Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb - помощ при избор


flob

Recommended Posts

Със смяна на масла и филтри ще се справят. Ако не ти се ходи при тях, не ходи. Обслужването на автомобила няма общо с гаранцията му (скоро го научих). Можеш да отидеш където си пожелаеш, при положение, че при евентуална гаранционна претенция, имаш документите да докажеш, че автомобила е обслужван според предписанията на производителя.

Принципно и аз го чух, но те са се запънали яко и поне, когато говорих с тях имаха доста възражения. Едно от тях е за смяната на маслото и филтъра на DSG-то. Ако не е направено в сервиз с обучени/сертифицирани за поддръжката на Шкода техници гаранцията пак отпада. Аз поне освен в Еуратек и Поршетата не се сещам за "обучени" техници, които могат да докажат, че са квалифицирани за тази вид дейност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • nevermess

    19

  • tuningmania

    11

  • Цецо75

    11

  • mishoo

    5

Най-много писали в темата

Тук се изпада в хипотезата какво означава "обучен". Някой ги е обучавал специфично за DSG? Преминали са курс и разполагат със сертификат?

Заяждане винаги би могло да има естествено. Човека, който ми обясни, че реално не е необходимо да си обслужваш автомобила в официално представителство заради гаранция ми разказа за трик при една японска марка. В сервизната процедура за смяна на маслото се подменя и дифтунгата на пробката на картера. Естествено това го получаваш като официален бюлетин само ако си официалното представителство. Колко и как биха могли да се заядат за това в последствие - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно и аз го чух, но те са се запънали яко и поне, когато говорих с тях имаха доста възражения. Едно от тях е за смяната на маслото и филтъра на DSG-то. Ако не е направено в сервиз с обучени/сертифицирани за поддръжката на Шкода техници гаранцията пак отпада. Аз поне освен в Еуратек и Поршетата не се сещам за "обучени" техници, които могат да докажат, че са квалифицирани за тази вид дейност.

 

Абе разликата дали ти ще си смениш маслото или официалния сервиз е само в цената! Определено ще се справят! Въпроса е ти дали искаш да платиш двойно повече!

Що се отнася до гаранцията официалното становище е че за да важи гаранцията трябва да се обслужва колата според предписанията на производителя в смисъл с точно определено по спецификацията масло на точно определени км.И тогаз важи гаранцията.

Неписано правило обаче е че официалните сервизи се заяждат и го използват като претекст за отказ от гаранция!

Не че ако обслужваш при тях пак не е гаранция че няма да ти откажат нещо!

Някои хора са се запънали и примерно сами си сменят маслото (при други сервизи) като изрично пишат в сервизната книжка на колата кой го е сменил и с какво масло.И после пак подпис печат телефон на сервиза или магазина направил процедурата!

Логиката е ако се случи нещо можеш да докажеш черно на бяло какво си правил по двигателя и как! Сиреч че с твоите действия не си го увредил ами си спазил точно указанията! Пак не е сто процентова гаранция но си е сериозен довод!

Иначе за година ще е едно сменяне на маслото?! Не е кой знае какво? Виж за ДСЖ-то е по специфично ама едва ли ще си стигнал тоз момент?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй го в официалния още веднъж да ти е мирна главата. После вече както и където решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе разликата дали ти ще си смениш маслото или официалния сервиз е само в цената! Определено ще се справят! Въпроса е ти дали искаш да платиш двойно повече!

Що се отнася до гаранцията официалното становище е че за да важи гаранцията трябва да се обслужва колата според предписанията на производителя в смисъл с точно определено по спецификацията масло на точно определени км.И тогаз важи гаранцията.

Неписано правило обаче е че официалните сервизи се заяждат и го използват като претекст за отказ от гаранция!

Не че ако обслужваш при тях пак не е гаранция че няма да ти откажат нещо!

Някои хора са се запънали и примерно сами си сменят маслото (при други сервизи) като изрично пишат в сервизната книжка на колата кой го е сменил и с какво масло.И после пак подпис печат телефон на сервиза или магазина направил процедурата!

Логиката е ако се случи нещо можеш да докажеш черно на бяло какво си правил по двигателя и как! Сиреч че с твоите действия не си го увредил ами си спазил точно указанията! Пак не е сто процентова гаранция но си е сериозен довод!

Иначе за година ще е едно сменяне на маслото?! Не е кой знае какво? Виж за ДСЖ-то е по специфично ама едва ли ще си стигнал тоз момент?!

