Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb 2.0_140 к.с. ПРОБЛЕМИ И РЕШЕНИЯ


Ванко

Recommended Posts

Направи запитване до Вебасто. Както ти е казал Стенли, цифрите са далеч от скромни. На съседа ти Голф 4ката е с цената на такава печка. Гледал съм за Мазда 6, макар да исках за 3 броя, цената беше 4К и отгоре. То по-евтино да имаш гараж...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Ванко

    39

  • sauber

    19

  • stanley

    9

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

Благодаря...няма да стане щом е такава работата.

Някой знае ли корифеи по монтаж на навигациите?

Искам да си сложа навигация с по-голям дисплей, та и там май работата е доста сложна и няма да ме огрее.

Искам да разширя гнездото за навигация в конзолата, за да мога да й сложа навигация с по-голям дисплей...примерно като на новитеПасати, та ще трябва наистина някой корифей в тази работа, щото хем ще трябва много прецизно да изрязва конзолата, хем и да направи таблото както трябва, ама що си мисля, че и това е в сферите на фантазиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Някой знае ли корифеи по монтаж на навигациите?

 

Kолегата JORDITO e твоя човек. Само добри отзиви имам за него. Поръчва ти навигация съобразена с бюджета и колата ти и после я монтира.

 

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/user/9962-jordito/

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Момчета, абе парното ми духа марно...да не кажа студено прри загряла кола.И отляво и отдясно ми духа хладно.Най-вероятно ще се окаже запушен радиатор.Някой от Пловдив или околността знае ли къде ги продухват? Смяна не ми се ще много щото новия няма да е като оригиналния.Ако се наложи смяна, какъв ще ми препоръчате оригинален и алтернативен, като марка и цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За там бих препоръчал само оригинални части. Другото е, сега е времето да се прави, по обяд докато е топло, и пластмасата не се сковала. Вероятността да минеш без скърцащо табло е доста по-голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Ако се наложи смяна, какъв ще ми препоръчате оригинален и алтернативен, като марка и цена?

Тука колегата Sauber май има пресен опит. Освен радиаторчето за парното и разни други работи се проверяват и сменят докато е разхвърляна колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, както е казал Стенли за съжаление минах по този път. Не знам как е при Супърб 2 (виждам, че си с такава), но ще ти кажа какво беше при мен.

 

Изначало причината за този проблем е, че с годините блока на колата корозира и започва да отделя разни мизерии и ръжда в охладителната течност. Естествено са единици хората, които сменят антифриз и профилактират охладителната система и съответно в някакъв момент се случва запушване, което обикновено е в радиаторчето.

Вариант 1:

Отиваш на промивка с машина. Струва 20-30-40 лв., случва се за 2 часа. Антифриза подлежи на смяна след това. Ефект при всички положения ще има, но колко дълготраен ще бъде е съвсем друг въпрос. Също така, ако радиаторчето е тръгнало да си ходи, промивката само ще му помогне това да се случи.

Вариант 2:

Директно отиваш на цирка с подмяна на радиаторчето. Оригинално при мен струваше 160 лв. Хела. Имаше варианти и от по 30, но не съм толкова богат, че да слагам боклуци. Причината за това е, че ремонта изисква цялостен демонтаж на таблото при VAG. Работата е плътно 2 дни ако е сериозен майстора, обикновено ще ти вземат между 250 и 350 лв. за тая услуга. Много, ама МНОГО е важно да отидеш при доверен човек, който си цени труда, а не да залитнеш по някой, който гони цена. Таблото ако не се сваля и качва както му е реда, в добрия случай се разкърцва и ако те дразни - повторение на процедурата. В лошия случай повтаряш процедурата и таблото продължава да скърца и така, докато колата не се озове в Надин като й дойде времето.

Отделно при мен имаше нужда да се подменят и маркучите, които са вход и изход на радиатора. Има ги само оригинални - 260 кинта.

 

NB* - Когато имаш или си имал скоро липса на парно и за миг усетиш, че колата губи охладителна течност, спешно и директно се отива на Вариант 2. Причината е, че разтече ли се/пръсне се радиаторчето, следва теч на охладителна по цялото табло и под, обикновено при пода е дясно при пазажера. Което е потенциален риск много от инсталацията да даде фира и да отидеш вече на четирицифрени ремонти, обикновено започващи с цифрата 2 (минимум) отпред. Там вече говорим за разкостване на цялото купе, подмяна на букси, кабели и недай боже на разни модули, които са по 500-600 лв. в добрия случай.

 

В Пловдив нямам идея на къде да те опътя, в София са три сервизите, на които бих дал да ми направят този ремонт на колата:

Трансексперт - Със сигурност висока цена и топ качество. От днес за утре не можеш да се класираш. Бориш се от седмица до три седмици напред.

