Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупа на нов Супърб 3


dianhristov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Нов съм във форума, обмислям покупка на нов Супърб. Може ли да ме насочите към определени двигатели и оборудване? Колата ще се кара предимно в градски условия. Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Ако ще е Ст. Загора, може и към дизел да се насочиш. Но за града (особено София) е по-добре бензинов. Все пак зависи и от бюджета. 1.8 или 2.0 разполагат с до 280 кс, а оборудванията са по избор. Може да си я “накичиш” с безброй глезотийки :)

На сайта на официалния вносител има конфигуратора, който може да ти е от помощ.

Ето линк: http://cc-cloud.skoda-auto.com/BGR/BGR/bg-bg

Отделно, в момента има промоции за Супърб в размера на ДДС-то.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грдски условия - значи не трябва да е дизел заради ДПФ филтъра. 
Скоростна кутия - 7DSG има склонност към дефекти, затова по-добре ръчна.
Ако все пак е автоматик - 6DSG - тя била доста по-здрава.
Двигателят 1.4 TSI е около 150 конски сили, което е малко слабо за такава голяма кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Нов съм във форума, обмислям покупка на нов Супърб. Може ли да ме насочите към определени двигатели и оборудване? Колата ще се кара предимно в градски условия. Благодаря предварително!

 

Оборудване - L&K

Двигател според бюджета, но 2,0 TSI комбиниран с DSG е отлична комбинация ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами млад съм доста и бюджета, който мога да си позволя е до 50к. Да, колата ще се кара предимно в Стара Загора. Много ще се радвам ако споделите как е като надеждност автомобила, заслужава ли си и така нататък. За мен все пак това ще е първи нов автомобил, но съм крайно решен да е точно тази машина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до късмет. Вземи това, което ти харесва и те кефи.
Новите автомобили със сигурност са надеждни до гаранцията.

Редактирано от komitoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50К са много пари за млад човек за нов автомобил да се дадат.Говоря примерно като баща.Но в крайна сметка си е до личен избор и възможности.

Лично аз мисля обаче че тази сума от друга страна няма да бъде достатъчна за добър нов Супърб.Аз лично бих се насочил към Октавия 1.5 за тези пари че даже ще стигнат и за глезотийки които се харесват в днешни дни.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За млад човек с бюджет до 50хил.,препоръчвам Октавия РС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Родителите не ги намесваме в случая. Сам си се оправям и издържам. Исках да спомена, че съм млад чисто поради факта, че не съм ориентиран толкова добре и нямам опит. Колкото до Октавия VRS... да, също не е лош вариант, като разгледах модела. Ще ви държа в течение какво ще направя. Въпреки всичко, мненията ми ви помагат. Много благодаря. Надявам се на още такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супърба е за чичовци :)

 

Взимай рс-ка.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За млад човек с бюджет до 50хил.,препоръчвам Октавия РС.

Да, може би най-добрият вариант, но от към екстри няма да може да сложи много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Правилно започваш с питане,правилно е и да питаш там където ще получиш полезна информация.Всеки иска да получи най-доброто за своите пари.Колегите са нахвърляли някои неща,за които да помислиш.Ще добавя аз нещо.Имам наблюдения и от "Октавия" и от новия"Супърб".И двете коли съм ги поръчвал в топ изпълнение.Не правя компромиси с качеството, но не съм и максималист.

 

Ако приемем бюджета за константа в твоето уравнение и шофирането в градска среда условна величина, то можем да приемем следните

производни хипотези:

1 Гледане нагоре-/"Супърб"/.Колата представлява луксозен лайнер предимно за дълги растояния, дава комфорт също така и в града Но..Само с определените екстри като при топ версията L&K, имаш усещането ,че не си просто в по-голяма "Октавия".Простора в колата дава отражение на габарита,който доста често е в противоречие с претъпканата градска среда.Купуването на "Супърб" с представения бюджет ще доведе до много компромиси в качеството на возене, но ще упраляваш голяма Шкода.Отговарям и на това за което питаш.