Точно на ДСЖ-то ще сменям масло и филтър, освен двигателното. Логиката им е, че в произволни сервизи, където техниците не са минавали обучение за определените дейности с конкретния двигател, скоростна кутия етц. може да се допусне грешка, която да доведе до повреда.Те винаги се позовават на това и поне за мен има някаква логика, която може да направи по-трудни последващи рекламации към Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй го в официалния още веднъж да ти е мирна главата. После вече както и където решиш.

 

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнал си 90-100 000 км ли?! :eusa_think:

Стигнал съм почти 60К. Тоест предишният собственик е стигнал. На мен се пада честа да я обслужа след покупката.

Маслото на ДСЖ и филтъра се сменят на 60К километри. Аз реших да я обслужа на 55К, защото хич не харесвам предписанието да се сменя маслото на двигателя на 30К. Аз ще сменям long life маслото на 20К.

Редактирано от nevermess
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй го в официалния още веднъж да ти е мирна главата. После вече както и където решиш.

Проблема не е толкова в цената , колкото в horror историите, които намирам за Еуратек. Как си прибират консумативите, а не ги сменят, но ти взимат парите за това (намирам включително истории за поставени грешни масла). Ако мога да проверя двигателното масло дали е сменено не се сещам как мога да разбера това за ДСЖ-то. Тоест основното ми притеснение е дали ще я обслужат правилно/съвестно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "nevermess" - Сменяй си маслото на двигателя на 10.000 километра. Голяма глупост е това "Long Life". Относно авто-сервизите - аз искам винаги да си седя до автомобила и да гледам какво се прави. Питам още от вратата - за да няма грешка. Като не може - задна и.. Има места където може ;) На "Octavia"-та ми достатъчно се учиха - край на тази ера..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно бе! Прави сте! Май одъртявам!

Сега се сетих че мойто наистина там някъде го смених.Преди около две три години Самуил смени моето. Явно е съвпаднало и с интервала долу горе!

Не карам много кола и съм изпозабравил всичко!

 

Абе може да седиш до автомобила и да гледаш ама някак си под достойнството ми е:

Мразя да следя хората и предпочитам да изгубя гаранцията и да отида при свестен човек отколкото да следя в официалните сервизи.Пъдар да го играя!

Освен това вече съм на възраст и оцених най важния ресурс - времето!

Сиреч аз си губя и моето време - и то неприятно! че и си плащам да го губя!

Редактирано от mishoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "mishoo" - Времето казваш е ценно? А евентуалните проблеми, от неразбиращи колко не разбират Майстори, нищо не струват? Лично аз - за Официален Сервиз, не искам да чувам. Аз си имам една теория, подчертавам, за себе си - в Регистрационния Талон на моята "Skoda" пише Трите Имена на Човека, който взима крайното Решение, в случая - моите. За да съм още по-ясен - аз съм от онези Хора, където, като видят от онзи вид (не знам защо наричани Шеговити) Ценоразписи:

 

"Ремонт без присъствие на Собственика - 50 Лева;

Ремонт с присъствие на Собственика - 100 Лева."

 

Директно вадя 100 Лева и не питам дали въпросният Ценоразпис е Шега или не..

 

Но, всеки си носи Кръста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И tuningmania и Mishoo имат право. Ако живеехме в свят където получаваш, за каквото плащаш и аз щях да правя като Мишо, но за момента предпочитам подхода на Тунингмания.

Не за друго ами грешки стават навсякъде и никой не е застрахован. Бели списъци, високи рейтинги - вятър работа.

 

На Октавията ми за 2 поредни смени на зимни-летни гуми, 2 пъти ми се случва някаква каръщина.

 

Първият път едната джанта отказва да се отлепи от главината. Била залепнала заради ръжда и мръсотия, влага и т.н. следва бой с големия чук по гумата. Първо лекичко, деликатно почукване, после по - силно и накрая с всичка сила. Джантата не се отлепя. Следва, псуване, чесане, обикаляне на колата и накрая - решението - свалени само 4 от 5 болта дето държат джантата. Като се махна и петия болт - джантата се  отлепи с поглед. 

 

На следващата смяна всичко точно, няма бой с големия чук. Тръгвам си, паркирам пред блока, на другия ден тръгвам на път. Карам 200км и се почва едно тропане отдолу, отзад на колата. Намалям скоростта и тропането намалява, ускорявам и тропането става по-силно. Слизам гледам - нищо не се вижда. викам си "каре", карам бавно. Дразни ме ситуацията. Пак спирам да гледам и нещо ме накара да пипна болтовете на задна лява гума - и петте хлабави. На ръка се въртят. Стегнах ги и тропането изчезна.

