Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сгъваем ключ 753 AH или 753 DA


maksi666

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Взех си нов сгъваем ключ с парт номер 1J0 959 753 DA,подведен от информацията в нета,че е съвместим с 1J0 959 753 AH. Комфорт модула ми е с номер 1J0 959 799 AH на Октавия 1 Комби 11м.2000 год. след фейслифта.Обучаването на ключа е мисия невъзможна и през ключалката и през Vag-Com.Опитвам се да изтрия наличните към момента два ключа,но и това не помага.Трия ги и впоследствие след обучението разпознава само двата ключа,а третият не реагира.И друг път съм обучавал ключове,но за пръв път съм в задънена улица и то на моят автомобил.

Първият въпрос е дали са съвместими двата ключа-753 DA и 753 AH?

С колко бутона трябва да бъде ключа за Октавия 1 Комби ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около два месеца си взех от али пълния комплект за около 20 лева. Моят е с два бутона. Гледах клипче в ютуб и го обучих. Също така взех от стария ключ нещо като ампула и го прехвърлих в новия (макар че и новият имаше). За момента работи безотказно, като от 9 етаж отключвам и заключвам без проблеми. Ще се разтърся и ще кача линк как изглежда моя ключ и клипчето от което гледах за обучение на ключа (предполагам че е само за алармата)

Шкода окти 2003 1.9 tdi комби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това е клипчето

https://youtu.be/83Co22N70Gw

Не съм стигал до вагком, понеже нямам нито програмата нито приятели които да го направят а и нямах пари за сервиз да го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

Централното и имобилайзера са две отделни системи.Не мога да премина през обучаването на ключа за централното.След това ще мисля какво ще правя с ампулата,тъй като към ключовете от колата имам закачена черна пластмаса и там мисля,че е пин кода за имобилайзера за последващото обучаване и на него.

Въпроса ми беше може ли ключ с три бутона да работи с Октавия 1 Комби и къде евентуално да търся отговор на проблема си?

Редактирано от maksi666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това клипче което ти пуснах https://youtu.be/83Co22N70Gw

Дистанционото е точно такова - старото е с два бутона, новото е с три бутона.

Прегледай го и пробвай този начин на обучение, при мен се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше по-лесният вариант,който пробвах в началото и не се получи.След това минах на варианта с Vag-Com,но и там не става.

Целият проблем явно идва от това,че ключ 753 AH и 753 DA са несъвместими,както пише навсякъде в нета.

Исках да се уверя все пак,че ключа с трите бутона може да работи при Октавия 1 Комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше по-лесният вариант,който пробвах в началото и не се получи.След това минах на варианта с Vag-Com,но и там не става.

Целият проблем явно идва от това,че ключ 753 AH и 753 DA са несъвместими,както пише навсякъде в нета.

Исках да се уверя все пак,че ключа с трите бутона може да работи при Октавия 1 Комби.

Може
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни от темата, но може ли да се пригоди такъв сгъваем ключ, ако колата в момента е с такъв тип:

 

https://imgur.com/hVce3bX

 

Искам сгъваем, но така и не питах никой дали може да се пригоди. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, просто се нарязва перото и си прехвърляш ампулата/чипа на имобилайзера или обучаваш нов. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Проблема на китайските ключове от Али е, че нямат кристал на платката, а ползват RC генератори вградени в чиповете. Те са силно температурно зависими и когато застудее носещата вече не е 533.5MHz и може да спре да отключва/заключва. Като се стопли пак си е ок. Като цяло мизерно е малко.

Редактирано от lyubcho88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на китайските ключове от Али е, че нямат кристал на платката, а ползват RC генератори вградени в чиповете. Те са силно температурно зависими и когато застудее носещата вече не е 533.5MHz и може да спре да отключва/заключва. Като се стопли пак си е ок. Като цяло мизерно е малко.

Аз лично изкарах цяла зима с китаец, до момента нямам никакви ядове...но, знае ли човек....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е твоя ключ да е читав или комфорт-модула да приема флуктоации в приеманата честота.

Ето за този тип платки говоря

https://i.ebayimg.com/images/g/XYkAAOSwT-lZpsec/s-l300.jpg

виж оригиналната колко повече външни елементи има

http://21sur20.free.fr/g4/clef/ci.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

Взех втора употреба ключ с три бутона с номер AH,но нещата пак не се получават.Има ли значение това,че ключа е с три бутона или трябва да търся такъв с два бутона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Взех втора употреба ключ с три бутона с номер AH,но нещата пак не се получават.Има ли значение това,че ключа е с три бутона или трябва да търся такъв с два бутона?

Бутоните нямат значение ,имат значение буквите
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

Колегата fuse вдигна малко темата от прахта.

Цитата е от личното съобщение с колегата:

 

И на мен ми отне известно време за да открия решението :) 

Няма да намериш ключ с два бутона с този номер(АН).Това всъщност е номера(парт номера)на комфорт модула,но ключа,който ще работи с този модул е със съвсем други букви.Голяма простотия,която ми струваше около 12-15 лева за ключ,който в момента е неизползваем(този с трите бутона).

Ключа,който тръгна при мен е с парт номер 1j0 959 753 N(с тази буква е с два бутона) .Току що си погледнах хронологията от алито,така че съм сигурен в подадената информация.

Тъй като вече не съм притежател на Октавия 1(за което малко съжалявам)не съм много редовен тук.

Отново съм във Ваг групата(VW Touran) така,че мога да помагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, maksi666 написа:

Здравейте колеги,

Колегата fuse вдигна малко темата от прахта.

Цитата е от личното съобщение с колегата:

 

И на мен ми отне известно време за да открия решението :) 

Няма да намериш ключ с два бутона с този номер(АН).Това всъщност е номера(парт номера)на комфорт модула,но ключа,който ще работи с този модул е със съвсем други букви.Голяма простотия,която ми струваше около 12-15 лева за ключ,който в момента е неизползваем(този с трите бутона).

Ключа,който тръгна при мен е с парт номер 1j0 959 753 N(с тази буква е с два бутона) .Току що си погледнах хронологията от алито,така че съм сигурен в подадената информация.

Тъй като вече не съм притежател на Октавия 1(за което малко съжалявам)не съм много редовен тук.

Отново съм във Ваг групата(VW Touran) така,че мога да помагам.

 

Много ти благодаря, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
На 22.02.2019 г. at 18:11, fuse написа:

 

Много ти благодаря, колега!

Здравей,

 

Това ли е въпросния ключ .Моята е само с ключ в който има лампичка и имобилайзер чип.Как да разбера дали този е подходящ за мене ? Как да го прогамирам после ако е той ?

 

Благодаря предварително.

 

Редактирано от mom4ence
Линк
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече и аз съм със сгъваем ключ.Днес престигна обучих го по клипа по-горе в темата и се получи.IMG_20190820_142011266.thumb.jpg.33e34b277e5f167034de93281508b505.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, krsgogo написа:

Вече и аз съм със сгъваем ключ

Две въпросчета :)

какъв ти е ключът който си сменил и как да се разбере кой номер ключ да се търси при китайците примерно. Има ли значение номера на комфортмодула и ако Да- от къде и как да се разбере :)

Благодарско предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.