Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мение относно двг. 1.2 TSI, 105 к.с.


snipee

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Моля, някой който е с посочения двигател (или е карал/тествал такъв) да сподели своето мнение. Двигателя е 1.2 TSI, 105 к.с., 6 скорости /някъде четох, че кода му е CBZB/. От VAG Group е и го слагат на Шкода Рапид. Фабия и др., на Сеат и преобладава на бензиновите VW Jetta VI /модел 2010-2014/. Противоположно на моите очаквания, четох различни теми из форма тук, както и във VW club, и притежатели на автомобил с такъв двигател казват, че не е баван, а пъргав и с нисък разход /вкл. и при голяма и тежка кола като Октавия/. Нека колеги запознати с този двигател дадат малко повече информация /динамика, разход, обслужване... някъде четох, че тези с верига давали дефект с нея и т.н./

Благодаря предварително! :D

Редактирано от snipee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят на моята фабия е 1.2 TSI с 86 конски сили и по мое мнение е достатъчно пъргав за купето и. Разхода е средно около 4.5-5 извънградско и 6.5-7 градско.

До момента не съм имал проблеми с двигателя. Сменял съм само масла, филтри и свещи. До колкото знам след месец ноември 2011 година веригите на тези двигатели са обезопасени против прескачане на зъб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние имахме такива служебни Октавии с въпросния мотор 1.2, 105 кс.

Аз същи съм на мнение, че е много икономичен и много пъргав. Вероятно двигателя е много лек и от там идва и добрите положителни характеристики. Не сме имали проблеми с тях, освен че имаха нвкаква сервизна акция в даден момент на разпределителния вал, ако не греша.

Много безшумен мотор. Почти не се чува как работи. Бързо загрява, 6 скорости.

В града даваше около 6 л/ 100 при нормално шофиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Карам Октавия с 1,2 110 к.с., предполагам разликите са минимални. Общо взето не става за състезания, но е напълно достатъчен. В София градско ми гори 7,5 лятото и 8,5 зимата, при изключена старт стоп система. Извънградско пада под 6/100.

И все пак рапида предполагам е с поне 100-200 кг по-лек от Октавията...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

В крайна сметка вчера купих VW Jetta 2011г, двг. е 1.2 TSI 105 к.с. на 60 000 км от първия собственик. Точно както пише в коментарите по-горе - колата е супер пъргава, набира добре и на 2, 3 и 4-та скорост. Първите ми впечатления са много добри. Благодаря още веднъж за изказаните мнения, без които със. сиг. нямаше да гледам двигател 1.2... :doubleup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Привет на всички и най-вече на snipee :)

И аз в момента се чудя дали да купя една VW Jetta 2011г, 1.2 TFSI 105 к.с. и над 100 000км - snipee доволен ли си от колата, налагало ли се е някакъв ремонт, че съм чувал страшни неща за клапани и дюзи на тези двигатели с директно впръскване. И долу горе колко ти излиза годишната поддръжка ако всичко останало по колата е наред?
Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.