На следващата смяна викам на момчетата: "внимавайте с болтовете" и им разказвам какво съм патил - те викат - "пробвали са да ти крадат джантите... не може ние да сме сгрешили" .

 

Не ги обвинявам, стават грешки. Пак там си ходя за гуми, ама вече ги гледам в ръцете и си проверявам после сам всичко за да ми е мирна главата.

 

Та при мен са случайни грешки от умора или заплес, ама ако съзнателно, някой ти краде здрави части от колата или лъже, че е сменил, а в всъщност ги гепи - тогава вече е подсъдно.

Всеки действа според опита, който е натрупал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ремонт без присъствие на Собственика - 50 Лева;

Ремонт с присъствие на Собственика - 100 Лева."

 

Директно вадя 100 Лева и не питам дали въпросният Ценоразпис е Шега или не..

 

 

Хахахаха

Ако извади 100 лева всичко се променя! Веднага му се дава столче (кво столче бе кресло направо) дава му се кафе и пепелник и днескашен вестник а монтажника почва да се занимава с колата!

Тогаз идеята автоматично се променя на докат гледам си правя кефа!

Ама кой ше ти даде 100 лв?! отгоре!

Иначе причината за висенето на собственика е съвсем травиална: Губи ти време с въпроси и акъли! И една работа дето се върши за 1 час отиват 3 часа.Отделно работи се под напрежение! И не всички го издържат! И понякога майстора вместо да мисли за колата той мисли колко е досаден собственика и съответно без да иска прави грешки! Някой път самия собственик урочасва! Особено пък ако е заплетен проблем и трябва да се мисли!

Затова има правило как се избира майстор хем да е качествен хем да не те одира ама ако го кажа ще се обидят някои и затова си трая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stanley" - Каква умора? Какъв заплес? Магистрала. Гума пада. Автомобил се преобръща. Човек Умира. Умора от какво? От много Работа? Всички Работят за 20 Лева а тези за 1 Лев? Защо? Защо не се почиства корозията от главината и да се смазва? Има високотемпературни греси за дребни Пари?

 

До "mishoo" - ТИ хубаво се смееш, но.. Аз ги разбирам Майсторите. Не е хубаво някой да ТИ виси на главата и да ТИ гледа в ръцете. Но нека и ТЕ ме разберат - патил съм прекалено много. Техническите ми познания за автомобилите вече не са на ниво нула, че да ми говорят невярни неща. Не казвам, че знам всичко. Но поне разсъждавам. Влагам мисъл. Не бързам с решенията. Интересувам се. Пък и - ВИНАГИ Майстора може да каже: "Това не го мога, това не го разбирам, това не го знам!". Вече, като една наносекунда след някакъв въпрос, чуя: "Да, да, няма проблем!" значи 99% нещата няма да са наред. Някой ще го нарекат - негативизим, за мен е просто житейски опит..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм се нагледъл на какви ли не поразии причинени от "читави" майстори напълно споделям мнението на tuningmania, а лошата слава на Еуратек сервиза не помага много за спокойствието ми. В нормални държави Майсторите имат застраховки (лекарите също) и ако причинят щети от немарливост, незнание, умора етц. тези застраховки покриват щетите на потърпевшите. Само в БГ оставяш една торба пари за ремонт и ако не си доволен пиеш една студена вода и отиваш при друг майстор да оправя щетите на предния и така forever.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "stanley" - Каква умора? Какъв заплес? Магистрала. Гума пада. Автомобил се преобръща. Човек Умира. Умора от какво? От много Работа? Всички Работят за 20 Лева а тези за 1 Лев? Защо?

Съгласен съм за рисковете. Искам да кажа, че грешки стават навсякъде. Сервиза за гуми е ТОП, не работят евтино и разполагат със най-съвременна техника, но човешкия фактор няма как да се елиминира.

Затова казвам, че никога не е излишно да сме предпазливи и да не се предоверяваме. Това, че една услуга е скъпа, не значи винаги, че е качествена. Това, че един сервиз е официален, не значи че не правят грешки.

Това, че 100 човека са написали че са доволни, не значи, че на моята кола няма да о*ерат нещата. 