Елементите и сглобката при "Супърб" са една идея по- добри от Октавията.Това дава положително отражение на всякакъв вид шум в купето,като тропане скърцане,вибриране и т.н.Двигателите са икономични и относително/дизел/тихи.Аз карам с 6DSG скоростна кутия"Супърба" и за градски условия е идеална.Относно филтъра за твърди частици.Карам предимно в "Sport" режим със скъпа нафта и много рядко го чувам а ако го чуя на колата и се иска да не бях го чувал.

2 Гледане надолу-/"Октавия"/ Тук е лесно. Има пари има и желание.Останалото е вкус. "Шкода" печели клиенти с дизайн и премиум глезотийки на разумна цена.И ако до скоро някои екстри бяха

"запазени" за "Супърб" то вече са достъпни и за "Октавия".Правилния избор за мен е правилна комбинация на екстри и гориво.

За мен Октавията има предимство с новите фарове а това е много важна част от автомобила.

Изборът на автомобил е много приятен гъдел.

От мен успех и късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грдски условия - значи не трябва да е дизел заради ДПФ филтъра. 

Скоростна кутия - 7DSG има склонност към дефекти, затова по-добре ръчна.

Ако все пак е автоматик - 6DSG - тя била доста по-здрава.

Двигателят 1.4 TSI е около 150 конски сили, което е малко слабо за такава голяма кола.

 

Ако колата е в гаранция, 7DSG ако има дефекти няма ли да я оправят? А и доколкото знам, (а и разпитах), за 7DSG, дефектите ги имали преди...бая години. Както се казва "No More" дефекти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Само да отбележа, че при по големите мотори вече с вгражда 7DSG модификация DQ500 ккоето не е със сухи съединители, много е здравa и държи на повече въртящ момент от 6DSG (DQ250).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, поръчвам Октавия РС бензин, TSI / 169 kW / 230 к.c., 6M, EU6.  Идва след два месеца. Мисля, че това беше разумното решение в случая. Благодаря за съветите ви! Ще ви държа в течение какво се случва след това! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил ли си за някакви допълнителни екстри да се добавят или това ще забави доставката и по-скоро не ти се чака? Понеже гледам, че има около 2 хилки до сумата, която си беше дал за покупката и може да се добавят навигации, подгряване на дюзите на стъкломиячното устройство, камерка за назад и евентуално преден парктроник. Разбира се само споменавам като идея, пък вече ти можеш да си харесаш в зависимост от кое би имал нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветът ще е Steel grey UNI (сива) с 18" джанти Gemini (тъмно сиви), сложих и черен пакет (опционален). С парктроници, камери, всички неща, които изброи колегата отгоре също колата ще легне даже под 50к с отсъпка, която има в момента, равняваща се на 10%. Според мен това не си е за изпускане. 

Редактирано от dianhristov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво !!!! Супер !!!! Страхотен избор !!!!

Докато четях темата, се бях притеснил, че ще поръчаш Супърба. Той си е супер, но за града си е предизвикателство...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, поръчвам Октавия РС бензин, TSI / 169 kW / 230 к.c., 6M, EU6.  Идва след два месеца. Мисля, че това беше разумното решение в случая. Благодаря за съветите ви! Ще ви държа в течение какво се случва след това! :)

 

Цветът ще е Steel grey UNI (сива) с 18" джанти Gemini (тъмно сиви), сложих и черен пакет (опционален). С парктроници, камери, всички неща, които изброи колегата отгоре също колата ще легне даже под 50к с отсъпка, която има в момента, равняваща се на 10%. Според мен това не си е за изпускане. 

 

Браво колега !

Страхотен избор . Леко чакане на колата , а ние ще чакаме да я видим на живо :banger_2:

Май ще дойде тъкмо за Събора  на 07-08.07.2018  ! :banger_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветът ще е Steel grey UNI (сива) с 18" джанти Gemini (тъмно сиви), сложих и черен пакет (опционален).....

 

 

Чудесен избор! Щото съвпада и с моето мнение. :) За джантите забравих да питам. Благодаря.

Леко чакане.

 

Oc_RS_00004-1440x96425b44dbce528026e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.