Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия G-Tec 1,4 110кс. Vision


Recommended Posts

Здравейте колеги.

На 09.05.2018г  получих Skoda Octavia G-tec ( метан ) 1,4 110 кс ниво Vision. Още няма месец, а успях да  мина около 3300км, за скромната сума от около 160лв ( едно зареждане с метан около 15 кг при цена от 1,09кг/л) тези 15 кг стигат за около 300-320км.

 

Допълнителното оборудване е :

+ електрическо отваряне на капака на багажника

+ интериорно осветление в краката на пътниците отпред и отзад

+ интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори за паркиране

+ Auto Light Assist - автоматично превключване на къси и дълги светлини

 + Full led задни светлини

+ Подргяване на дюзите на стъкломиячната уредба

+ KESY  - система за безключово отключване на автомобила и стартиране на двигателя и алармена система с обемни датчици

+ Независимо подгряване на купето с дистанционно управление

 Цвят - Сив кварц металик.

 

Да в началото бях малко скептично настроен това ми е първият чисто нов автомобил изкаран от магазин ( чувството е уникално и го пожелавам на всички колеги, които не са го изпитали).

 За изминалите 3300 км мога да кажа, че колата е перфектна, пълна с много екстри изброени в нивото на оборудване, но така й скрити.

Лед фаровете светят просто перфектно ( возих един приятел й ме попита защо карам на дълги, а бях на къси). Автоматичното превключване на къси и дълги работи на 99% коректно.

До сега не бях карал кола с предни и задни парктроници –това е една много хубава и полезна екстра , а към нея онзи ден видях, че има автоматична спирачка – движех се със скорост около 3-4 км/ч на задна датчиците „видяха“ един стрък трева и сама спря, бях много изненадан, не знаех за тази екстра, че я има изписа ми на малкия дисплей : Функция спирачка при маневра. Все още ми е трудно да паркирам защото не мога да й свикна с огромните габарити.

Малко за комфорта:

  1. Климатроника поддържа много приятно зададената температура и при достигнала температура не се усеща, че работи.
  2.  Седалките лично на мен са ми много удобни изобщо не изморяват на дълъг път
  3. При движение със скорост над 140км/ч по магистралата вътре много спокойно може да се провеждат разговори и изобщо не е шумно почти нищо не се чува.
  4. Другото което ме учуди, че е ужасно стабилна кола както при по- ниска скорост така й при по- висока.
  5. Перфектно поведение на автоматичните чистачки, много на време се пускат дори при много слаб дъжд и регулира скоростта много адекватно.
  6. Предни лед фарове с auto функция- също много добър контрол кога да се включват фаровете или само лед лентата при влизане в тунел за 2 сек и вече са запалени няма замисляне , светят много бяло и на далеч ( сами се регулират). Само от Auto дълги/къси съм доволен на 99% защото ако има над 10тина метра кола пред мен си светят на дълги не ги отчита датчика и е кофти за колата пред мен.
  7. Вътрешно пространство – огромно. Аз съм 180 висок и седалката е доволно дръпната на зад , човек зад мен си седи спокойно й има много място което е много хубаво. Багажника е огромен доста багаж побира без сваляне на седалките.
  8. При взимане на автомобила ме предупредиха, че може антифриза и маслото да намалят количеството си. За тези километри само антифриза от макс стана на мин, а маслото макс. 1 мм да е спаднало. ( когато четях упътването пишеше за огромния разход на 1000км 1л и бях малко стресиран).
  9. От към динамика – има разлика метан/ бензин, но не е нещо фрапиращо, добре си набира й върви устройва ме идеално. Пробваха е за малко на 170-180 си ги поддържа без проблеми. Разхода е около 4-4,4 кг/100км, а имаше ден в който карах на бензин и магистрала - градско в София ми даде 7,2л/100км.
  10. За сега минуси не съм открил , като правя сравнение с Kia ceed 1.6 90 кс 2007.

