Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв багажник за велосипеди за Шкода Октавия


stanimir_savov

Recommended Posts

Здравейте! Имам Шкода Октавия хечбек, 2005г. и искам да си закупя багажник за велосипеди за задната врата, понеже нямам теглич. Насочил съм се към Thule 9105, но ми казаха, че може и да не стане. Четох в нета и листовката на багажник 9103 и 9105 и в двата го няма модела на Шкодата, но го има този от 1998-2004. Не е ли същата Абсолютно задна врата като при мен? Какви багажници ползвате в моя случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Прегледах няколко каталога и според тях, на хечтбек О2, Thule нямат актуален модел който да стане.

Просто задното стъкло е доста скосено и цялото тегло трябва да отиде в бронята.

Така или иначе, тези багажници са доста непрактични, разчита се на текстилни ленти и упора в стъклото, отделно винаги педали и или нещо друго се докосва до колата.

Багажника за теглич е по-практичен, но наистина проблема е наличието на теглич.

Най-простият модел е Thule Xpress 970 (не се отваря задната врата когато е мотниран), след това с опция наклон на 45 градуса е Thule HangOn Tilt

По-солидните модели (платформа) са Thule 9502/3 (btw, имам 9502 за продажба ), следващите просто са с беузмни цени.

Третият вариант е покрива: Напречни греди, ако е комплект на Thule: трябват греди с дължина 127см (Thule 769/869/969), захвати (основи) 750/754 и монтажен комплект от планки: Thule 1360 (за 750), Thule 1594 (за 754). И двата 1360 и 1594 стават на колата, 1594 не става за 750, 1360 може да се монтира и на двата варианта.

Ако има греди на покрива, не е нужно багажника да е на Thule (моделите са Thule 591, 598, 561, 565, 569, последните походящи за шосейки/карбон и ли ако си с някое мега криво XC/enduro/DH), а може да е на всяка една марка.

http://www.autototal.ro/download/Cataloage/THULE_Catalog%20bare%20transversale.pdf

https://www.thule.com/en/bg/bike-rack/trunk-bike-racks?q=LhJqDdBiz

http://www.escadra.bg/thule-trunk-bike-racks

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези за задната врата не са добро решение, казвам го от опит! Най-добре си вземи едни оригинални напречни греди, които се вкарват в предвидените за тях “дупки”. И после, кое да е Thule ще ти свърши работа. Или Montblanc. В този случай, ако решиш оригинални, гредите са “квадрати” и са на много добри цени (аз моя комплект го продадох за 60 лева). Просто ти трябват планки за закрепване на стойките за колелата за квадратни греди. Ако решиш и гредите да са маркови - ще е по-дебело като цифра, но пък по-удобно за сваляне/качване на самите стойки за колелата поради наличието на жлебове, в които просто пъхаш планките на стойките и затягаш :) 1-2-3 и си готов! Успех и да щракнеш снимки на колата с колелата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж този вариант: https://ivtec.bike/produkt/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8-ivtec/

 

Препоръчаха ми го няколко човека. Бил много пректичен и поне според мен държи колелетата точно там където трябва - кормило, седлака/рамка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж този вариант: https://ivtec.bike/produkt/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D0%B4%D0%B8-ivtec/

 

Препоръчаха ми го няколко човека. Бил много пректичен и поне според мен държи колелетата точно там където трябва - кормило, седлака/рамка.

 

Това е българска разработка, не изглежда лошо, въпреки, че пак се разчита на текстилни лени да държат колелото?!?

Някак си, не мога да преодолея момента при който караш със 100-110км/ч и трябва да спреш екстремно и мислиш, че само лентите държат тежеста в хоризонтална посока.

И обръщането на колелото е една идея странно, трябва да го сложиш първо на земята обърнато и тогава да го вдигнеш, не знам колко хора с карбонова рамка биха правили това упражнение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте подхванали темата за багажници, някой може ли да препоръча багажник за тавана, който да събира нормално планинско колело Enduro/AM.

В момента имам най-обикновения стоманен модел на Thule (не му знам точния номер) и едвам събира рамка размер S.

Не държа да е Thule, а по-скоро да е здраво и на поносима цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сте подхванали темата за багажници, някой може ли да препоръча багажник за тавана, който да събира нормално планинско колело Enduro/AM.