Елбатрон - Добра цена, добро качеството. От днес за утре също не можеш да се класираш. Бориш се за 10 до 14 дни напред.

Автокомплекс РС - Добра цена, добро качество. Обикновено има работа за 3-4 дни напред. Може и да са по-малко, може и да са повече.

Аз лично направих моята в Автокомплекс РС. Към момента никакви проблеми със скърцане или каквото и друго да било.

 

Успех!

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Аз мисля да пробвам да мина с промивка, и вече ако не стане тогава да прибягна за смяна.

Не съм чел хубави думи за ЕУ-Пловдив, така че може да прибягна до Трансексперт още повече, че има къде да остана в София за колкото трябва.

Ще ви държа в течение на нещата!

Sauber, със Супърб 1 съм!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!

Аз мисля да пробвам да мина с промивка, и вече ако не стане тогава да прибягна за смяна.

Не съм чел хубави думи за ЕУ-Пловдив, така че може да прибягна до Трансексперт още повече, че има къде да остана в София за колкото трябва.

Ще ви държа в течение на нещата!

Sauber, със Супърб 1 съм!!!

 

В подписа ти като го погледнеш на пъръв поглед и се чете като Супърб 2, а не като 2.0. Моя е грешката.

Имай на предвид, че Трансексперт се съмнявам да се занимават с промивки, както и останалите два сервиза, които изброих. Промивката е малко "шано" ремонт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, вчера вдигнахме капака да видим какво става и забелязахме сериозни отлагания в съдчето на антифриза, а при обслужването майстора ми го смени, щото беше много мръсен.Пипахме маркучите и съседите викат:" ми маркуча ти е празен...ми ти нямаш ниво".Като загрях колата явно го е дръпнало, щото после.нивото се възвърна, но твърдят, че трябва да наливам антифриз.Притеснява ме тази мръсотия в антифриза,но повече яснота като я закарам в сервизантези дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Пристигам с мрачни новини - оказа се наистина запушен радиатор!

Явно джамбазите са ми сложили добавка за запушване на теч...сега вариантите са или да ходя на промивка, или да слагам нов радиатор.

Ако прибягна до нов радиатор, то въпроса е какъв!

Сега се връщам от автоцентър Люси, Ицо се пробва да я обезвъздушава, но не е от това...изтичаше ръжда и чудо, а по капачката на антифриза се забелязаха едни налепи - гранулки...явно от добавката.

Кажете сега, какво да правя. 

Номерът на радиатора е 8D1819030B

Някой от форума да ползва големи отстъпки някъде и да помогне да го намерим по-тънко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиатора ти писах какъв е по-горе. Топ варианта е на Хела, беше към 160 кинта. На твое място бих направил много сериозна промивка (поне 3 пъти) на цялата система. Можеш да включиш и съответния препарат. Може и с вода и веро само. Виж дали ще ти се появи проблем. Може да се, може да не се (по-вероятно първото за съжаление). Ако не се - здраве. Ако се - отиваш на варианта към 500 кинта с труда. Да тъпотия е, да много са парите са тази тъпотия, но друг вариант няма.

 

п.с. - Има радиаторчета за Супърб 1 по 32 лева (тридесет и два). На фона на това, че се дават минимум 10 пъти повече за ремонт, на мен не ми се рискува да се наложи повторение на този ремонт. Демек за 100 лева по-малко - не мерси.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, ако мина на варианта с промивка да речем, че е бил пробит и е закърпен с добавка при промиването или след нея има ли вероятност да протече?

На 120 лв го намерих - https://www.avtochastionline24.bg/hella/942947

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е закърпен с добавка - близо до 100 % още на момента. Ако не - малко по-нататък. То от промивките се прецакват и незакърпвани елементи, камо ли такива, които се държат на добавка. То за това е хубаво да се прави периодично, а не само с цел "ремонт".

Хубаво е, че си го намерил по-тънко. Аз не съм търсил, защото 20-30-40-50 лв. надолу не си заслужават времето, което ще сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре слагай нов. Мани ги тия промивки да даваш излишни пари, така или иначе сегашния радиатор явно си е тръгнал да заминава само ще му удължиш агонията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 3 месеци по-късно...
На 26.05.2018 г. at 6:59, shaft написа:

Браво Ванко, браво Майна! Ти си моят кумир, да знаеш! :)

 

Колата ти, щом казваш, че не ускорява - вероятно е влязла в авариен режим, или има някакъв проблем, майна. Щом ти свети, майна, лампичката, а Шушана я няма там - не са подгревни свещи, майна. Лампичката, майна, на Шушана с “пружинката“ (по-скоро реотанче) индикира проблеми по двигателя, електрониката или нещо друго, майна. Трябва ти, майна, диагностика - задължително, майна.

