Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблеми с Шкода Yeti 2011 1.4 TSI


stkoev

Recommended Posts

Здравейте съфорумци,

 

За пореден път светна чек енджина на моето Yeti 1.4 ТSI. Пиша с надежда за насоки. Историята е следната:

 

1.Колата е купена чисто нова от ЕТ. Още на 6-7 месец  2-3к километра светна за първи път. Нямаше нищо осезаемо. Отидох в ЕТ веднга казаха софтуерен проблем и ми я върнаха

2. 3-4 месеца по късно пак, този път се усещаше придърпване - все едно лош бензин(сипвах само в Шел). Отидох при тях и този път пак свалиха диагностиката, пратиха я в фабриката - и от там им казаха проблем с дюзите. Те смениха и 4те. И ми я върнаха

3. На година и половина пак същата история. Пак гледаха седмица 2, казаха някакви сензори са сменени и пак софтуер

4. След около година пак. Този път след лека караница, почнаха сериозен ремонт. Стоя при тях сигурно 20+ дена. Сменени колекотри за изгорели газове, свещи и какво ли още не. 

5. И така всяка година визита до изтичане на гаранцията с резултат ок работи около година и пак.

6. Все така класическото придърпване и светване на лапата за двигател. Този път накарах да ми изчистат резервоара за всеки случай - беше чист но го направиха... Бензим само в ОМВ. Следва отиване в Текексперт. От там ми казаха че има грешки за сензорите които са за турбото, смениха ги и 2та.

7. Това задържа дълго време над година и половина този път. Преди 2 дена почнаха пак проблемите, светна лампата, и този път има някаква нестабилност в оборотите по слух. На самият оборотомер игра не виждам. Чакам Трансексперт да отворят следващата седмица и да ходя пак при тях. За справка колата е на почти 7 годишна, и на около 40к км - карам доста малко и предимно градско.

 

Моля за съвет и насока?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Йети, май са го сглобявали в петък. 

Според мен Трансексперт + Пепино. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Утре я оставям на Пепино и Трансексперт. Ще пиша как е минало.

Редактирано от stkoev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетата от Трансексперт е прегледаха и пак видяха код за 2та турбо сензора. Този път само изчистиха грешката и проблемите изчезнаха напълно. Както винаги е удоволствие човек да отиде при тях!

 

Препратиха ме към Пепино. Ще ви държа в течение !

 

Но мантрата Трансексперт + Пепино си е в сила.

 

Мерси за съветите на всички.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пепино погледна копютъра и според него е напълно наред. Но след всичките репомнти, механиците в ЕТ са пропуснали да направят адаптация на двигателя. Поигра си 30тина минути да направи възможните адаптации. Не знам дали проблема е решен трайно, но двигателя е от типа на 30-40% по тих със сигурност. 

Да видим какво ще стане :)

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.