Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 105 търси своя спасител


AZNP

Recommended Posts

Здравейте, драги колеги! Преди да стигнем до същината на темата държа да подчертая желанието си на господа модераторите да не местят темата в раздел "Купува-продава", защото характерът й е малко по-специфичен и се отнася само за любителите на по-старите Шкоди, благодаря за разбирането.

 

Малко предистория:

 

Август 2015 година карах своята 120-ска като ежедневна кола. След поредната обиколка из столичните магазини за резервни части за добре познатите/непознатите ни соц возила се придвижих към източната част на град София, за да свърша работа на един приятел. Тя се състоеше в това да отидем до квартал Х, където  господин У щеше да му подари телевизор "София 22", но приятелчето нямаше с какво да го докара до тях, та натоварихме се на кака Албенка и поехме напред към тайнствената мисия. Пристигнахме благополучно, качихме стария сандък на задната седалка и съдбата реши, че е време да се намеси... Безотказният чешки мотор реши, че е време да си почине и колата твърдо се възпротиви на това да запали, въпреки многократните опити. Започна се с кабели, свещи, делко и тн. и пак не иска и не иска. Тогава стигнахме до "умното" решение да я бутнем надолу, защото улицата представляваше дълъг наклон. Добре, ама ефект нулев. Наклонът свършваше с остър завой, който взех с триста зора и о, чудо! Тя запали. От десния тротоар се приближи симпатичен чичка заедно със жена си и почука на страничното стъкло, аз му отворих и той ми сервира, че имал много части за модела. От приказка на приказка просто изключих, че бях блокирал улицата и зад и пред мен се бе събрала дълга колона от съвременна скрап. Надуваха се клаксони, които ме изкараха от транса и поисках телефона на човека, а през това време новият собственик на стария телевизор вече беше успял да догони колата и запъхтян влетя в купето. Прибрахме се безаварийно, с човека свършихме работа. Е, вярно след няколко месеца, но това е без значение предвид крайния резултат. Случката остана като един приятен спомен до месец май 2018 година, когато в левия ми джоб извибрира  старата NOKIA и на нейния стар черно-бял екран се изписа номера на въпросния човек. Вдигнах и последва въпроса: ти помниш ли кой се обажда? Веднага се сетих и си помислих, че може да е изровил нещо от мазето или от вилата, но работата беше съвсем друга. Пред блока, в който той живее негов съсед държи синя Шкода 105, която вече не кара и се чуди какво да я прави. Бях запитан дали аз искам да притежавам това бидонено синьо автомобилче. Трудно ми бе да кажа веднага да или не, затова просто казах, че ще помисля, а ако не ще търсим друг мераклия.

Вихърът на ежедневието ми помогна да забравя за този случай до  9.VII. 2018 г.. Яхнал вече якия представител на руската школа по неведоми пътища господни се озовах пред блока на човека. След мен спря лъскаво ново ауди с красива дама зад волана, от който слезе той. Не го бях виждал от 3 години, но веднага го познах. извиках го, той ме позна,но  по-трудно, а пък аз му припомних за Шкодата и го накарах да се обади на собственика й, за да го попитаме дали е съгласен да я пусна тук, пък дано намери своя рицар. Дадена ни бе зелена светлина и ето ме пред компютъра, а вас втренчени в старателно изписаните редове с глупости, които ви поднасям най-любезно.

На този етап успяхме да убедим собственика да не я дава за скрап. При сериозен интерес мога да съдействам.

Ето и малко снимки на колата:

 

038697664.jpg

038697665.jpg

038697666.jpg

 

Телефонът на човека е 0894 305 994 , колата се намира в град София. При всякакви въпроси, моля обадете се на посочения номер.

Редактирано от AZNP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.