Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Fabia... или почти нова? И от къде?


Grace

Recommended Posts

  • Отговори 67
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Grace

    24

  • Моджо

    11

  • The Best Forman

    6

  • zloQQ

    4

Най-много писали в темата

Голямата "екстра"... Имам на едната кола и не я ползвам. За ФОбията съм купил седалки с подгрев, ключетата и цялата инсталация и три години вече ми стоят в гаража..., така де, за рождения и ден, като янгтаймер може и да я има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, ти си си “подложил” и не си коректор в случая с подгряващите седалки :)

Аз и на двете октавии имах/имам и си го ползвам с голям кеф. Навигатора - т’ва ѝ е първата работа зимата, след като се качи в колата. Друго си е, да ти затопля нещо задника :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствена полезна екстра (за хората , които нямат гараж) е подгрева на волана , а за лъзгащите се по кожени седалки - да не сте вземали тез тенекии (зимата студ , лятото пари) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Генчоооуууу! Не е нуждо да е кожа, че да ти в готино с подгрев бре! На сегашната кола не е кожа и си е чудно! В интерес на истината, преди с кожения салон, по-бързо и добре се усещаше подгряването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фамилните 5-6 коли, всички без 1 имат отопление на седалките. Само една от тях е с кожен салон.

Включително Fabia-та от аватара ми е със :) Незаменима екстра зимно време. Особено когато колата се кара на къси отсечки и няма време да загрее като хората (Седалките загряват за секунди).

Редактирано от Grace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За къси разстояния да, но само ако си без гараж. Иначе пак се губи смисълът.

За тази с подгрева, ако ми изпадне спортен волан с подгрев, веднага го отнасям. А чичо Манчо ще държи отворен чадър да не капе от дупката на тавана.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.12.2019 г. at 8:49, Typi_taratajki написа:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11574077668653186

Отиваш и се пазариш :) Може да смъкнат. Само да вметна, че подгряването на дупето не е от най базовите екстри ;) 

 

Grace е отнесла колата. Обявата не е активна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм - беше неактивна още като я отворих и аз. ?

 

Иначе за отоплението - и със и без гараж - без отопление на седалките зимата е като без климатик лятото - разбира се че може, но не е никак гот.

Едната кола има и отопление на волана - също гот, но това е "следващото ниво" след седалките. Не ги заменя в никакъв случай.

 

Редактирано от Grace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подгрев, и изобщо не ми е в топ списъка от екстри, даже изобщо не е там. Виж подгрев на волана е друга работа, макар че и той е ок само ако е -15 навънка.

Освен това, щото е секънд хенд, предпочичам кола гола кат пушка, но изправна и на малко км, отколкото трошляк, ама с "екстри". И никога липсата на някаква "екстра" няма да ме спре да си взема кола, която е ок, ама я нема великата и жадувана "екстра".  Но на вкус и на цвет....

Ако треа изброявам списък от "екстри"...дет са ми "важни"

1. Подгрев ПРЕДНО стъкло

2. Темпомат- по възможност активен

3. Шибидах или стъклен покрив

4. Въздушно окачване ако това е екстра.

И..това е, няма повече.. Свързани са с каране, не с возене.

На ГАЗ-ката немахме такива работи..единствената екстра беше "ръчна газ" :)))

ПП. От по-модерните - лазерни фарове

В лидъла има а по 20-30 лв постелки дет са подгравят... примерно. От друга страна аз никога не тръгвам със студена кола, паля я , прибирам се да се обличам, след 15-на минути като тръгна се е размразила и стоплила.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето... всеки е различен :) Нито една от твоите топ 4 не влиза в моите топ 5 :) А ги понзавам всички добре като екстри.

Което не значи разбира се, че не може да се направи никакъв компромис, ако пък притежава значителни други достойнства. Екстрите не отменят общото състояние/пробег и т.н.

 

Редактирано от Grace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Моджо написа:

...

1. Подгрев ПРЕДНО стъкло

2. Темпомат- по възможност активен

3. Шибидах или стъклен покрив

4. Въздушно окачване ако това е екстра.

И..това е, няма повече.. Свързани са с каране, не с возене.

На ГАЗ-ката немахме такива работи..единствената екстра беше "ръчна газ" :)))

ПП. От по-модерните - лазерни фарове

В лидъла има а по 20-30 лв постелки дет са подгравят... примерно. От друга страна аз никога не тръгвам със студена кола, паля я , прибирам се да се обличам, след 15-на минути като тръгна се е размразила и стоплила.


