Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia : скриваща се навигация в таблото


Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

От край време ми се въртят идеи около жабката, тайника или както се нарича мястото с отварящия се капак отгоре над центгралните въздушни отвори на таблото при Октавиата ( не знам да го има другаде това). Но, разбира се, самият тайник не събира особено много, та без 'труд и техника' няма как да постигнеш особени резултати.

Направих си малко проучване, и попаднах на следната тема в Брискода, може би някои от вас вече са попадали на нея :

 

www. брискода. нет /forums/topic/275231-how-to-permanently-install-a-garmin-in-the-dash-panel-storage-compartment/ ,

 

 

В тази тема, един, а после и друг ентусиаст, обясняват как са нагодили така тайника, че отваряйки се капака, да се показва и прибира не особено голяма афтърмаркет навигация тип панел, която обикновено бихте закрепили с вендуза и тн.

Някой от вас играл ли си е с въпросния тайник? Не съм сложил темата под 'Сам се справих', защото някой друг го е правил, не аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода копира яко от БМВ, после симпли клевър за нещо, което баварците са направили преди 10тина години. В случая БМВ Х3 Е83 там е фабричната навигация, която се вдига или стои скрита. А ако е само радио, отгоре е отделение за вещи, като при Октавията. Има изскачащи навита с андроид за Х3ките, но ще е сериозно преправяне за Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Може, може в разни други марки да е дори още по-елегантно измислено, но тук става дума за занимавки за ентусиастите. Ето за нещо такова иде реч:

 

post-41230-0-99369400-1368042145.jpg

 

По едно време дори преди година бях попаднал на някакво грандиозно китайско изпълнение, което се продава като готово решение,  което заменя целия модул с въздуховодите и отделението, и вървеше с popup механизъм който вертикално вади някаква китайска навигацийка, но нямам представа къде го гледах. Ще се разтърся.

Редактирано от Jisan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих го, пак в брискода (кой би очаквал): брискода /forums/topic/335741-aftermarket-dash-mounted-satnav/

 

Всъщност, не се прибира, а е статично, което е огромен минус.

 

13639322270.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, колега, в тази секция темите обясняват до най-малката подробност. Зависи какво точно търсиш да постигнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.