Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сваляне дясно огледало при задна скорост


chaveto

Recommended Posts

Днес суперба отиде за ТО. Казах на човека който го закара да говори с приемчика и да го накара да ми активират сензора за дъжд, да премахнат досадния звук който се издава когато се свърже телефона през блутут и когато включа на задна дясното огледало да слезе надолу и после автоматично да се върне където е било. От трите неща е активиран само сензора за дъжд. За блутута казали, че имало от къде аз да си го изключа. А за дясното огледало било възможно само ако седалките ми били електрически.

Имали ли нещо такова за огледалото или просто не са искали да го направят. Защото гледах клипове по нета където хората активират и деактивират какво ли не, но с програма и кабел.  

Също така имам две настройки за огледалата, но нищо не се случва с тях. Сега не помня какво пишеше и утре ще направя снимка да видите. 

Суперб 2 2014 накрая   DSG 4x4 170 к.с  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно са ти казали за ел. седалките и падането на дясното огледало. Не знам дали може да се “излъже” да става и без ел. седалки. Настройките - вероятно са дали да се сгъват или не при заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За огледалото гарантирам и аз, че са необходими ел. седалки. Мисля, че са заедно в пакет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са необходими. Аз нямам такива, но огледалото го направиха да пада (не в сервиза). Работи си.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са необходими. Аз нямам такива, но огледалото го направиха да пада (не в сервиза). Работи си.  

И аз така разбрах от нета, че става, но явно ще ми трябва друг човек. Защото не знам какво са правили, но в момента постоянно ми свети лампата на таблото за изгорели крушки. Принципно ако фаровете не са включени и записва грешка, защото съм сложил ЛЕД, но сега нищо не гаси лампата. За блутут прерових менюто и няма как да го направя да не дрънка като се върже. Сензора за дъжд поне работи  :banger_2:

Иначе това което имам за огледалата: individually и both mirrors нищо не се случва и при двете положения. При заключване се прибират само ако натисна втори път ключа и след това като запаля се отварят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На о3 може да се направи да пада и без ел.седалки. Но не знам дали мобе да стане на с2, той е едно поколение назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

При мен е активирана допълнително тази функция и работи, въпреки че предните ми седалки са с изцяло ръчно регулиране.

Потвърждавам, че има възможност да се направи да "пада" дясното огледало при превключване и без да имаш електрически седалки. Само трябва да се пипне през кабел, след което се появява настройка за това в менюто на MFD-то. Естествено не мога да потвърдя, че е възможно за всички автомобили от това поколение. Трябва да се има предвид, че функцията (макар и активирана) работи само и единствено когато джойстика за настройка на огледалата е на позиция дясно огледало (при всички останали позиции огледалото не "пада").

Що се отнася до човек с кабел, способен да го направи, то той е ясен - присъства в белия списък. Но това вече са го написали колегите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща зависят (вероятно) и от комфорт модула. Предполагам и от т’ва дали ще е Супърб или Октавия, защото вероятно са различни модулите им. Активирането не би трябвало да е трудна задача, но е задължително да има какво да се активира. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма спор за това. При положение, че моя Superb е 2012 и може, не вярвам на такъв от 2014 да е с по-орязан модул. Въпреки всичко не пречи да се пробва. А на мен мисълта ми беше по-скоро, че седалките с електрическа настройка не са задължителен фактор за активирането на тази опция на огледалото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модулът е задължителен, защото в него се помни нормалната позиция на огледалото.

Не виждам как автомобил без електрически седалки може да сваля огледалото и да го връща на правилна позиция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че при ел. седалки опцията за памет на огледалата я има за да се местят според това което е запаметено. На Пасат съм сменял машинка на стъкло и там въпросният модул беше в самия мотор. Затова най вероятно го има, но трябва да се активира. Ще видя как седи въпросът с гаранцията и ще разгледам белият списък. Тогава ще мога да потвърдя дали ще стане и без ел. седалки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модулът е задължителен, защото в него се помни нормалната позиция на огледалото.

Не виждам как автомобил без електрически седалки може да сваля огледалото и да го връща на правилна позиция...

Мога да демонстрирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, извинявай за въпроса, да не се засегнеш...Джойстика за огледалата ти на R (дясно огледало) ли е оставен? Защото VAG-а сваля огледалото само ако е там. Ако е на неутрална, ляво, подгряване и т.н. - тц.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...
На 4.07.2018 г. at 22:11, komitoff написа:

Той човекът е ясен. Виж белия списък. Винаги е на едно от първите места.

Може ли контакт на този колега от форума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.