Ето й малко снимки :

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_0800251jMd1V4JsUEVYNMtycZl1525978308_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_080035biI0IPBfZc5ITTvXRjHj1525978310_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_080048ub9omBop1Db2iGteI2qd1525978312_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_091634uQkdRngR9ezP6lLCYuXQ1525978313_sredna.jpg

http://www.img-share.eu/f/images/510/P_20180510_091652F7DkU3rbfEsj5f8XMmpu1525978315_sredna.jpg

При възникнали въпроси ще се радвам да Ви отговарям ,ако мога.

Искам да Ви попитам всички ли имате Листото за икономично шофиране? Защото при мен тази опция я няма.

Хубав и успешен ден на Всички.

Редактирано от Niki_borisov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко звучи и изглежда страхотно, да ти е честита новата Октавия!

Пожелавам безаварийни километри и дано положителните впечатления се запазят с времето  :flag_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Как се усеща колата, когато е натоварена?!

Изкачване на наклон по магистрала с хора и багаж? Има ли нужда от "игра" с лоста на скоростите или няма разлика при ускорение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Първо Благодаря Ви за пожеланията. Отговарям на колегата: преди една седмица ми се наложи да я натоваря с 30 стека минерална вода грубо 280 кг пътувах от София до Ихтиман и по магистралата нямаше проблем със скорост от 130-140 км/ч, но се усещаше тромавичка при това натоварване. Ако следя да включвам по "предписание" на компютъра, кото ме държи винаги около1500-1700 оборота се налага да връщам 1-2 предавки зависи , но ако я държа над 2200-2300 не се усеща й налага :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна кола, много да ви радва :) С този разход ме уби, по мои сметки се пада ~5лв на 100км. Ако човек пътува наистина много, това е истината. В западна европа метан станции срещат ли се редовно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-евтино от метаня нема.

А от заводския метан по-убаво нема.

Имаш си почти пълноразмерен багажник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати разхода! Само да те радва и винаги безаварийно да те разхожда на където пожелаеш! Чудесен автомобил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-евтино от метаня нема.

А от заводския метан по-убаво нема.

Имаш си почти пълноразмерен багажник.

Само по-честичко ще сменя пружини и амортисьори, че това си тежи доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно си конфигурирал тази Октавия. И аз исках моята да е кварцово сиво, ама като знам колко ни е прашна държавата, се спрях на по-светъл цвят. Честито още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само по-честичко ще сменя пружини и амортисьори, че това си тежи доста.

Смятам,че това е съобразено от конструкторите на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна кола, много да ви радва :) С този разход ме уби, по мои сметки се пада ~5лв на 100км. Ако човек пътува наистина много, това е истината. В западна европа метан станции срещат ли се редовно?

Достатъчно редовно, за да можеш да пътуваш почти изцяло на метан. Зависи разбира се и колко килограма събира колата. По-гъсто от колкото в България обаче се срещат в 2-3 държави само мисля. Относно окачването - и аз смятам, че би трябвало да е съобразено. Моето Волво има различни амортисьори (не съм сигурен за пружините) спрямо моделите без метан. Съответно са и по-скъпи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Здравейте. Вече се минаха 5 месеца от както имам колата. Изминати 15 000 км. За тези 15 к км не намирам никакви - освен този, че се возош за жълти стотинки и не се усетих , кога съм минал тези 15 к км. Явно се е поразработила защото вече минавам по около 340-350 км с едно пълнене на бутилките. Вече сменено масло , но в Еуратек го объркаха  :sorry: . При предаване на автомобила за смяна на масло, маслен филтър, въздушен и купе, ми казаха, че ще сложат Castrol 5W-40,но после по фактура се оказа, че е сложено 5W-30 longlife . Като цена 322лв ми излезе всичко. След разговори по телефона й на място ми казаха, че това масло били по- хубаво й не е било проблем. 
Колата надмина многократно очакванията ми. Доста пъргава се оказа след, като се поразработи малко, разлика между вървежа на  метана й на бензин се усеща доста, но пък и на метан няма проблеми да поддържа 150-160 на магистрала ( правен само 1 опит колко ще вдигне макс 210км/ч на метан.). До 140-150 км/ч е доста тиха и спокойно се говори, което много ме изненада положително, супер стабилна е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.