В момента имам най-обикновения стоманен модел на Thule (не му знам точния номер) и едвам събира рамка размер S.

Не държа да е Thule, а по-скоро да е здраво и на поносима цена.

 

Моделът 598 е адаптиран за такива рамки, проблема е, че наклона голям и обикновено е доста дебел профил, за това са променили конструкцията на захващача за да може да обхване рамката.

Иначе има и вариант, да се махне предната гума и да се използва багажник за закрепване на вилката, доста е здраво.

Има и специални адаптери за ос, защото съм сигурен, че с ендуро си с ос на предната капла.

Aз, позвах такъв модел, но минах на теглич, държеше колелото като заварено:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият вариант ми харесва, но цената му е малко солена. Интересното е, че като ходих да ги питам в SLS ми казаха, че няма да има разлика между евтиния и скъпия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам стойки дето хващат доста добре и широки рамки. Не им знам модела обаче. Пише 515-0192. До сега не съм имал никога грижи с каквото и да е! Варианта за модел с проходна ос е най-устойчив, но сглупих като купувах, че не отделих достатъчно време да потърся, а взех набързо нещата, че бях пред пътуване. Но въпреки т’ва - много съм си доволен от багажниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем с ширината рамката, а с дължината на багажника.

Ето как изглежда XC колело размер S. Предната гума стига до предния ръб на багажника.

Качвал съм XC колело размер L и там предната гума леко стърчи и се клати повече при движение.

Зад задната гума има предостатъчно свободно място, но лостът, който държи рамката не може да се премести назад.

 

2v80ffl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че гредите трябва да са с дължина 127 см. А имате ли впечатления от т.нар. универсални напречни греди, като ценовия диапазон е в рамките на 90-180 лева или само Thule трябва да гледам. Впрочем нямам специални отвори на тавана, ще ми трябват тези със захващане между вратата и улея на капака, нали така? Да ми насочите към магазин или търговец с евентуален първоначален монтаж. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам, че гредите трябва да са с дължина 127 см. А имате ли впечатления от т.нар. универсални напречни греди, като ценовия диапазон е в рамките на 90-180 лева или само Thule трябва да гледам. Впрочем нямам специални отвори на тавана, ще ми трябват тези със захващане между вратата и улея на капака, нали така? Да ми насочите към магазин или търговец с евентуален първоначален монтаж. Благодаря.

За О2 хетч, по-нагоре в темата, но все пак: Напречни греди, ако е комплект на Thule: трябват греди с дължина 127см (Thule 769/869/969), захвати (основи) 750/754 и монтажен комплект от планки: Thule 1360 (за 750), Thule 1594 (за 754). И двата 1360 и 1594 стават на колата, 1594 не става за 750, 1360 може да се монтира и на двата варианта.

Монтаже е между вратите и тавана, има фабрични фиксиращи отвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте.

Пиша в темата на колегата, за да не създавам нова.

Шкода Октавия 1 (комби).

Има надлъжни греди.

Търся си напречни греди и стойки за 3 броя колелета (съответно 29" / 26" / 24").

В Емаг попаднах на това

напречни греди за шкода

Някой мнение за тези греди. Малко ми се увижда цената.

 

Иначе има малко по-евтини:

напречни греди

 

А за стойки гледах тази:

стойка за велосипед

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важно е да знаеш, квадратите (за захващане) на стойките за колела към гредите с какви размери са! Туле мисля че бяха 2х2 см.  Защото гредите са с канали по 1,5 см. или 2 см. Оригиналния на Шкода мисля е Туле (без надписи). Тук имаше колега, които поназнайва за багажниците и продава греди. Има тема в раздел “продажби”. Консултирай се с него - сигурен съм, че има отговор на въпросите ти. Аз си взех греди от ЛИДЛ - много готини и на безобразно ниска цена. Но се оказаха с тесни отвори (тогава не знаех, че са различни - мислех, че е някакъв стандарт). И си взех от колегата, който споменавам оригинални греди за моята кола, които са чууудни! Успех и да се похвалиш със снимки! То и сега има тема за колела - може да пуснеш инфо и да споделиш къде се разхождате с двуколесните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.