 

През форума, майна, освен да се оплачеш/споделиш, да ти мине малко мъката, друго няма как да ти кажем, който и да било, майна... Трябва ти диагностика, майна, за да разберем какви са грешките, майна, и да ти кажем какво й е на колата, майна.

 

Недей, майна, натиска много колата в това състояние, майна, защото можеш много проблеми да си навлечеш, майна :)

 

И за финал, майната им на тия мързеливци у Врацата, майна! Добре си направил да ги върнеш на работа, майна! Има си работно време, можеш и 2 минути преди края му да влезнеш, ако ти се налага, майна, и трябва да ти обърнат внимание някакво.

 

Иначе, има една поговорка за Враца, която съм чувал, майна, от много места... гласи следното “Кола и жена от Враца, майна, да ти ги подаряват - не ги вземай, майна, а бягай бързо!“ - не съм я измислил аз, само я повтарям, майна... Народна мисъл.

 

Сега, майна, направи една диагностика на каруцата, да видиш реално какво й е състоянието, майна, и после ще кажеш :) Защото, майна, звездите ми го говорят, че филтрите ще са ти най-малкия проблем сега в началото, майна.

 

Колкото до лампичката за маслото, да не е една червена, майна? Ако е тя, съвсем не значи, че маслото ти е за смяна майна, а че на негово място има въздух само :)

Здравей, аз също притежавам Шкода Супърб, 2007г, 2.0, 140 к.с, относно мигащата "пружинка" имах същият проблем, но след диагностика се оказа, че трябва да се сипе AdBlue....долях и всичко се оправи....! Сваля се резервната гума, има две гумени капачета, като се свалят се показват две винтилчета.....те също имат капачета, свалят се...слагат се маркучи и на двете..... ! Ходих в сервиз на Шкода....1 литър AdBlue струва 168 лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ad Blue на Супърб 2007г. ? Къде го сипа?

Колкото до цената - Последно купувах за другата ми кола в ЕКО. 4 или 5 литра бяха 10 кинта. До колкото знам на останалите бензиностанции цените са същите. Като тръгнах да чета колко се сипва, щото ми беше сефте, влезнах да чета в Тойота. Естествено там категорично препоръчват сипването да се прави в оторизиран сервиз. Самата операция по зареждането не се различава от сипване на течност за чистачки. Единствено човек трябва да е внимателен да не олива, на Ад Блуто пише, че разяжда някакви работи. Аз олях една пластмаса над мотора, забърсах отгоре отгоре с хартия и към момента (6 месеца по-късно) на пластмасата й няма абсолютно нищо. В Тойота сигурно щяха да ми вземат 200 кинта, за да ми сипят 3.5 L от течност, която струва под 10 лв. И също така да ми убият 3 часа от живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, яко са го метнали, човека... Освен, ако колата не е 2007, а е 2017-та.  нещо друго са правили, вероятно на кола 2007-ма година...  Резервната гума е в багажника, нали? Няма какво да се сипва в багажника, около и под багажника - или поне не се сещам...  :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

Мда, яко са го метнали, човека...

Не са го метнали! Стана ми интересно и се разрових. Има Суперб 1 2.0 TDI с DPF и Fuel Additive tank - blue color. Оказва се, че понеже на този модел слагат DPF-а далече от мотора, изгорелите газовете изстиват докато стигнат до филтъра и се налага да се ползва добавка към горивото за повишаване на температурата при регенерация ( DPF additive called EOLYS which is used in Volvos, Peugots, Citroens and Fords) на основа желязо (iron based).

Когато течността намалее, светва лампата за DPF-a.

 

За повече информация:

https://www.briskoda.net/forums/topic/268041-dpf-additive-result/

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=86&t=1219130

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми стана интересно твоето интересно, та последвах линковете.

Няма връзка между DPF и AdBlue. Едното е филтър за твърди частици, другото разтвор предназначен да се бори с отделянето на NOx съединения. За AdBlue-то има специален катализатор след DPF и се нарича SCR - Selective Catalytic Reduction. Това което обясняват в БриШкода е, че трябва специален разтвор за DPF EOLY, като един резервоар стига за 80 000 мили което трябва да са около 130 000 км. Това е различно от адблу-то! Адблу ще съсипе DPF-a!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би си прав, просто видях, че има някаква извратена версия на DPF, която се слага на С1. Някакъв адитив е, това, което се добявя, но не е точно Адблу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.