С такива екстри в топ 4-5...много стесняваш кръга за покупка :)

А относно подгряването, винаги съм се чудел на хората дето оставят колите да работят на място. Едно, щото е абсолютно безмислено, и второ - щото въздуха е много чист, та...да го пречистим още малко. Ама нема лошо! Човек е хубаво да мисли за собствения си комфорт, не за пешаците около колата. 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На село си оставяме така колите. В града не знам как е. 

А около колата освен трева и некоя и друга котка няма хора. 

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, болшинството мисли за себе си само! Независимо дали е на село или на градо̀! У гена ни е включен егоизма! Както казва един приятел - “Затова и успяваме в индивидуалните спортове, а нямаме отбор. Затова и имаме единични успели хора, а като народ сме на дъното. Затова градинките са пълни вместо с деца, с паркирали автомобили. Затова жилищните блокове се разпадат, докато апартаментите вътре са лукс. Защото всеки гледа само собствената си ш****а паничка...”

Ама изместваме темата :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш точно на Шкода виж тук https://autotechnica.mobile.bg/

Това са usedcars от представителството на Сеат.

Има интересни пък и доста често излизат нови предложения, понякога и Шкоди.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
На 21.12.2019 г. at 9:20, Моджо написа:

Имам подгрев, и изобщо не ми е в топ списъка от екстри, даже изобщо не е там. Виж подгрев на волана е друга работа, макар че и той е ок само ако е -15 навънка.

Освен това, щото е секънд хенд, предпочичам кола гола кат пушка, но изправна и на малко км, отколкото трошляк, ама с "екстри". И никога липсата на някаква "екстра" няма да ме спре да си взема кола, която е ок, ама я нема великата и жадувана "екстра".  Но на вкус и на цвет....

Ако треа изброявам списък от "екстри"...дет са ми "важни"

1. Подгрев ПРЕДНО стъкло

2. Темпомат- по възможност активен

3. Шибидах или стъклен покрив

4. Въздушно окачване ако това е екстра.

И..това е, няма повече.. Свързани са с каране, не с возене.

На ГАЗ-ката немахме такива работи..единствената екстра беше "ръчна газ" :)))

ПП. От по-модерните - лазерни фарове

В лидъла има а по 20-30 лв постелки дет са подгравят... примерно. От друга страна аз никога не тръгвам със студена кола, паля я , прибирам се да се обличам, след 15-на минути като тръгна се е размразила и стоплила.

Привет на  всички :)

С  риск да  разводня малко темата, ще  си позволя  да  споделя  мнение .

Относно ТОП - 4

1. Подгрев на предното стъкло не  съм ползвал и не мога  да кажа нищо, но предвид  топлите зими в последните години , сигурно е по-необходимо в  друго държави с по-студен климат.

2. Темпомат - за дълъг път със сигурност е голямо  удобство (особено ако е  активен) , но ако става  дума  за  Фабия , която е по-скоро "градска" кола ,надали е  толкова  необходим. Иначе  съм съгласен, че  това е  наистина от ТОП  екстрите

3. Стъклен покрив или шибидах - със  същите аргументи както за  номер 2 - за градска  кола надали е най-удобното нещо. Като минус бих споделил това, че  Шибидаха изисква грижи и допълнитена поддръжка ( при дъжд  може да  има теч ) , респективно  допълнителен разход на  средства и най-вече  време.

4. Въздушно окачване - пак се  съгласявам  генерално за  огромната разлика в  комфорта и  възможностите за  регулиране, че са  голям плюс. Другата страна на медала - грижите  и нервите  при евентуален проблем  също са сериозни ( без  да  става дума за  разходите).

Предвид това как започва темата и някои коментари в последствие, явно се  търси  малка, градска кола, която да  пести време и нерви в натоварена  среда.

За лазерните фарове имаше няколко клипа  в "тубата" и се  оказа, че не всички с етикет "лазерни" наистина  светят толкова  по-добре .

Подгрева на седалките  по мое лично мнение , наистина  е  доста полезна екстра имено  за кратки дистанции, когато колата  все още  не е загряла  добре.

Подгрев на  волана - в комбинация  с подгрева на седалките ( когато става дума  за градско каране до 10-15 км)  според мен до някъде обезмислят автономна печка, а като съотношеие  цена, смятам че са  доста по-приемливи като  цена.   Не мога да кажа дали се предлага подгрев на  волана за по-малките класове автомобили , но може би е  интересно да се помисли за възможности за добавяне :)

Както много колеги  споделиха, всеки има  собствена гледна точка.

Аз  бих препоръчал да се търси колкото се може по-високо ниво на оборудване, дори и на повече километри.  Високите нива оборудване понякога  доста се  различават от подобен модел средно оборудване. Или поне това са моите лични впечталения и избор.

Успех

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.