Защото ако думичките "чест, авторитет, реноме, репутация" значеха нещо в днешния ден и нашето общество, като покажеш на някой, че е сгрешил, ще се извини и ще си коригира нещата, а сега ти казват "гледай си работата" или "... и какво ще направиш".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "mishoo" - Времето казваш е ценно? А евентуалните проблеми, от неразбиращи колко не разбират Майстори, нищо не струват? Лично аз - за Официален Сервиз, не искам да чувам. Аз си имам една теория, подчертавам, за себе си - в Регистрационния Талон на моята "Skoda" пише Трите Имена на Човека, който взима крайното Решение, в случая - моите. За да съм още по-ясен - аз съм от онези Хора, където, като видят от онзи вид (не знам защо наричани Шеговити) Ценоразписи:

 

"Ремонт без присъствие на Собственика - 50 Лева;

Ремонт с присъствие на Собственика - 100 Лева."

 

Директно вадя 100 Лева и не питам дали въпросният Ценоразпис е Шега или не..

 

Но, всеки си носи Кръста :)

 

Не знам с неразбиращите майстори какво имаш предвид, но ще ти кажа история. Карам напоследък един джип (няма да споменавам марки и фирми), който е на няма година и на 20К километра. Колата бие в дясно.

Първо ходене в представителство - "оправили сме я" - Оправили сте я, ама друг път.

Второ ходене - "Абе отиди нам си къде на реглаж, че им е хубав стенда с лазери и нам си кво". Отивам, правят, баланс на гуми, реглаж - колата бие.

Трето позвъняване - "Абе отиди нам си къде на реглаж (второ място)." Нервирам се, отивам при Евгени в Трансексперт, че му имам доверие. Пред мен се прави реглаж и баланс, знам, че всичко е ток. Изкарвам колата - бие в дясно.

Четвъртно позвъняване с обяснение за рекламация с юрист - ТА ДААААААА! Ма то имало фабричен проблем, ма то имало предписания, ма докарай я.

Ма да ви го туря ФОСТАТА, щото докат лизинга не им беше изсипал 150К се държаха като ощипани госпожици и целуваха лявата, дясна бузка и по средата, след това кучета те яли... И 200 кинта за реглажи и баланси и сборно два утрепани дена - няма кой да ми ги върне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "sauber" - Моя случка.. Карам Служебно "Audi Q 5" закупено ново, от "Porsche Sofia Zapad". Скърцат му спирачките при спиране. Първо ходене в "Porsche Sofia Zapad" с това оплакване - оставете Автомобила, НИЕ ще ВИ се обадим кога да дойдете да го вземете! Взимам Автомобила - след 2-3 дни пак започна да скърца. Връщам се втори път. Отново ми се казва да оставя Автомобила. Оставям го. Обаждат ми се, че е готов. Направили някакъв прорез в накладките. Чешам се по главата - сигурно е такова предписанието на "Audi"-Германия. Знам ли - "Audi" е Премиум Марка а аз само до "Skoda" съм дорасъл умствено. Взимам го. След седмица пак скърца. Отивам трети път. Обявява ми се, че трябва да се сменят четирите диска и всички накладки. Фактурата по спомен е над 2000 Лева. Взимам си всички стари дискове и накладки. Взимам Автомобила - след още една седмица пак започна да скърца. Връщам се и провеждам среща с някакъв Шеф. Пак ми се казва да оставя Автомобила. Казах, че няма да го оставя и ще пиша на "Audi"-Германия. Шефа на Сервиз "Porsche Sofia Zapad" ми заяви с ехидна усмивка, че предварително знаел, какво ще отговорят Германците а именно: "Нормални Експлоатационни Шумове". Излишно е да казвам дали повече ще стъпя в "Porsche Sofia Zapad", даже и ако съм тичал 100 километра и искам чаша Вода. Случая мога да потвърдя с Фактури. Сега съм доволен, че вече за доста ремонти ходя другаде и една милиардна от Стотинката няма да дам повече на "Porsche Sofia Zapad". Ако видиш дисковете и накладките, които си прибрах, колко са дебели, ТИ лично ще ходиш да им теглиш една дълга на "Porsche Sofia Pazad, въпреки, че нямаш абсолютно никакво отношение към случая..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Порше накараха един приятел да си продаде чисто новия Тоуран, защото в продължение на половин година му обясняваха, как било нормално на кола на 200 (подчертавам - ДВЕСТА километра) да вие турбината, че те така си виели по принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Izolini" - Ха-ха.. ТИ не знаеш ли, че само и единствени ТЕ в Галактиката разбират от Турбини? Майко, колко Мъка има по този Свят. Дано всяка една секунда, един Човек разбира, колко са зле тези в "Porsche Sofia Zapad"..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.