Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Размер гуми


gemballa

Recommended Posts

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • The Best Forman

    18

  • gemballa

    14

  • digitalundgrd

    9

  • sando2

    9

Най-много писали в темата

Интересно разликата между 185/60/15 и 195/60/15 е само 12 мм. в обиколката .. явно на хечбека легена е доста малък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 година по-късно...
Преди 1 час, sando2 написа:

Привет, колеги, някой слагал ли е гуми 205 50 16, вместо 215 45 16 , искам да сложа малко по-висока гума.

Малко информация за ориентир:

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=215-45-16X7ET46&wheel2=205-50-16X6.5ET44&wheel3=205-50-16X6.5ET44&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, 4е4о, този сайт го имам с размерите. Питам , дали някой е слагал този размер или да си слагам оригиналният размер 215 45 16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_2023-03-24-05-08-09-353_com.browser.tssomas.thumb.jpg.026dfa22a309fc2556224049bd780cdf.jpgScreenshot_2023-03-24-05-08-22-804_com.browser.tssomas.thumb.jpg.849aef074092510144fb59c4c394df85.jpg

Източник ЦЪК .. аз лично не бих ги сложил заради това , инак няма да има проблем с арки или опиране (прекалено малка е разликата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 2 км. разлика и то -2 км. По скоро ме притесняваше, че са по-високи малко, че изпаднаха изгодно - SAVA INTENSA UHP FP, дали да взимам

Screenshot_20230324_150613_com.android.chrome.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че са малко по-високи (както писах вече) не е проблем .. карал съм на Ф1 с 5% повече и освен , че возеше по-добре , друга разлика не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возията зависи много от скоростен и теглови индекс… тия заводските ти са спортен размер и имат други качества, като устойчивост на показатели при загряване (често от висока скорост при интензивни спирания и ускорения), на странично натоварване в завои или при резки маневри с висока скорост, не поддават на тежест от теглото на колата в подобни маневри. Също и в завои, и много други положителни качества, оправдаващи разликата в цената! Да, една идея са по-некомфортни на возия, по-високите скоростни индекси предполагат нужда от достигане на някаква температура на гумата, за да се усети предимството в спирачния път, сцепление и цялостното поведение на пътя на колата (но един и същ размер гуми, с различен скоростен и теглови индекс имат много различно поведение на пътя)! Аз не бих се лишил от сигурност, заради минимална разлика в комфорта (разлика, която ще е субективна или частична), положителна само на павета и леки неравности, в останалото време дори и комфорта ще се наруши (на магистрала ще усетиш лашкания във височина като на лодка, при натоварена кола и рязко спиране муцуната ще се накланя чувствително напред и тн)! 100тици инжинери са смятали, пресмятали, осреднявали и накрая са сдали от конвейра конкретния автомобил с конкретно оборудване, и настройки на окачване за този размер, не случайно! 50лв на гума надолу не си струва, според мен, ако се гони икономия, 15ки със заводския размер и толкова! 
пс. От личен опит знам, че гумата е много важно да е сериозна… стават ситуации, нужда от рязка маневра или спиране с висока скорост и освен на усет, способности на водача, и време за реакция, накрая се опира до качествата на тези 4ри допирни точки с настилката! За зимни, при положение, че не се кара с висока скорост, при високи температури и толкова, колкото лятно време като километраж, ОК, да свалиш нивото, но за летни, заради уж по-добра возия… не е! Ако все пак държиш на смяната на размера, сложи гуми със същите показатели за скорост и тегло! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.03.2023 г. at 17:57, The Best Forman написа:

Това , че са малко по-високи (както писах вече) не е проблем .. карал съм на Ф1 с 5% повече и освен , че возеше по-добре , друга разлика не намерих.

Гена, ти караш доста спокойно, дори според мен бавно! Не товариш и според мен не си критерии! Ти и с гуми за мъгла да си, пак няма да усетиш разлика! Малко са хората, които имат такива нерви и интерес да следят еко скорове (Миро, тунинг манията, има един образ във ФБ групата с една о3 2.0 дизел, само те ще те победят, а тоя чудак с октавията даже и ще те засрами, ако докато се срещнете, някой не го е лишил от способност да шофира :d), подсказки на компютъра на колата, да не им пука от засичания и рискови изпреварвания на други коли и тн. Аз ако карам като теб ще се чувствам в опасност, по-напрежение ми е да се пазя от околните, отколкото те от мен ;) ! Няма да забравя как ме вози в Йети-то ми 15км, за пръв път видях среден разход под 7… за 7г и близо 80к км под 9 не успях да направя, дори и по същия маршрут като този, по който ти кара! Признал съм те, имаш нерви от стомана!!!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.