Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на нов автомобил


yanakiev

Recommended Posts

Ми за мен де. То затова колегата си дефинира какво иска с резерв напред 3 4 години. После определя бюджет и търси.

В докер съм се возил и карал. логан също плюс още няколко марки и чодели от бюджетарки като сачията до премиум серия 5 . О от нанайсе употреба до фабията ми ,която ена 4 дни. И не съм сектант ))))

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • MitkootIbiza

    17

  • Typi_taratajki

    7

  • The Best Forman

    6

  • felicialx

    6

Най-много писали в темата

Много зависи къде и колко ще се кара.Аз съм с малко дете и имам фабия не като тези които гледате ама пак е фабия.За София ми е идеална,но като тръгнем на някъде и става олеле, еле па за море.Бих си купил поне рапид ако не октавия но там парите са други вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи къде и колко ще се кара.Аз съм с малко дете и имам фабия не като тези които гледате ама пак е фабия.За София ми е идеална,но като тръгнем на някъде и става олеле, еле па за море.Бих си купил поне рапид ако не октавия но там парите са други вече.

Твоята комби ли е? Аз съм с две, и на море и в чужбина съм ходил, няма проблеми. Място колкото щеш. Рапид, не Спейсбек, има съвсем малко по голям багажник, 20 л., и 6 см. повече място за пасажерите отзад. Ако това е решаващо, Рапид си е опция.

А Октавия е друг клас, и като обем и като цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не е комби,и има газ на мястото на резервната гума и си возя патерица която също заема място,ама няма значение.Преди имах а6 комби и жената пак пълнеше багажника до горе :)))

Редактирано от mladen76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте колеги! Току що се регистрирах с идеята, да получа помощ при избор на автомобил. Моята 24 годишна Мазда вече ме изостави напълно и имам нужда от семейно комби. Бюджет около 10к. Имам набелязани няколко конкретни автомобила от различни марки, като Шкода преобладава. Мога да дам линкове, а вие да изразите мнения и идеи. Ще ви бъда признателен!

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515661831016133

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11516786703999489

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11498659619555953

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11518274946316155

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11517241213066150

 

Румстър го отметнах, тъй като имам братовчед който кара такъв служебен дизел на близо 500 000 км и е в наистина завидно състояние! Важна подробност е, че се кара главно на междуселски пътища и каменни кариери!

 

Никога до сега не съм имал дизел. Бих опитал, въпреки високия риск от скъпо струващи ремонти, ако изтегля къса клечка. Затова съм тук с очакване за съвет.

 

Алтернативите на Шкодите са следните:

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11434202005605107

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11511376131022742

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11514103038721948

Редактирано от MitkootIbiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш тези пари да ги дадеш накуп, що не си вземеш една чисто нова и до остатъка да си направиш лизинг? Ще се отървеш от шанса "да изтеглиш късата клечка". Честно, 10 хил. за стара кола /скрап/, аз не бих дал.

От всички обяви, според мен, само първата, бялата Фабия, си струва. Другите са типичните "реални километри, баба с бастун, само до супера" :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова зле ли ви се струват колите от линковете? Иначе и по въпроса за лизинг съм мислил, но за сега не съм решил да се обвържа с такава отговорност. От друга страна знам, че едва ли има кола на старо, която да не дръпне поне 1-2к още в началото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имаах същата дилема миналата година, по същото време :) Е, избрах новата кола, и една година мина. Може би, ако тогава имаше добри оферти, щях да взема върната, но купена тук и с реална история. Но нямаше. И си взех от наличните, сега също има отстъпки, и съм доволен. Обмисли го.

И, най гадното при старите коли е, че след 2-3 години може да дръпне всичко :D

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разглеждам офертите на Еуратек и си харесах 1,0 TSI / 81 kW / 110 к.c. 6 ск. ръчка. Това 4 цилиндров мотор ли е?

Редактирано от MitkootIbiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано от предложените оферти и на мен най-много ми допадна първата , макар че и това не е 100% гаранция , но е поне с ясен произход.

Ако се спреш на нова кола се подготви за по-високо каско за периода на лизинга , малко по-високи цени за обслужване , но удоволствието пък си заслужава .

 

П.П. 1.0 са три цилиндрови , 1.2 и 1.4 са 4. По повод газификацията е излишно главоболие според мен (моторите са достатъчно икономични) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе цял ден я гледам тая от първия линк https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11515661831016133 и имам чувството, че е имало удар отпред от дясно... Визуално сравнявах фугите между предния капак и калниците и фаровете със същите на много други фабии и има нещо смущаващо според мен! Може и да греша де, все пак това е Мото Пфое!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ако действително е купена и подържана в ЕураТек , може да и се провери сервизната история (включително и теникиджийските работи) ... отиди и я виж на живо и огледай роговете и ще добиеш представа за колата (нови радиатори , фарове и т.н.) по снимки може да е супер , а на живо дроб.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола е внос 99%, от към екстри много посна

 

Споделям мнението ти колега! Нито фарове за мъгла, нито подлакътник... Айде да кажем това са бели кахъри, обаче нещо геометрията на тенекиите отпред ме смущава и е извън интерес вече тая кола. Иначе от Мото Пфое Пловдив ми казаха че е налична за оглед. Гледах в Интерлийз, ама и там нищо интересно...

Редактирано от MitkootIbiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния линк изглежда прилично с голф 1.4. Иначе Румстъра не е лош, километрите е невъзможно да са реални, но изглежда добре. Лошото при 1.6 бензин на румстъра е, че държи много високи обороти -100км/3000об. и при висока скорост не е приятен.

Не знам как гледаш към екстрите, но те са половината от колата! Чудя се как са ги купували тия коли от линковете, половината от тях нямат кожен волан поне! Караш и държиш някаква грапава пластмаса в ръцете си постоянно. Егати кефа. Айде да е Дачия, това ще е последна грижа, даже не се знае дали го предлагат като екстра...

Когато карах фелиция, дори на нея бях направил волан от естествена кожа и един прост волан я промени коренно, стана много по-приятна. Кола без екстри е жигула, един волан, ключ за фаровете и лост за мигачите.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ти кажа, днес разглеждах в Autoscout и има не лоши предложения, на горе-долу приемливи цени направо от първи собственик! Варианта за чисто нова от дилър отпада. Твърде скъпо ми излиза със застраховки и т.н....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си по-добре втора употреба с докозана история и екстри, от колкото нова и гола като пушка. Освен това при новата загубата на стойност първите 2 години е огромна. Ат всички линкове октавията 1.8 турбо ще те кефи най много като вървеж и всичко. Но какво е състоянието е друг въпрос. Най добрия вариант е преди покупка да закараш колата във фирмения сервиз на марката. Там знаят какво да гледат и ти казват състояние. Това което рискуваш е от порядъка на 100лв за прегледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с мнението ти и така мисля да процедирам. Както и вариант от Германия или Италия от първи собственик! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Може. Ще ти кажа и още една държава от където в БГ не се внасят коли. Чехия. Там има много читави коли от първи собственици и с напълно реяна история. Освен това не са мърлячи като италианците и не навъртат големи километражи в сравнение с германците. Аз си напазарувах от там и нямам забалежки. Като минус мога да посоча многото сол зимата там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах един Румстър 1.9 ТДИ и човека от автокъщата веднага ми предостави ВИН-а. В сайта на шкода.бг проверих по ВИН и пише "Уважаеми клиенти,
За автомобили с въведения VIN не са стратирани сервизни акции от Шкода Ауто". Какво означава това според вас? Иначе колата е 2008 и търговеца твърди чи е на 142к.

Редактирано от MitkootIbiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.