш с 90 или 110 е се тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да те спрат и да обясняваш как е се тая 90 и 110. Тия правила не са за да ти е кеф, а за да се спазват. Как па по Европата ги спазват буквално само ние сме наопаки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не спазват изобщо правилата в чужбина, особено пък буквално :) Да, по-добро е шофирането от бг, но за километража, който съм навъртял, може би 1% от превозните средства са св движели с/под разрешената скорост. Винаги се превишава с 10-15 км/ч.

А ако се движиш с 80-85, а аз искам да се движа с 90, все някак трябва да те изпреваря, нали... И няма да е с 90, защото в правилника си пише как се осъществява тази маневра (бързо и безопасно), та ще превишава малко разрешената скорост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ускориш, за да изпревариш е едно. Постоянно да си 100 и нагоре съвсем друго. До около 100 не е проблем по принцип. Ма колегата нещо 110 цитира.

А иначе аз се съобразявам с движението. Не съм кон с капаци. Ако ме настигат и няма как да ме изпреварят веднага -ускорявам 95-100 - после ги пускам да "бегат" и се връщам на мойто си темпо.

Изключително много се съобразявам с колегите Шафиори.

Само ниско летящите и фаналите Бог за шлифера понякога ме дразнят, ама и за тех има чалъм.

Само треа съм с другата кола, че с въшката не става :))  Никой уважаваш себе си младеж с кола 100+ коня не може да допусне неква фабия да го изпреварва или да му кара с 90 пред него. И за да не се претрепят по-добре да "бегат".

Иначе ако съм с другата кола си седят чинно зад мен и не смеят да се напъват.

Странна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой иска да се учи да кара с 90 - ето така се прави

 

post-139-0-11280700-1534773436_thumb.jpg

 

Качвате в колата челно стъкло , което се намира трудно и резултата е:

 

post-139-0-56870200-1534773532_thumb.jpg

 

при това през целия път бях на климатик (това е по средата горе-долу)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се хваля Ице ... това е безплатен урок по спокойно шофиране (ако някой иска да опита , не е трудно) , инак аз редовно си пъпля с 80-90 , че даже някой ако се задържи дълго зад мен му бия десния мигач при първа възможност ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мен ме е страх да карам толкова бавно :D Някой камион ще ме отнесе, ебаси. Винаги с до 50 лв. в час гледам да съм над ограничението :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Винаги с до 50 лв. в час гледам да съм над ограничението :D

От скоро има нови размери на глобите и с тия 50 лв. над ограничението е доста по-малко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, да. В момента 50 лв/ч е до 20 км над ограничението. За 21 км. нагоре отиваш на 100 кинта. Аз при 90 ограничение карам със 100-110 , които според GPS- a са 5 км/ч по малко.
И другото е, че милиционерите настройват уредите на 20 км./ч над ограничението. Но това е само извънградско. В населени места карам даже по бавно, че сега с тия деца във ваканция ,с колела, топки, лудница е :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.