Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за добавка BARDAHL за дизел


Recommended Posts

Хич не е по-евтина. Цената на Бардала беше около 35лв. За почти година ползване,добрият ефект. Не виждам смисъл да я заменям.Още повече за нещо по-евтино. Ниската цена, никога не лъже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти говориш за друго а аз за тази от 125лв.На ксенума по спомен е 85лв.

94 е In&Out cleaner-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Отивам днес в магазина към автосервиза за Бардал БДЦ и изненада.Продавач консултанта ми изнесе 10 минутна лекция,как на Помпа -Дюза не трябва да се слага никаква дабавка нито двутактово масло.Само трябва да се налива качествена нафта,единствено зимата може да се сложи добавка против замръзване.Ако колата няма проблеми няма нужда и от добавка-а сега де?Раздвоен съм..Бардал за ежедневна употреба не се ли ползва като превантивна мярка да поддържа горивната система....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1000км сипах in/out cleaner. Засега като че ли отзива е по-скоро положителен. Ама чисто субективно, то ден с ден каране еднакво няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Ползвам бардал БДЦ вече няколко години на двигател AXR. Нищо подобно не съм чувал, а и ако не ме лъже паметта, в упътването към продукта пише, че е подходящ и за пд двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам Бардал БДЦ на помпа дюза предимно зимата и през останалото време, когато пътувам на дълго извънградско. Нямам никакви проблеми. Ползата е евентуално една идея по-нисък разход на гориво. Надявам се да обогатява дизела по някакъв начин и да прави някаква профилактика на горивните магистрали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах предаването по Нова за българската добавка Юнак,и ми направи впечатление отговора на д-р Мермерски относно добавката Bardahl BDC:съдържа нафта+разредител кореселин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бардалът реално съдържа само нафта и два вида разтворители за боя (xylene и кореселин). Тоест Бардалът не прави нищо специално за подобряване на горивото.
Дано Ви отговорих достатъчно изчерпателно.Това бе отговорът на Мермерски отгосно Бардала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя в нормална държава щеше да е с такава глоба, че щеше да мие чинии следващите 20 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя в нормална държава щеше да е с такава глоба, че щеше да мие чинии следващите 20 години.

+1.

 

Аз лично имам над 20 000км. с BDC на комънрейл и нямам оплаквания, напротив:

Колата се кара главно с румънска нафта и разхода и е колкото по книга, рядко хора със същия мотор вярват.

Често добавям 4-5мл. 2Т масло на литър нафта, освен BDC-то. Най-често използвам Q8 Scooter клас на бездимност FC.

Определно с 2Т маслото мотора работи по-меко, но струва ми се ако се предозира и нафтата е прекалено мазна, мощноста пада.

Редактирано от mladengsi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги извинявам се , че вдигам стара тема, но тук предполагам е най- удачно да задам въпроси :

1 https://praktiker.bg/bg/Additives/ДОБАВКА-DIESEL-COMBUSTION-BAR-1200-BARDAHL-BAR-1200/p/491607това е въпросната добавка нали така?

2 на BJB мотор няма проблем да се ползва. Мисля да сипвам нафта пре Маришки и за това търся някаква добавка що годе читава - не търся повече икономия или вървеж

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic: На Пежо 407 HDI сипахме дизел от Марешки. След 20 км светна оранжевата лампа за check engine. До Пловдив и после обратно до Пазарджик изглеждаше, че се държи добре. После се оказа, че за да качи баира към тунела иска 3та предавка. Лампата още си свети, първо ще сложим и друга нафта в колата, за да видим дали ще се оправи. Ако не - в сервиза и ще чакаме присъдата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се , че вдигам стара тема, но тук предполагам е най- удачно да задам въпроси :

1 https://praktiker.bg/bg/Additives/ДОБАВКА-DIESEL-COMBUSTION-BAR-1200-BARDAHL-BAR-1200/p/491607това е въпросната добавка нали така?

2 на BJB мотор няма проблем да се ползва. Мисля да сипвам нафта пре Маришки и за това търся някаква добавка що годе читава - не търся повече икономия или вървеж

Благодаря.

Да, това е добавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Марешки - много хора зареждат там, едни се оплакват, други са доволни. Познавам човек с Рено Меган 1.5 dci, които се славят като много взискателни ДВГ /дюзи Делфи/ само от там зарежда. Знае ли човек къде е истината. Към колегата - пробвай, ако ти харесва как върви колата продължи, ако не бензиностанции колкото ти душа иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старата октавия си зареждах ама си беше ГНП та нямаше никакви дертове. Сега се надявам пак да е ок, ама превантивно един бардал ше си хакна да ми е мирна душата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък с нафта от Марешки, на старата октавия 1.9 PD и направих 30 хил. и не е имало нищо по различно от други нафти. А тоя Бардал, като го видях желиран в кутията при едни яки студове и се отказах да го ползвам :D Тогава е единственият случай, в който колата едвам запали, а бях сложил добавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък с нафта от Марешки, на старата октавия 1.9 PD и направих 30 хил. и не е имало нищо по различно от други нафти. А тоя Бардал, като го видях желиран в кутията при едни яки студове и се отказах да го ползвам :D Тогава е единственият случай, в който колата едвам запали, а бях сложил добавката.

Важно е да се спазва концентрацията за зимни условия и добавката да се налее докато дизела не е желирал. А другия вариант е добавката да е била менте. Вече нищо не ме изненадва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така пише и на опаковката. Но каква е тая зимна добавка, която трябва да държа топла преди да я ползвам? Тя замръзва в багажника :D Трябвало да се сипва при до +5 градуса. Е, като е студ на бензиностанцията? Тая добавка е за гаражни коли само :D Аз, ако въобще сложа нещо, е директно от бензиностанцията някоя гадост. Или направо зареждам от "зимните" нафти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.