Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Завишен данък


turbobiit

Recommended Posts

Привет колеги.Казусът ми е следния през 2013 закупих тутистическо ремарке от мой съсед,че мойто замина за отпадъци.След всичката галимация по регистрирането му(беше със старите номера и цяласната реставрация) подадох декларация в даначното.Излезлият ми данък беше в размер на 30 лв на година.Попитах служителката защо е двойно по голям(съседа плащаше по 14,85),а тя ми каза има увеличение на данъците и за ремаркето е на брой,а не на товароносимост.Най прилежно си плащам този данък до ден днешен.Не мога да проумея как една помощно товарно средство си сменя местодомуването си от един адрес на друг и данъка му скача двойно и то в една и съща община.Днес мой приятел закупи рамърке пак от нашия град и неговия данък е 14,85 лв.с по голяма товароносимост моята,но това е без значение  за определянето на налога.Явно нещо има объркано при регистрирането му в общината и ще се посещава да видим къде е грешката.Ако се окаже,че вината е в служителя който тогава е зачислил ремаркето,аз имам ли право да изискам възстановяване на надвнесения данък?Дори и аз при попълване на декларацията тогава мога ли да изискам преизчисляване на налога? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Имах аналогичен случай.2009г. закупих пикап форд рейнджър.Регистрирах го в данъчното и си плащах данък 190лв на година.Тази година при техническия преглед служителя като видя квитанцията за платения данък ми каза че плащам много за този пикап и че нормалната сума е около 30лв.Отидох в данъчното и поисках справка.Оказа се че е регистриран като лек.Оправиха регистрацията на товарен и разликата от около 160лв на година която съм плащал до 2017г,-близо 1300лв ми я възтановиха.Така че имате право на преизчисление на данъка и възтановяване ако се окаже че сте плащали повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в данъчно- не работеща система.Днес работеща,но объркан талон според служителя.Ремаркето е регистрирано като туристическо(както е и в стария талон).Трябвало да е товарно автомобилно ремарке,ако въобще има такава графа според регистрите на КАТ.В крайна сметка след подаване на декларация,копие от договора за покупко продажба и телефонни разговори с по висшо стоящи приеха да плащам по малкия данък от таз година.Надвнесената сума по стария завишен данък не можела да бъде изискуема,тъй като аз съм бил виновен защо чак сега съм сигнализирал за грешката в документите,които са издадени от държавна администрация.Обръщайте внимание на документите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надвнесената сума по стария завишен данък не можела да бъде изискуема,тъй като аз съм бил виновен защо чак сега съм сигнализирал за грешката в документите,които са издадени от държавна администрация.Обръщайте внимание на документите.

 

Без да съм юрист ти казвам, че това на 99% вероятност е пълна глупост. Не знам каква е паричната разлика при теб (ако ти се възстанови) и дали ти се занимава, но ако да - намери си юрист да "оправи" тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месния данък е на база регистрационен талон.Според него данъка трябва да ми е 30 лв.Но тъй като ремъркето преди аз да го закупя е било с налог 15 лв,взеха за база това пренебрегвайки талона.Или сменям талона в кат.Това ми обесни инспектора.4 години плащах високия налог,което е 60 лв в повече спрямо бъдещия.Пари са си,но не си заслужава нервите и времето,което ще изгубя за възстановяването им.А и юристи за тези суми едва ли ще си жертват времето.

Редактирано от turbobiit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 60 лв. не си заслужава със сигурност. Казваш си "Халал да са им" и пиеш една бира, в чест на това, че си оправил нещата занапред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.